18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nocne myśli, Young

Nocturno • 2023-07-12, 11:13


Życie uzależnia duszę od marnego prochu,
Śmierć uskrzydla ją, by wznieść się ponad sfery.
Poprzez szczeliny, sztuczne organy, gasnące życie zerka ku światłu,





Ale śmierć rozsnuwa wiszące chmury i wszystko staje się dniem,
Wszystko widzeniem, słyszeniem, bezcielesną mocą.




Śmierć grzebie ciało, życie grzebie duszę.
Jest zatem śmierć bez winy? Jakże jednak swoją drogę znaczy
Strasznym spustoszeniem wszystkiego, co zasługuje na światło!
Sztuka, geniusz, fortuna, wielka władza!
Różnymi blaskami rozświetlając świat,




Gasną wraz ze śmiercią, która zsyła mrok na ród ludzki.
I ja właśnie, Lorenzo, oświadczam to właśnie:
Mędrzec, lord, magnat, król, zdobywca!




Śmierć ich uczy pokory; i barbarzyńskie życie, i człowieka w ogóle.
Życie jest bowiem triumfem rozsypującej się gliny,
Śmierć zaś – z ducha nieskończona, boska!
Nie zna ona lęku, którego nie szczędzi kruche życie.
Toteż życie nie może się chełpić radością, której nie przebiłaby śmierć,




Nie może takąż chełpić się rozkoszą, gdyż śmierć obiecuje
Daleko więcej. Życie jest dłużnikiem grobu,
Mrocznej kratownicy! mieszkania po wieczne czasy.


Nocne myśli, Edward Young (1742-1745)

Zdjęcia: Opuszczone ruiny cmentarza żydowskiego w Kędzierzynie-Koźlu, wykonanie moje.

Halman

2023-07-12, 11:17
ojejku, strony ci sie poj***ły

Nocturno

2023-07-12, 11:20
Halman napisał/a:

ojejku, strony ci sie poj***ły



Ojejku, ktoś tu nie ogarnia, że są tu działy hardej sztuki o przemijaniu, a dział inne czarnosci jak najbardziej pasuje do poezji. Sadol to nie tylko petardy w dupie i przejechane babcie, kolego.

Heliar

2023-07-12, 11:28
A gdzie trupy??

Trzeba było trochę rozkopać przed zrobieniem fotek, a tak to jakieś artystyczno poetyczne nico

Vindizel

2023-07-12, 11:42
ja wiem, że to przy okazji takich postów wraca jak bumerang, ale ta strona powoli umiera, zarażona nieuleczalną chorobą głupoty. Za mało sadyzmu k***a mać typie... to sadol a nie płaczkol...

Quassar

2023-07-12, 11:44
Heliar napisał/a:

A gdzie trupy??
Trzeba było trochę rozkopać przed zrobieniem fotek, a tak to jakieś artystyczno poetyczne nico



Tyle że on tych fotek sam nie zrobil.. wygerenowana przz AI,a samo AI zaj***ło z innych stron artystów, żeby było śmieszniej cześć z nich też zaj***ło zdjęcia innych i przerobiło w photoshop.. i tak sie zamyka cykl sp***olenia ów jego sztuki xD

Nocturno

2023-07-12, 11:48
Vindizel napisał/a:

ja wiem, że to przy okazji takich postów wraca jak bumerang, ale ta strona powoli umiera, zarażona nieuleczalną chorobą głupoty. Za mało sadyzmu k***a mać typie... to sadol a nie płaczkol...



Rozumiem, że mając konto od 13 lat mniej się znam na tym portalu, niż placek, który założył konto w tym roku. A działy inne czarnosci, harda sztuka i te sprawy nie istnieją. Nie było też nigdy tu tematów ze zdjęciami z urbexów, cmentarzy, historii itd. Nie, nie, Vindizel wie lepiej.

Quassar napisał/a:

Tyle że on tych fotek sam nie zrobil.. wygerenowana przz AI,a samo AI zaj***ło z innych stron artystów, żeby było śmieszniej cześć z nich też zaj***ło zdjęcia innych i przerobiło w photoshop.. i tak sie zamyka cykl sp***olenia ów jego sztuki xD



Mówisz?



















https://g.co/kgs/KrUFgZ

dżonyłojlker

2023-07-12, 11:50
Nocturno napisał/a:

Zdjęcia: Opuszczone ruiny cmentarza żydowskiego w Kędzierzynie-Koźlu, wykonanie moje.



Mam na podwórku 3 takie niewielkie płyty nagrobkowe podwędzone z pejsowego cmentarza w moim mieście. Stoją w miejscu "pochówku" kotów. Jak pie**olnie czwarty, to jadę po kolejną płytę.

Nocturno

2023-07-12, 11:54
motylekwbrzuchu napisał/a:

Mam na podwórku 3 takie niewielkie płyty nagrobkowe podwędzone z pejsowego cmentarza w moim mieście. Stoją w miejscu "pochówku" kotów. Jak pie**olnie czwarty, to jadę po kolejną płytę.



Fascynująca historia. Tylko niech ci kręgosłup nie pie**olnie, jak będziesz dźwigał

dżonyłojlker

2023-07-12, 11:58
Nocturno napisał/a:

Fascynująca historia. Tylko niech ci kręgosłup nie pie**olnie, jak będziesz dźwigał



Dlatego właśnie brałem te niewielkie. Jeden z tych "moich" żydków bardzo śmiesznie się nazywał.

Nocturno

2023-07-12, 12:05
Quassar napisał/a:

Tyle że on tych fotek sam nie zrobil.. wygerenowana przz AI,a samo AI zaj***ło z innych stron artystów, żeby było śmieszniej cześć z nich też zaj***ło zdjęcia innych i przerobiło w photoshop.. i tak sie zamyka cykl sp***olenia ów jego sztuki xD



Specjalnie dla ciebie, przyjacielu, podrzucam zrzuty z mojej galerii na dA.

Na dowód, że to jednak ja, drobne pozdrowienie w opisie folderu.
Narazicho













motylekwbrzuchu napisał/a:

Dlatego właśnie brałem te niewielkie. Jeden z tych "moich" żydków bardzo śmiesznie się nazywał.



Z ciekawości, jak?

dżonyłojlker

2023-07-12, 12:10
Nocturno napisał/a:

Z ciekawości, jak?



Napiszę Ci zaraz na PW, żeby mnie tu jaka k***a do puokuatuy nie podpie**oliła ;-)

htp

2023-07-12, 12:16
motylekwbrzuchu napisał/a:

Mam na podwórku 3 takie niewielkie płyty nagrobkowe podwędzone z pejsowego cmentarza w moim mieście. Stoją w miejscu "pochówku" kotów. Jak pie**olnie czwarty, to jadę po kolejną płytę.



Rozgrzeb jeszcze groby, może znajdziesz złoto.

dżonyłojlker

2023-07-12, 12:26
htp napisał/a:

Rozgrzeb jeszcze groby, może znajdziesz złoto.



To nawiązując: za gówniaka pojechaliśmy z kumplem na rowerach na ten cmentarz. Pierwszy raz tam byliśmy, ciemno, wszystko zarośnięte, cisza jak ch*j i takie ładne bluszcze (czy jak to się nazywa) na wielkich starych drzewach. Jedziemy, i coś dziwnego widać przy jednym grobie. Grób otwarty, wokół stoją jakieś zjeby w czarnych prześcieradłach i jeden w wyciągniętej ręce trzyma czaszkę. sp***alaliśmy stamtąd aż się kurzyło.

Oczywiście zaraz ktoś napisze mi, żebym wstawał bo się zesrałem 8-)