18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niezliczona Energia

Cygan93 • 2012-10-30, 21:22
Witam sadole, napiszę Wam coś ciekawego!

Jest to prawda.

Szklanka wody ma w sobie tyle energii, że mogła by zaspokoić zasoby Polski na następne dziesięć lat!!

Niewiarygodne?

Wodór (jest zawarty w wodzie, to chyba wiesz...) przy temperaturze 14 mln stopni Celsjusza uwalnia niezliczoną energię (podobne procesy zachodzą na słońcu)

Obecnie buduje się we Francji pierwszą elektrownie termojądrową, która ma ów energię z wodoru wyciągnąć.

Żeby to miało jakiś sadystyczny motyw napiszę, że gdyby ktoś niepowołany się do takiej elektrowni dostał, to mamy przepie**olone i europy będzie można szukać pewnie gdzieś między Saturnem, a Uranem.

outsider_max

2012-10-31, 10:48
JedzMojLagier napisał/a:

14 mln stopni, ciekawe za pomoca czego taka temperature wytworza



Za pomocą Twojej starej.

Davidzior

2012-10-31, 10:54
Cygan93 napisał/a:

Żeby to miało jakiś sadystyczny motyw napiszę, że gdyby ktoś niepowołany się do takiej elektrowni dostał, to mamy przepie**olone i europy będzie można szukać pewnie gdzieś między Saturnem, a Uranem.



Przecież bomby termojądrowe były już detonowane (razem z ruską car bombą [58Mt]) i jeszcze jakoś żyjemy :)

chetek

2012-10-31, 10:57
OWĄ energię.

pat1ryk

2012-10-31, 10:58
1. Masa jest formą (stanem skupienia) energii. Reakcja termojądrowa pozwala na uwolnienie jedynie małej części zawartej w atomach wody energii. 100% sprawności daje anihilacja.

2. Elektrownia termojądrowa nie może wybuchnąć, to fizycznie niemożliwe. Uszkodzenie reaktora spowoduje jedynie wyciek plazmy o ogromnej temperaturze i lokalne zniszczenia. Groźne promieniowanie w takim przypadku nie występuje.

mr_9mm

2012-10-31, 11:25
minetek napisał/a:

ruscy naukowcy policzyli że gdyby całą wodę na Ziemi wlać do rurki o średnicy słomki to ta rurka byłaby taka długa że ja pie**ole!!!


Dałbym piwo gdybyś to sam wymyślił.
Ale nie:

zderealizowany

2012-10-31, 11:40
suneku napisał/a:

Zygovsky
@minetek
To długo pie**olisz, Twoja kobieta musi być szczęśliwa


on przynajmniej ma kobiete



Nie wiem o co się srasz pajacu, ale odpowiedzieć mogę. Wystarczą mi wizyty u żeńskiej części twojej rodziny...

xenofantor

2012-10-31, 11:40
minetek napisał/a:

ruscy naukowcy policzyli że gdyby całą wodę na Ziemi wlać do rurki o średnicy słomki to ta rurka byłaby taka długa że ja pie**ole!!!



i jeszcze w ch*j

jacek44

2012-10-31, 12:26
Siłę jaka drzemie w szklance wody, doceniam najbardziej w niedzielny poranek ;)

kmieciuz

2012-10-31, 14:08
W skrócie chodzi o to, aby dokonać syntezy dwóch atomów wodoru, co możliwe jest w bardzo wysokich temperaturach. Dwa atomy wodoru powodują powstanie atomu helu oraz pewnej ilości energii, przy czym istotny jest jeszcze zastosowany izotop wodoru (deuter + deuter, deuter + tryt) - w każdym przypadku powstanie hel oraz mniejsza lub większa ilość energii.

Z ciekawostek, ilość energii wytworzona z pewnej masy energii nie jest ograniczona. Wynosi ok 22 megaton z jednego kilograma materii. Liczba ta wynika wprost ze wzoru E=mc2.

minetek

2012-10-31, 19:39
mr_9mm napisał/a:


Dałbym piwo gdybyś to sam wymyślił.
Ale nie:


skąd wiesz że oni tego z moich opowieści nie znają...
kuwa sie juz parę latek gania po tym ziemskim pie**olniku :)

miszcz310

2012-10-31, 21:54
@kmieciuz
Synku idź pooglądać bajeczki w telepudle a fizykę zostaw dorosłym.... Bo sobie jeszcze kuku w główkę zrobisz.

Co do autora tematu to takie nowinki to sobie proszę w przedszkolu opowiadać...

K-...........an

2012-11-01, 06:37
co za j***na bzdura w podsumowaniu, taka reakcja podczas awarii poprostu gaśnie... jest miliony razy mniej szkodliwa od bomby termojądrowej

kmieciuz

2012-11-01, 08:56
miszcz310 napisał/a:

@kmieciuz
Synku idź pooglądać bajeczki w telepudle a fizykę zostaw dorosłym.... Bo sobie jeszcze kuku w główkę zrobisz.

Co do autora tematu to takie nowinki to sobie proszę w przedszkolu opowiadać...



A to napisz miszczu, w którym to miejscu popełniłem błąd (raz, zamiast materii napisałem energii, nie zdążyłem edytować). Chociaż widząc ilość warnów na twoim profilu, moje pytanie jest chyba zbędne, bo zaczynam czwartek od odpowiedz na post sadisticowego trolla.

miszcz310

2012-11-01, 23:36
No dobra sam chciałeś.
Pierwsze zdanie jest bez sensu przeczytaj je sobie jeszcze raz. Nie da się zsyntetyzować dwóch atomów wodoru (przynajmniej nie z niczego).
W drugim zdaniu (długaśne) chodzi Ci pewnie o syntezę jądra helu z dwóch jąder wodoru. Atom to nie to samo co jądro, można ewentualnie mówić o zjonizowanych atomach. Z dwóch atomów wodoru można co najwyżej stworzyć cząsteczkę wodoru czyli H2. Dalej nie wiem czy rozumiesz użyte słowo izotop i jaki to ma wpływ na syntezę helu. Bo np. Tryt tworzy hel ale nie poprzez syntezę tylko przez rozpad (okres połowicznego rozpadu z tego co pamiętam ~12lat), dzięki temu używany jest jako wskaźnik izotopowy tak jak węgiel C14. Znaczy jest jedna reakcja deuteru z trytem, ale powodzenia w uzyskaniu jakiejś konkretnej ilości trytu...
Następny akapit to jakaś zagadka logiczna dla mnie, raz piszesz, że energia z masy jest nieograniczona. Z drugiej, że jednak jest i wynosi ileś tam Mt. Zdecyduj się. Dodatkowo życzę szczęścia w uzyskiwaniu tej energii stosując wzór E=mc2. Dla mnie wypisując takie rzeczy w ogóle nie rozumiesz o co w nim chodzi...

A co do autora postu to jak chce takie rzeczy wypisywać to jednak bym prosił o linki do jakiś konkretnych artykułów a nie takie pisanie na zasadzie opowiadania po pijaku nieciekawych ciekawostek.

Co do warnów to z tego co wiem można wejść na mój profil i sprawdzić za co je dostałem. Ogólnie 3 warny dostałem za komentarz pod filmikiem z człowiekiem-świnią, który dawno temu powinien zostać zdekapitowany, a nie za wypisywanie nic nie wnoszących głupot, tak jak niektórzy tutaj.