18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ra...........it

2013-05-13, 12:39
A propos "osrania" opowiem Wam Rumuński sposób na obroę przed niedźwiedziem.

Kiedy zaatakuje niedźwiedź musisz posmarować mu oczy i nos gównem.



Może urodzić się pytanie - skąd gówno? spokojna głowa, będzie niedźwiedź, będzie i gówno.

Vi...........et

2013-05-13, 12:45
@up

Nie popie**oliło Ci się aby z cygańskim sposobem zamiast Rumuńskim? ;)

Saute

2013-05-13, 12:54
@up - nie popie**olilo, cyganie by to gówno zeżarli.

walusss

2013-05-13, 13:09
a nie jestes juz osrany ?

Go...........Fr

2013-05-13, 14:33
Mój dziadek ma na wiosce trochę uli i któregoś razu pokazał mi że pszczoły atakują tylko gdy czują/widzą wrogi zapach, a jego zapach postrzegają za właściciela i śmiało wsadza łapska do ula bez zabezpieczenia

*Ciekawostka
Jad pszczoły zapobiega przed chorobą parkinsona i poprawia działanie receptorów w naszym organizmie.

Ezoteryk

2013-05-13, 15:44
@up to niech śpi z nimi

Speedballwtf

2013-05-13, 16:17
istnieje specjalny preparat po którego posmarowaniu pszczoły nas nie zaatakują, a wręcz przeciwnie, będą neutralne nawet w pobliżu ula. Z wykładów biologicznych pamiętam jak Profesor opowiadał, że pszczoły wyjątkowo źle reagują na alkohol, popadają w furię i szał który skutkuje natychmiastowym atakiem całego roju na osobę która sobie wypiła. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest schronienie się w wodzie po samą głowę.

PS. k***a dobrze, że pająki nie mają skrzydeł.

opossun

2013-05-13, 19:31
prawdziwy mężczyzna nie je miodu prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły ;]

fr...........ek

2013-05-13, 19:58
na animacji przedstawione są OSY! a to większe sk***ysyny niż pszczółki :-/

welbik

2013-05-13, 20:49
Dobra. Zapewne chcecie usłyszeć zdanie eksperta. Oto więc jestem ;) Tu są osy a nie pszczoły. Generalnie nie żądlą jeżeli ich nie dotykami lub nie dokuczamy przez atak na gniazdo. Co do pszczół i uli to faktycznie pszczoły drażnią wszystkie nieznane zapachy w tym alkohol również. Jeżeli widzieliście kiedyś ziomków, którzy byli cali oblepieni pszczołami, to zasługa preparatów które zawierają odpowiednie feromony. Taki koleś pachnie jak matka (królowa) i dlatego pszczoły go nie żądlą. Mniejszą skłonność do żądlenia wykazują także pszczoły opite miodem. Pewnie widzieliście gdzieś na filmach pszczelarzy dmuchających do ula trochę dymu. Robią to po to, by pszczoły instynktownie zaczęły opijać się miodem (taki ich - łatwy do uzasadnienia - odruch) i wówczas takiego pszczelarza mniej żądlą. Podobnie zachowują się pszczoły w roju który zawiesi się na gałęzi (jak w bajkach) tez są opite miodem i też mniej skłonne do żądlenia. Mniej skłonne nie oznacza jednak że nie znajdzie się jakaś bardziej skłonna ;) Zatem zostawcie pszczoły profesjonalistom, a osy strażakom ;P

JA...........or

2013-05-13, 21:05
@UP
k***a eksper za 5 gr.
To sa przedewszystkim szerszenie.
Efekt mozna uzyska smarujac reke feromonami, najlepiej substancja kontrolujaca roj, wytwarzana przez krolowa.

Bladź

2013-05-13, 22:40
No pewnie że to są szerszenie bo są większe od os i mają czerwone głowy.

reynolds

2013-05-14, 00:12
Za małe na szerszenie

welbik

2013-05-15, 21:23
JADoktor napisał/a:

@UP
k***a eksper za 5 gr.
To sa przedewszystkim szerszenie.
Efekt mozna uzyska smarujac reke feromonami, najlepiej substancja kontrolujaca roj, wytwarzana przez krolowa.


Szerszenie to też osy. Doucz się. Potem krytykuj innych