18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Norwegia upadnie

NieWiemZeWiem • 2014-05-18, 00:19
Jak wiemy dust devil,maerks30 i mcmenel zagorzali komuniści chca komunizmu tzn socjalizmu.
Norwegia wsumie ma więcej wolnego rynku niż polska ale pod pewnymi aspektami ma tak silny socjalizm jak kiedyś ZSRR.
Chciałbym wam pokazać jak działa socjalizm, który jest nadto wykorzystywany gdy ludziom daje sie mozliwosc opie**alania i niczego nie robienia. Dodam też, że życie socjalne w norwegii jest wspaniałe tylko dlatego bo spłacają długi ropą itp. a nie ma na świecie żadnego kraju socjalnego bez surowców który mógłby dorównywać kraju bardziej wolnorynkowemu na poziomie życia.

niestety nie mogę wkleić bo artykuł jest chroniony a ja jestem tylko JP na 90% :(


http://www.pb.pl/3692810,92804,norweski-socjal-zagrozony

Jak przeczytacie całe skupcie się na końcówce artykułu. Związki zawodowe niechcą obniżyć płac żeby uchronić ludzi przed utratą pracy. Logika związków zawodowcyh...lepiej aby upadło zamiast zniżyło na jakiś czas płace.

Pamiętajcie! nie chodzi o to ile się zarabia tylko co można kupić za to ile zarabiacie, czyli siła nabywcza bo co z tego, że zarabiacie 10 tys złotych jeśli możecie kupić to samo zarabiając 1000zł w innym kraju?

Związki zawodowe norwegii nie mogą zrozumieć, że zniżenie płac w ich wypadku, powtarzam w ich wypadku spowoduje to, że później za te niskie płace będą mogli kupić to samo co teraz

Kuriki

2014-05-18, 00:35
Oj, czuję gunwoburzę :amused:
W lewym narożnikuuuuuuu wielcy lewicowi ekonomiści!
W prawyyyym narrrrożnikuuuuu, masakratorzy Marksa i wyznawcy wolnego rynku!
Po środkuuuuu pałętają się ci, którzy chcą połączyć ogień z wodą!

Wyobraźcie sobie, że przyj***no w gong i wal(e)ka się zaczęła :krejzi:

BTW
NieWiemZeWiem, byki wymorduj :-P

NieWiemZeWiem

2014-05-18, 00:57
Kuriki napisał/a:

Oj, czuję gunwoburzę :amused:
W lewym narożnikuuuuuuu wielcy lewicowi ekonomiści!
W prawyyyym narrrrożnikuuuuu, masakratorzy Marksa i wyznawcy wolnego rynku!
Po środkuuuuu pałętają się ci, którzy chcą połączyć ogień z wodą!

Wyobraźcie sobie, że przyj***no w gong i wal(e)ka się zaczęła :krejzi:

BTW
NieWiemZeWiem, byki wymorduj :-P



Da się połączyć wode z ogniem- powstanie para :P

Myśle, że przy logicznym podjeściu z wieloma kespertami ekonomicznymi z każdej strony polityki dało by się utworzyć nowy model gospodarczy czy coś... jakiąś mieszankę kapitalizmu i socjalizmu ale wszystko w zakresie normalności, zasad równości, zasad prawa i zasad prawa natury człowieka(nie nabytej tylko zwierzęcej, moim zdaniem zwierzęca natura człowieka ma wiele dopowiedzenia w naszym codziennym życiu)

el...........wy

2014-05-18, 01:56
Nie żebym się czepiał, ale z artykułu raczej wynika, że Norwegia nie upadnie :D

NieWiemZeWiem

2014-05-18, 02:21
up@

hehe no wiem wiem ale wtedy nikt by nie zajrzał ;) ogólnie niekiedy ci co maja najmnejsze szanse na upadek okazuje się że padają jako pierwsi ale wtedy musi dużo czynników naraz się wydarzyć ale zawsze jest to możliwe, więc. Ogólnie chciałem pokazać logikę związków zawodowcyh no i że socjalizm jest fajny jak jest czym go spłacić

filas1

2014-05-18, 02:32
Byłem, widziałem, korzystałem. Socjal rozdają jak u nas ulotki na ulicy.
Od samego urodzenia Norek dostaje sianko od państwa:
około 60 000kr (30 000zł) jednorazowo, do 3 roku życia 3 000kr/miesiąc, do 18 roku życia 1 000kr miesięcznie. Jeżeli nieletni Norek nie dogaduje się z rodzicami dostaje pokój, żarcie i 6 000kr. Ćpuny i alkoholicy mieszkanie i kase na życie. Tracąc prace dostajesz zasiłek dla bezrobotnych- 7 000kr/miesiąc itd.

McMenel

2014-05-18, 08:03
"Norwegia jest drogim krajem i takim pozostanie. Nie ma mowy o powrocie do sytuacji z dawnych dobrych lat, kiedy Szwecja była droga, a Norwegia tania — uważa Knut Sunde, szef jednej z norweskich organizacji pracodawców."
Patrz jeden kraj socjalistyczny jest drogi a inny jest tani. Wow a przecież w krajach socjalistycznych nie powinno być takich różnic i wszystkie powinny być nierealne... Problemem Norwegi jest właśnie klęska urodzaju. Tak samo jak rolnik mając za dużo ziarna nie wie co z nim robić. Tak Norwegia ma za dużo pieniędzy. Zresztą to cud że do Norwegów nie przyjechali jankesi i nie zaczęli wprowadzać demokracji.
A za wycieczki osobiste ch*j ci w dupę autorze.

el...........wy

2014-05-18, 11:36
@UP
Jak rząd Norwegii ma za dużo pieniędzy to może zawsze spalić.

Ti...........ch

2014-05-18, 14:07
McMenel jak rolnik ma za duzo ziarna to przerobi to na bimber czy co tam jeszcze mozna z tego przepedzić. Łatwiej to magazynować, nie psuje i sprzedac też mozna, ale nie trzeba od razu. Naprawde nie trzeba ograniczać tego jakimiś normami.

Może to na własną ręke zesłodować i sprzedać browarom, lub małym browarnikom. Rozwiązań jest pierdyliard tylko trzeba troche pomysleć, a nie czekać jak władza coś zdecyduje.

De...........37

2014-05-18, 17:20
pie**olnie se za stodołą linię do rektyfikacji? Hahahahha

Ti...........ch

2014-05-19, 18:05
Dexter37, k***a we wszystkim najmądrzejszy... Poczytaj sobie co robili rolnicy w stanach na przełomie XVIII i XIX wieku, jakie były tego przyczyny i co madrego wymysliły władze.

De...........37

2014-05-20, 11:37
Czy ja k***a żyje na przełomie XVIII i XIX wieku? Twoim zdaniem nic się nie zmieniło? To umykaj do swojej jaskini zmienić kwiaty na ołtarzyku Krula Jonasza Korana-Mekki.