18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Noc i mgła (1955)

Cały_Idiota • 2015-07-30, 19:07
Szokujący dokument o niemieckich nazistowskich obozach zagłady autorstwa wybitnego francuskiego reżysera, Alaina Resnaisa. To co zaraz zobaczycie jest mocniejsze od 80% wstawek na Hardzie.
Prawdziwa perła dokumentu.




Ambroży

2015-07-30, 23:56
Świetny materiał. Ostatnio, pisząc pracę magisterską dotyczącą procesu przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym, przybliżyłem sobie tą tematykę. W stenogramach z przewodu sądowego znalazłem zeznanie polskiego Żyda S. Rajzmana, które oddaje obraz sprytnego sk***ysyństwa władz obozu w Treblince.

"Przyszedł pociąg z Wiednia. Stałem na peronie, gdy ludzie opuszczali wagony. Jedna starsza kobieta podeszła do Kurta Franza(kierownika obozu), wyjęła jakiś dokument i powiedziała, że musiała zajść jakaś pomyłka, że jest siostrą Zygmunta Freuda, prosząc Franza, by dał jej jakąś lekką pracę w biurze. Franz przeczytał z poważną miną cały dokument i powiedział, że za dwie godziny odchodzi pociąg do Wiednia. Polecił jej oddać wszystkie dokumenty i kosztowności i udać się do łaźni; po kąpieli otrzyma z powrotem dokumenty i bilet kolejowy do Wiednia. Kobieta ta poszła do łaźni i oczywiście nigdy już nie wróciła."

Tolkemit

2015-08-06, 22:54
Ambroży, możesz zdradzić dokładny temat swojej pracy?

ro...........24

2015-08-20, 12:48
Ja pie**ole , Ambroży :-) . Poważnie ?