18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niemieckie przedsiębiorstwa w służbie Rzeszy

Kominek1993 • 2019-06-08, 17:47
Czółko! Wiem, że Sadolki lubią ciekawe historie, więc pozwoliłem sobie czymś się z Wami podzielić. Chciałbym tym samym sprowokować małą dyskusję, może ktoś coś? :)


traf

2019-06-08, 19:17
Cóż w tym dziwnego? Wojna to pieniądze,duże pieniądze więc przemysł korzystał z tego ile mógł.

PieronJasnySzlag

2019-06-14, 17:48
Biore kredyt w banku, inwestuje w sterydy. Napakowany wychodze na klatke schodową i od drzwi do drzwi napie**alam każdem sąsiadowi z osobna, zabieram im majątek życia i cenne rzeczy, gwałce córki, łamie nogi i kręgosłupy. Wszystkie fanty szybko chowam zanim skrzyknięci inni sąsiedzi w końcu mnie pokonują. Policja daje mi śmieszny wyrok i dobrą prace (bo przecież jestem bardzo silny, w porównaniu do moich sąsiadów z przetrąconymi kręgosłupami). Za skradzione fanty spłacam długi i zakładam własny biznes - kupuje ten cały blok razem z sąsiadami i podnosze czynsz. Mało tego!! Znowu chodze od drzwi do drzwi i inwalidom których pare lat temu połamałem proponuje pomoc w robieniu zakupów. Kupuje w sklepie mleko za 2zł a sąsiadowi sprzedaje za 4zł. Czysty biznes. A na całym osiedlu wszyscy mówią jaki z niego dobry chłopak. Wyszedł z patologii i teraz wszystkim pomaga.
k***a a najlepsze że wnuki tych j***nych inwalidów jedzą mi z ręki i sami gnębią dziadków żeby robili u mnie więcej zakupów.
8-) 8-)

Czy tu jest o czym dyskutować :-( ?

mixiek

2019-06-26, 17:24
W pyte 100%

Ti...........ch

2019-06-26, 22:57
BMW robiło np. silniki gwiazdowe (BMW 801) dla Luftwaffe. Tylko co mieli zrobić? Powiedzieć, że nie sprzedamy wam naszego silnika, bo sami do myśliwców chcieliście tylko rzędowe chłodzone cieczą i teraz sobie gwiazdowe kupujcie w Stanach albo od sowietów?

Tak samo Daimler-Benz robił silniki używane np. w Bf 109 (DB 601, DB 605). Czy teraz świat ma bojkotować Mercedesa?

Użycie znaczka Porsche jest trochę nie na miejscu, bo ta firma jeszcze wtedy nie istniała.

PieronJasnySzlag

2019-06-27, 10:47
Nikt nie mówi żeby bojkotować. Każdy wie że świat nie jest sprawiedliwy.
Powiem więcej, sam całe życie jeżdże BMW ale nie podpalam się hasłami typu: jaaaa, das is dojcze maszinnnn, dobre bo niemieckie... W alternatywnej rzeczywistości równie dobrze mógłbym jeździć Polonezem V8, Syreną V6 i mógłbym kpić z niemieckiej motoryzacji która byłaby na równi z ładą i tatą. Historia potoczyła się tak a nie inaczej i zamiast warunków do rozwoju dostawaliśmy same krzywdy.

Ti...........ch

2019-06-27, 11:03
Częściowo sami za te krzywdy odpowiadamy - np. niedopie**olenie sowietów w 1920 kiedy jednoczesnie gniotła ich polska kontrofensywa z nad Niemna i Wrangel nacierający z Krymu i południowej Ukrainy. Polskie władze same poprosiły o zawieszenie broni i rokowania (będąc w ofensywie!) co pozwoliło sowietom, po gwarancji zatrzymania WP, na rzucenie wszystkich sił przeciwko Siłom Zbrojnym Południa Rosji.