18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niestety

RobDeMay • 2022-10-30, 12:08
Smutna konkluzja, wszyscy jesteśmy trybem w maszynie pracując na ten 1% populacji


zlaskipanskiejbozydarr

2022-10-30, 22:09
Sadisticzny napisał/a:

Masz coś do Konfederacji?



Ogólnie to w xuj bekę; bo takich naiwnych głąbów jak w konfederacji to nawet za początkowego PiSu nie było :) kilka razy poczytałem nowe państwo Korwina i Michalkiewicza kiedy ty byłeś jeszcze na etapie plemnika w worze starego; tak głupim i oderwanym od rzeczywistości postrzeganiem świata jedynie uczniowie podstawówki mogą się pochwalić, bo jakie pojęcie o rynku i jego prawidłach może mieć dwóch staruchów pod 80ke ukształtowanych w PRL którzy w życiu nic innego nie robiło jak pierdzieli w polityczne stołki. A że ostatnio jeszcze probuja Putina legitymizować to wogole ch*j wam w ryj :) banda bolszewickich przebierańców taka sama jak PIS:)

opeekxdd

2022-10-30, 22:15
Po pierwszym dniu pracy czy jak ?

Siriuz

2022-10-31, 00:19
zlaskipanskiejbozydarr napisał/a:

Ogólnie to w xuj bekę; bo takich naiwnych głąbów jak w konfederacji to nawet za początkowego PiSu nie było kilka razy poczytałem nowe państwo Korwina i Michalkiewicza kiedy ty byłeś jeszcze na etapie plemnika w worze starego; tak głupim i oderwanym od rzeczywistości postrzeganiem świata jedynie uczniowie podstawówki mogą się pochwalić, bo jakie pojęcie o rynku i jego prawidłach może mieć dwóch staruchów pod 80ke ukształtowanych w PRL którzy w życiu nic innego nie robiło jak pierdzieli w polityczne stołki. A że ostatnio jeszcze probuja Putina legitymizować to wogole ch*j wam w ryj banda bolszewickich przebierańców taka sama jak PIS:)



W sumie to zgoda. Wiesz na czym polega tragedia? Oni i tak gadają bardziej z sensem niż socjaliści PO/PiS

021ku

2022-10-31, 08:40
W pewnym sensie tak działa struktura społeczna: ja robię cos dla ciebie a ty robisz coś dla mnie. Rakiem na takiej prostej tkance są wszystkie cwaniaki, które sterując prawem tworzą sobie sztuczne opcje zarządzania cudzym majątkiem.

nudzimisiexd

2022-10-31, 08:53
Siriuz napisał/a:

W sumie to zgoda. Wiesz na czym polega tragedia? Oni i tak gadają bardziej z sensem niż socjaliści PO/PiS



Kocham buzzword „socjaliści” - on tylko pokazuje ze ktoś ch*ja wie o modelach i doktrynach ekonomiczno politycznych.

Chwyć za PDFa Karla Marksa „manifest komunistyczny” i ogarnij sobie tam, założenia socjalizmu bo żadna z partii w sejmie nie wyznaje tej doktryny nawet w 50% :lol:

Klucz to tzw. Uspołecznienie środków produkcji - przekazanie własności kapitalisty do pracownikow jego firmy. Zniszczenie hierarchiczności przedsiębiorstw i zastąpienie tego demokratyzacja miejsc pracy.

Tera pokaz mi jedna partie które główne założenie socjalizmu wypełnia :lol:

Siriuz

2022-10-31, 10:30
nudzimisiexd napisał/a:

Kocham buzzword „socjaliści” - on tylko pokazuje ze ktoś ch*ja wie o modelach i doktrynach ekonomiczno politycznych.
Chwyć za PDFa Karla Marksa „manifest komunistyczny” i ogarnij sobie tam, założenia socjalizmu bo żadna z partii w sejmie nie wyznaje tej doktryny nawet w 50%
Klucz to tzw. Uspołecznienie środków produkcji - przekazanie własności kapitalisty do pracownikow jego firmy. Zniszczenie hierarchiczności przedsiębiorstw i zastąpienie tego demokratyzacja miejsc pracy.
Tera pokaz mi jedna partie które główne założenie socjalizmu wypełnia



Pan komunista, hę? Bo prawdziwego komunizmu jeszcze nie było? :) Tak jak napisałem wyżej - jesteście jeszcze bardziej oderwani od rzeczywistości niż Korwiniści. Niestety te neomarkistowskie ruchy nabrały w ostatnich latach mocy. Green is the new red. ps. najbliżej chyba nauk Marksa jest partia Razem, do tego stopnia, że czasem zastanawiam się czy nie powinni trafić do paki.

Makreks

2022-10-31, 11:23
PurzelT napisał/a:

Czym więcej bogatych ludzi tym bogatszy kraj. Wieśniaki myślą, że powinny zarabiać więcej nie wkładając żadnego wysiłku intelektualnego bo przecież im się należy .Głombie j***ny jaki 1% ?



Dokładnie tak. Albo inaczej, im więcej ambitnych i wykształconych ludzi którzy później z sukcesem prowadzą swoje firmy tym lepiej, o ile państwo nie rzuca im kłód pod nogi. Teraz nowe Polskie firmy które odnoszą sukcesy są prowadzone przez naprawdę fajnych ludzi, którzy stworzyli fajną kulturę i atmosferę pracy i którzy dobrze płacą swoim pracownikom i takich firm jest w p*zdu, wiem to z autopsji. Film którego dotyczy temat raczej sie odnosi do realiów amerykanskiego korporacjonizmu z lat 80/90.

Chasm

2022-10-31, 11:32
Najważniejsze by była bogata klasa średnia im bogacza klasa średnia tym lepiej potem Ci biedniejsi im bogatsi tym lepiej a czy najbogatsi maja 1-5 procent właściwie prawie nie zrobiło by żadnej różnicy ale już kurczenie się do 1 procenta i coraz mniej jest problemem.

nudzimisiexd

2022-10-31, 15:57
Siriuz napisał/a:

Pan komunista, hę? Bo prawdziwego komunizmu jeszcze nie było? Tak jak napisałem wyżej - jesteście jeszcze bardziej oderwani od rzeczywistości niż Korwiniści. Niestety te neomarkistowskie ruchy nabrały w ostatnich latach mocy. Green is the new red. ps. najbliżej chyba nauk Marksa jest partia Razem, do tego stopnia, że czasem zastanawiam się czy nie powinni trafić do paki.



Dalej nie chwyciłeś za pdfa, używasz gowno terminów których znaczeni nie masz pojęcia i to mnie nazywasz odklejonym :lol:

Nie, prawdziwego komunizmu nie było - nie było uspołecznienia środków produkcji do pracownikow, likwidacji własności prywatnej (kapitałowej), likwidacji pieniądza i wielu innych założeń komunizmu.

Razem to zwykła socjaldemokracja na wzor skandynawski :lol: . Oczywiście czasem ich młodzieżówka się odkleja ale razem to zwykła kapitalistyczna partia która wyznaje inny model ekonomiczny - nie klasyczny a keynesistowski, a nie żaden socjalizm :lol:

neo001

2022-10-31, 17:22
Makreks napisał/a:

Dokładnie tak. Albo inaczej, im więcej ambitnych i wykształconych ludzi którzy później z sukcesem prowadzą swoje firmy tym lepiej, o ile państwo nie rzuca im kłód pod nogi. Teraz nowe Polskie firmy które odnoszą sukcesy są prowadzone przez naprawdę fajnych ludzi, którzy stworzyli fajną kulturę i atmosferę pracy i którzy dobrze płacą swoim pracownikom i takich firm jest w p*zdu, wiem to z autopsji. Film którego dotyczy temat raczej sie odnosi do realiów amerykanskiego korporacjonizmu z lat 80/90.



Co nam po bogatej "szlachcie" jak uczciwie pracujący zarabiają grosze. Patrz Ukraina i rosja - miliarderzy mają wszystko, a reszta społeczeństwa w większości bieduje. Wprowadzając czysty kapitalizm doszlibyśmy do stworzenia niewolników ze społeczeństwa, dlatego jest państwo i związki zawodowe, które u nas niestety się sprzedajną za $.

kulawiec

2022-10-31, 19:31
Zasada jest prosta. Biedny jeszcze nikomu pracy nie dał.
Jak sąsiad ma kasę, to jest komu trawnik skosić.

Z tym, że Polacy mają zj***ne mózgi po latach ruskiego zaboru i dlatego wybierają sobie pracę niewolniczą dla PIS czy PO.

neo001

2022-10-31, 20:49
kulawiec napisał/a:

Z tym, że Polacy mają zj***ne mózgi po latach ruskiego zaboru i dlatego wybierają sobie pracę niewolniczą dla PIS czy PO.



Nie żebym narzekał na zarobki, bo żyjąc samemu i na swoim koszty stałem mam niskie. Pis, po i inni nic nie zmienią - my mamy za dużo kapitału zagranicznego oraz przepisy które wyniszczają rodzime firmy. W tym układzie zawsze będziemy pracować dla kogoś, a jak się będziemy chcieli postawić, to zwiększą bezrobocie i ustawią do pionu "polaczków". My nawet swojego węgla wydobywać nie możemy, bo UE naciska na ekologie(śmiechu warte) ale kupić za 34 miliardy kilkanaście milionów ton to nie problem - w końcu napędzamy gospodarkę innego państwa kosztem własnej. Dopłacać do fotowoltaiki/wiatraków ponad połowę kosztów to też nie problem. Jesteśmy murzynami europy, bo wyjścia innego już nie mamy.

kulawiec napisał/a:

Zasada jest prosta. Biedny jeszcze nikomu pracy nie dał.Jak sąsiad ma kasę, to jest komu trawnik skosić.



Pytanie czy sąsiad godnie zapłaci za tą prace? I najważniejsze sąsiad nie zalicza się do grona najbogatszych ludzi na świecie, to jest właśnie "klasa średnia" i to ona stanowi o zamożności społeczeństwa!

loky

2022-10-31, 21:12
PurzelT napisał/a:

Czym więcej bogatych ludzi tym bogatszy kraj. Wieśniaki myślą, że powinny zarabiać więcej nie wkładając żadnego wysiłku intelektualnego bo przecież im się należy .Głombie j***ny jaki 1% ?



Im więcej bogacze mają kasy tym więcej biedaków. Szczególnie takich umysłowych jak ci co dawali ci piwo XD