18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nokia Lumia 920 vs. iPhone 5 - test w rękawiczkach

Sombrero360 • 2012-10-23, 15:02

Cytat:

Porównanie Nokii Lumia 920 i iPhone'a 5. Fiński producent obiecywał, że wyświetlacz w jego smartfonie będzie można obsługiwać nawet w rękawiczkach. Sprawdzamy jak prezentuje się to rozwiązanie.


extrime

2012-10-23, 19:21
gatun0 napisał/a:

Telefon powinien służyć do dzwonienia. ch*j mnie interesuje czy można go obsługiwać w rękawiczkach. Dla mnie to zabawki dla gimbazy ( coś w stylu przedłużenia ku*asa ).


Do przedłużania ku*asa kupił bym sobie mustanga GT , ale na szczęście nie muszę, więc wystarcza mi 407ka.
A telefony zwane mianem smartfonów, są dla ludzi inteligentnych którzy potrafią korzystać z pakietu office , arkuszy kalkulacyjnych ,przydatnych aplikacji jak endomondo itp. Więc już wiesz dlaczego nie możesz pojąć obsługi innego telefonu poza swym ukochanym c25.

Radzimierz

2012-10-23, 19:23
Cytat:

Telefon powinien służyć do dzwonienia. ch*j mnie interesuje czy można go obsługiwać w rękawiczkach. Dla mnie to zabawki dla gimbazy ( coś w stylu przedłużenia ku*asa ).



Śmieszą mnie tacy ludzie. Jak się nie podoba to nie kupuj i uszanuj zdanie innych. Ciekaw jestem z czego się to bierze?
Psycholog by pewnie powiedział, że to głęboko ukrywana zazdrość i chęć posiadania tego, ale ja powiem, że to zwykła zawiść polaczków co dopiero się ze wsi urwali i nie potrafią się pogodzić z postępem techniki, ale co ja tam wiem...

lg0r

2012-10-23, 21:17
extrime
nie wiem k***a jak Ty, ale ja po 4 latach w technikum mechatronicznym wiem, że pojemność mierzy się w czym innym niż opór (rezystancje) i tak jest wszędzie, więc zastanawiam się, kto tu jest głupi. Wiem jedno, na pewno nie ja.

damian12091988

2012-10-23, 22:17
@up

Morda kapciu i nie filozuj! - ktoś wie kiedy 920 będzie w Polsce do kupienia!?

extrime

2012-10-23, 22:17
@lg0r,
Mam dla ciebie smutną wiadomość , chyba jednak jesteś głupi skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Markos002

2012-10-23, 22:17
W moim sony xperia Tipo tez w rękawiczkach dziala dotyk:D

wysokogatunkowy

2012-10-24, 00:22
extrime napisał/a:


Do przedłużania ku*asa kupił bym sobie mustanga GT , ale na szczęście nie muszę, więc wystarcza mi 407ka.
A telefony zwane mianem smartfonów, są dla ludzi inteligentnych którzy potrafią korzystać z pakietu office , arkuszy kalkulacyjnych ,przydatnych aplikacji jak endomondo itp. Więc już wiesz dlaczego nie możesz pojąć obsługi innego telefonu poza swym ukochanym c25.



A po ch*j tobie office w mc Donaldzie jak buły składasz ?

lg0r

2012-10-24, 09:04
extrime
bo jak już starasz się pokazać swoją wiedzę nt. telefonów to pisz to jakoś składnie, bo twój post wygląda tak, jakbyś niektóre znaki interp. i słowa ustawiał za pomocą rzutów kostką.

damian12091988
a Ty to co najwyżej możesz skoczyć po bułki do sklepu, kapciu. Co to wgle za określenie, z gimbazy wyniosłeś?

extrime

2012-10-24, 10:42
gatun0, heh ale zagotowałeś , wspomnienia z pracy wychodzą na światło dzienne? nie martw się po 8 latach dostaniesz swój upragniony awans podawacza lodów na automacie.

ripman

2012-10-24, 15:39
poprostu SRAJ PHONE

olek

2012-10-25, 02:45
to lumia 820

Jai

2012-10-25, 13:23
Nie piszcie pierdół. Obydwa telefony mają ekrany pojemnościowe, nie oporowe. Oporowe to taki stary typ ekranu, miał to na przykład Samsung Avila, ma w tej chwili Nokia 500. Przy pojemnościowym dochodzą takie bajery jak multitouch i inne ciekawostki. W Lumii 920 po prostu zmodyfikowano go jakoś, że można obsługiwać w rękawiczkach. Od strony technicznej nie wiem jak to wygląda.

Z innych ciekawostek - telefon będzie miał Qi oraz NFC, co oznacza dość prosto tyle, że nie będzie potrzeba żadnych kabli do ładowania - wystarczy mata, a nawet zwykły głośnik, z którym nokia łączy się przez BT :)

Ktoś pytał kiedy wchodzi - z info które dostałem wczoraj od przedstawiciela Nokii na mój region, ma być w sprzedaży około połowy listopada, na ten moment tylko w Plusie, jeśli idzie o sieci komórkowe ( akurat w Plusie pracuję ).
Cenowo, po cenie detalicznej, ma być podobno około 2500, ale to nieoficjalne info :)

To tyle wiem na ten moment, reszta wyjdzie w praniu :D

dback

2012-10-25, 13:30
extrime napisał/a:


" Na podczerwień " :homer: OPOROWY się piszę .
Digitizery są pojemnościowe (rezystancyjne ) i oporowe.


żaden z nich nie ma wyświetlacza oporowego.

Nie wiem jak w wypadku telefonu ale takie wyświetlacze które działają nawet w rękawiczkach w tabletach to porażka - byle jakie muśnięcie rękawem albo ubraniem i już masz losowanie na ekranie.

Jai

2012-10-25, 13:32
@ UP

Tego też się obawiam, że tej nokii nie będzie się dało schować do kieszeni.. :)

je...........ę

2012-10-25, 13:36
Ach ci sadystyczni znawcy :)