18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Norweskie siły specjalne

fatherland • 2013-06-05, 22:17
Norweskie siły specjalne. W roli głównej słynna i powszechnie szanowana FSK/HJK. Każdy wie, że Norwegia sama nie wie, co robić z taką ilością hajsu.

Po tagach nie znalazłem. Jak było to wyrzucić. To mój pierwszy temat. :snajper2:

medowski

2013-06-05, 22:50
The Prodigy - Invaders must Die :D idealnie dodaje smaczku

DomenicRS

2013-06-05, 22:51
To są Ci specjaliści, którzy kilka lat temu zasłynęli małą akcją "po godzinach" :D

Cytat z TfuVN24:


Komandosi norweskiej marynarki wojennej pomogli dwójce dzieci z podwójnym marokańsko-norweskim obywatelstwem uciec z Maroka. Żołnierze ci nie byli wtedy na służbie i nie wykonywali rozkazów przełożonych - poinformowała w poniedziałek norweska minister obrony.

Chodzi o dzieci marokańskiego złotego medalisty w biegu na 10 tys. metrów z igrzysk w Barcelonie w 1992 roku Chalida Skaha i jego byłej żony, Norweżki.

Najpierw spędziły one pewien czas w rezydencji norweskiego ambasadora w Rabacie, zanim zostały w lipcu 2009 roku wywiezione z kraju łodzią przy pomocy norweskich komandosów.

bravoteampolska

2013-06-06, 04:26
Mogą się bawić w żołnierzyków , a muslimy ich i tak od środka zjadają .
Na mojej uczelni w Szczecinie jest gruba lekarzyków Norwegów 20 osób --> 15 muslim i 5 prawdziwych Norwegów haha

ik...........ea

2013-06-06, 05:27
Ten sprzęt powinni inaczej wykorzystać. Taki jeden pokazał co się z nim robi :D

elKuna

2013-06-06, 06:27
Banda pedałów podnieconych karabinem w rączkach. Takie filmy nie powinny istnieć, ponieważ wróg już wie jakie sprzętu używają. Na przykład urządzając działania nielegalne do których może być wezwana banda pedałów(to ci komandosi) przyda się ręczna wyrzutnia rakiet, bo wiesz że przybędą drogą wodną bądź helikopterem. Przy okazji dokonują na tej pokazówce prostych błędów taktycznych typu bieganie jeden za drugim w terenie otwartym, zamiast poruszać się tzw skokami (2 ludzi to łatwiejszy cel niż jeden). nie wspomnę o pokazaniu twarzy komandosów :D . Mógłbym jeszcze powymieniać ale nie chce pomagać terrorystom. Odpowiedni tytuł filmiku powinna brzmieć "Banda pedałów asg z wysokim budżetem".

obersturmbannführer

2013-06-06, 07:12
@up po pierwsze to sam jestes pedał, po drugie szuszfole musieli obejrzec ten film żeby wiedzieć jaki norwegowie maja sprzet?? kolejna sprawa, operatorzy działaja przewaznie w parach, nawet w terenie otwartym (skokami to morzesz sie poruszac po mleko do sklepu) i lepiej juz więcej sie nie wypowiadaj bo wiedza nie błysnąłes...

Ghost07PL

2013-06-06, 07:22
@ elKuna a tytuł twojego postu powinien nosić nazwę ból dupy zawistnego pedała który na niczym się nie zna. Specjalista od taktyki się znalazł. Napisz mi niby w której minucie i sekundzie zrobili coś źle to ci udowodnię że nie masz racji bo wszystko wykonali dobrze. Czy ty wiesz w ogóle że ch*j ma do tego czy pokażą w pokazówce to że używają helikopterów i łodzi? Tylko debil założyłby że SFy nie wykorzystują takiego sprzętu. I tak każdy może się dowiedzieć jakiego sprzętu używają bo nasze unijne prawo nakazuje dokonywać rejestr przedmiotów kupionych za publiczną kasę. To co czyni ich skutecznym to taktyka i umiejętności a nie sprzęt. I odwal się od pedałów asg bo np poprzez rekonstrukcję i częstą współpracę z jednostkami rządowymi (nie piszę to o tych dzieciakach które gówno mają wspólnego z prawdziwymi założeniami asg przez co prawdziwymi graczami nie są i na niczym nie znają) czasie W są o wiele lepszym materiałem na żołnierza niż takie pedałki jaj ty.

elKuna

2013-06-06, 07:44
ghost07 wiesz co znaczy poruszanie się skokami w otwartym terenie. Znaczy że człowiek który jest za tobą osłania twoje plecy, tu oni tego nie stosują. Bieganie dwójkami w otwartym polu to marzenie każdego strzelca bo 2 ludzi to łatwiejszy cel (jeśli nawet drugi zabezpiecza tyły). Dalej widać jak ci "komandosi" desantują się tuż obok budynku który mieli zabezpieczyć, więc każdy znajdujący się w tym budynku mógł otworzyć ogień. Kolejny problem przy szturmowaniu pomieszczenia, nikt nie sprawdził czy tuż za drzwiami nie ma min. Dalej mam szukać czy wierzysz że zachowują się banda pedałów asg. Wiedzę na temat taktyki nabyłem w wojsku (i mówię tu tylko o podstawach podstaw) a ty pewnie w trakcie hasania po lasach z kolegami.O tym by nie powstawały takie filmy mówił nawet śp gen. Petelicki. Wiem pewnie zepsułem ci walenie konia do filmu o facetach z dużymi karabinami ale taka jest rzeczywistość.

fatherland

2013-06-06, 07:46
@ elKuna Znawca się znalazł xD "Mam rozegranych 1000 godzin w Call of Duty więc wiem wszystko o militariach dzifffko" hahahaa :D Każda jednostka specjalna używa podobnego sprzętu. Nawet masz to wpiasne na ich stronie i na wiki. Różnią się tylko taktykami. Specjalsi poruszają się w parach tzw. sekcjach dlatego biegają po dwóch. Kup se maść na ból dupy i dalej kiś ogóra przed kompem :)

repertuaR

2013-06-06, 07:49
Spinacie się jakby to była walka o Nobla.

Zajebisty filmik, pierwszy raz widziałem "szybką line" z tej perspektywy.

Ghost07PL

2013-06-06, 07:54
Sory elKuna ale na twoje nieszczęście wiem bo sam brałem udział w licznych treningach organizowanych przez byłych członków sił specjalnych np Cichy fight& tactics. Z przykrością muszę stwierdzić że zwykli żołnierze mają małe pojęcie co do działań asymetrycznych i zaawansowanej taktyki a ty takim żołnierzem na pewno nie jesteś bo wykazujesz się totalną ignorancją. No chyba że mówimy o zasadniczej służbie to nie mamy o czym gadać nawet. Po raz kolejny pedałku napisz mi sekundę i minutę w której twierdzisz że coś zrobili źle to to z chęcią obalę ty pseudo specjalisto co fapuje bo myśli że jest zajebisty jak trolluje i chwali się swą pseud oweidzą.

elKuna

2013-06-06, 08:05
ghost
0:53 sec zjazd na linie tuż obok zabezpieczanego budynku, każdy może otwrzyć ogień w twoim kierunku lub helikoptera.
1:02 poruszanie się jak banda świń w terenie zabudowanym
1:07 tu dają dobry przykład poruszania się skokami (udana akcja)
1:13 m4 a1 nie znoszą wody i brudu (uwielbia się zacinać)
1:28 wybiegnięcie zza rogu we dwójke bez wcześniejszego sprawdzenia go
1:35 wbiegnięcie do nie zabezpieczonego pomieszczenia na tzw pałę (nie sprawdził czy nie ma kogoś w lewym rogu pomieszczenia)
A jak wiadomo pokazówki robi się po to by się pochwalić.

Kutas Szatana

2013-06-06, 08:12
@up właśnie. po to, żeby się pochwalić! film nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo jest prężeniem muskułów. Hardkorowy Koksu na YT też pokazuje jak ćwiczy.... tylko, że jego ćwiczenia w tych filmach to efekciartstwo a nie efektywność. tak samo jest tutaj.

elKuna

2013-06-06, 08:37
@up pochwalić się siłą a nie czymś co człowiek o naprawdę niskim pojęciu o militariach, może wyśmiać i merytorycznie zrównać z ziemią.