18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Niewolnictwo

wulfgarval • 2016-03-08, 12:28
Dlaczego niewolnictwo jest zakazane?

spoiler

C.Z.E.S.I.E.K

2016-03-08, 13:46
Niewolnictwo zakazane........ toż to szok.
U nas bardziej pasuje określenie "syndrom sztokholmski", albo moja ulubiona "patologia".


Tłumaczę i objaśniam:
syndrom sztokholmski to stan psychiczny u ofiar porwań lub u zakładników. Zaczynają odczuwać sympatie i solidarności z porywaczami.

A sama nazwa pochodzi on napadu w Kreditbanken przy placu Norrmalmstorg w Sztokholmie (1973). Przestępcy przetrzymywali zakładników przez 5 dzionków. Po pacyfikacji napastników i uwolnieniu zakładników, ci drudzy odmówili współpracy z organami ścigania.

Harry Pojeb

2016-03-08, 18:03
Bo jak wszyscy jesteśmy niewolnikami to nikt nie jest.

nowynick

2016-03-09, 08:30
Bardzo dobrze, że jest zakazane. Dzięki temu że jesteśmy wolnymi ludźmi możemy spokojnie przepracować kolejne osiem-dziesięć-dwanaście godzin w pracy będąc pewnymi że kolejne 30+ lat spędzimy plus minus na tym samym zajęciu.

Spłacamy spokojnie niebotyczny kredyt wzięty na miaszkanie niewiele większe od klatki chomika, ciesząc się, że udało się uzbierać na nową dekorację naszej "wegetatowni". Odchowujemy też spokojnie dzieci, którym od urodzenia wmawia się że powinny kark uginać przed ważniejszymi od nich, ba wierzymy, że jak dorosną zamiast zacząć żyć niczym wolne ptaki pójdą do pracy i pomogą spłacać resztę kredytu. Cieszymy się z każdego ochłapu rzuconego łaskawie przez rządzących i bogatych (łał będzie 500 zł na dziecko!) przez co darowujemy im przekręty na ciężkie miliony.

Płacimy prawie 50% naszych pensji na podatki, ale resztę już wydajemy wedle uznania nie obciążeni innymi daninami (taki żart). Właściwie ch*j wie co się dzieje z tą górą pieniędzy, bo nie czujemy żeby wokół było zajebiście, ale bogaci i rządzący dysponują tym tak, że kraj nie upada (i zostaje na 500+), więc chyba jest spoko...

NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ, WOLNOŚĆ I SWOBODA! :idzwch*j:


PS to tak z perspektywy inżyniera pracującego w Warszawie, jak żyją ludzie w takim (bez obrazy) Łukowie czy Małkini to wolę nawet nie myśleć...

Dzisiaj

2016-03-09, 09:29
taaaa niewolnictwo czarny interes... :homer:

slaves - wzielo sie od okreslenia slowian, lapanych przez turasow i sprzedawanych w jasyr - to raz
handlem niewolnikami w pozniejszym okresie, innych czesciach swiata - zajmowali sie glownie zydzi a oni czarni raczej nie sa...

no ale niech bedzie - gra słów... piwko ;)

b3mol

2016-03-09, 23:30
Nie zapomnij, że pierwszych niewolników do ameryki ściągano między innymi z Irlandii. Z tego co mi wiadomo to 100 dzieciaków poszła w świat na początku.
Traktowano ich gorzej niż czarnych.

srylag

2016-03-10, 08:30
Niewolnictwo nie zostało zniesione, ale zmieniło nazwę. Teraz jest znane jako "praktyki", "staż" lub "portfolio".

Wiewór

2016-03-10, 11:35
wiedziałem, że szkoda to nawet rozwijać