18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ba...........co

2013-05-29, 01:18
Łudząco podobne do zjazdu na Wrocław. W sumie odcinek Wrocław-Krzywa niemcy wybudowali już w '36. Dlatego uważam, że to zdjęcie zostało zrobione w Polsce.

panchamityle

2013-05-29, 01:32
To nie jest Wrocław, tam stacja od początku istnienia autostrady miała taki specyficzny dach.

chubert

2013-05-29, 06:13
Należy jednak wspomnieć (odnośnie ilości autostrad zbudowanych za czasów hitlera), że w tych latach pojęcie autostrady znacząco się różniło od dzisiejszego. Mogła być to po prostu asfaltowa lub betonowa droga po jednym pasie w każdą stronę bez pasa zieleni na środku i mogła posiadać normalne, kolizyjne skrzyżowania. Dzisiaj większość krajówek miałaby wtedy rangę autostrady :) Oczywiście, jak widać na zdjęciu, były też obiekty w pełni bezkolizyjne. Szkoda tylko, że dzisiaj nie buduje się już z taką starannością, a głównym założeniem nie jest jakość.

bsmlody89

2013-05-29, 06:15
Na pewno to Niemcy ?

Wydaje mi się, że widzę tam logo Texaco...

JURIJ_77

2013-05-29, 09:57
cerastes napisał/a:

do tej pory na Mazurach poniemieckie drogi są dalej użytkowane i w bardzo dobrym stanie ..



dokładnie - ułożone z granitowej kostki drogi przetrwały jazdę czołgów niemieckich, później ruskich, następnie kombajnów i ciągników z PGRów, a teraz setek tirów. W jednej z miejscowości ma Mazurach (mieszka tam moja babcia) główna droga trzymała się super aż do czasu, gdy postanowiono ułożyć kanalizację - rozkopano połowę drogi, zasypano rurę i ułożono tą samą kostkę ponownie - nie dość, że ta połowa drogi po dwóch latach nie nadaje się do niczego (powstały doły głębokości połowy piszczela) to jeszcze "brukarze" nie byli w stanie odtworzyć poprzedniego wzoru ułożenia. I tak oto niszczy się zabytki w Polsce ... a wystarczyło rozkopać chodnik.

OstrySadol

2013-05-29, 12:00
Najlepsze jest to (przykład drogi u mnie w mieście) jest rozj***na jak dz**ka i łatają ją przynajmniej raz w tygodniu to już lepiej by się im opłacało zrobić od nowa 8-)

Cameleczek

2013-05-29, 12:14
Te drogi nadal tak wyglądają. Nie ma co się śmiać, dużo się nie zmieniło :)

SuSzibar

2013-05-29, 13:28
Dzisiaj jest tam zjazd na Orlen przed Legnicą ;)

yohnell

2013-05-29, 14:18
Ja taką jeżdżę codziennie. Mieszkam pod Szczecinem :D Co prawda przebudowują już na asfalt, ale w kierunku Chociwla (chyba dobrze odmieniam), jest jeszcze kilkadziesiąt km

el...........iz

2013-05-29, 18:39
u nas też takie będą jak nsdap dojdzie do władzy ;)

PiotrekRST

2013-05-30, 09:07
W Polsce już dawno by takie były gdyby granice Niemiec zaczynały się na Bugu a nie Odrze.