18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niecodzienna lawina

~_Yarko_ • 2023-06-05, 09:37
Naukowcy ostrzegają, że topniejące lodowce mogą odsłaniać ciała himalaistów, którzy stracili życie podczas wspinaczki na Mount Everest.
Członkowie Expedition Operators Association of Nepal (EOAN) zaznaczyli, że ściąganie martwych ciał z góry nie jest łatwe.


Od pierwszej próby zdobycia Mount Everest, w drodze na szczyt zginęło prawie 300 osób. W dobie obecnej aż 75 proc. ciał pozostaje nieodnalezionych. Przewidywane jest, że ciała zaginionych himalaistów spoczywają gdzieś w śniegu i lodzie. Podczas, gdy tylko rozpoczyna się wiosenny sezon wspinaczkowy to w miarę możliwości zwłoki są usuwane po chińskiej stronie góry.

SkoPio1

2023-06-05, 09:46
"Naukowcy ostrzegają, że topniejące lodowce mogą odsłaniać"

k***a, naukowcy odkryli... wiosnę?!
ZAWSZE topniejący śnieg odsłania to, co pod nim.
Ci naukowcy to pewnie milionowe granty na swoje odkrycie wzięli.

Zaś te niezamarznięte zwłoki są raczej świeże.
:> >>

bercisko

2023-06-05, 09:51
Żwawe zwłoki - nowość w Himajajach :-)

Lucar1

2023-06-05, 10:08
klasycznie musi drzec ta morde jakby to mialo w czyms pomoc

RobsoN

2023-06-05, 10:11
Toć to świeżynki, nie zdążyli zamarznąć.

kirkor1245

2023-06-05, 11:06
Też tak kiedyś z górki zjeżdżałem jak się naj***łem :D żadna nowość

to...........10

2023-06-05, 11:42
SkoPio1 napisał/a:

k***a, naukowcy odkryli... wiosnę?!



Odkryli (dość już dawno), że globalne ocieplenie spowodowane działalnością człowieka powoduje zanikanie lodowców w górach wysokich. To, że lodowce "oddają" zwłoki, to najmniejszy problem. Brak lodowców oznacza niedobory wody na terenach zasiedlonych przez jakieś 2 miliardy ludzi. Z punktu widzenia alpinistów i himalaistów dodatkowym problemem jest niestabilność pokrywy śnieżnej i wypadki takie jak w zeszłym roku na Marmoladzie w Dolomitach.


UrlichUrwich

2023-06-05, 12:12
Im niżej tym więcej tlenu. Zaczerpnie powietrza i będzie kontynuował podejście.

SergeyDenaturov

2023-06-05, 12:13
mwaski napisał/a:

Odkryli (dość już dawno), że globalne ocieplenie spowodowane działalnością człowieka powoduje zanikanie lodowców w górach wysokich. To, że lodowce "oddają" zwłoki, to najmniejszy problem. Brak lodowców oznacza niedobory wody na terenach zasiedlonych przez jakieś 2 miliardy ludzi. Z punktu widzenia alpinistów i himalaistów dodatkowym problemem jest niestabilność pokrywy śnieżnej i wypadki takie jak w zeszłym roku na Marmoladzie w Dolomitach.



Mylisz się , globalne ocieplenie nie jest spowodowane działalnością człowieka a tylko w jakimś nie wielkim stopniu przyspiesza i tak nieuniknione zmiany klimatu , klimat się ociepli a potem oziębi i jest to normalny cykl zmiany klimatu na tej planecie. Mam nadzieję że oglądałeś chociaż epokę lodowca i jak zdążyłeś zauważyć tam dinozaury nie mieli potężnych hut i fabryk i nie jeździli dizlami , poprostu jest to normalna kolej rzeczy a koncerny i naukowcy manipulujące tymi którzy nformacjami doprowadzają do globalnej transformacji świata , będą ciebie inwigilować pod pretekstem zbierania o tobie informacji ile śladu węglowego zostawiasz w atmosferze ,takie są fakty

kinio7777

2023-06-05, 12:27
SergeyDenaturov napisał/a:

Mylisz się , globalne ocieplenie nie jest spowodowane działalnością człowieka a tylko w jakimś nie wielkim stopniu przyspiesza i tak nieuniknione zmiany klimatu , klimat się ociepli a potem oziębi i jest to normalny cykl zmiany klimatu na tej planecie. Mam nadzieję że oglądałeś chociaż epokę lodowca i jak zdążyłeś zauważyć tam dinozaury nie mieli potężnych hut i fabryk i nie jeździli dizlami , poprostu jest to normalna kolej rzeczy a koncerny i naukowcy manipulujące tymi którzy nformacjami doprowadzają do globalnej transformacji świata , będą ciebie inwigilować pod pretekstem zbierania o tobie informacji ile śladu węglowego zostawiasz w atmosferze ,takie są fakty



Nie pozostawiasz mi wyboru, idę skatować mojego tdi..

Love_is_Love

2023-06-05, 13:55
Zajebiście mi miło słuchać tych emocji... Mój zaciesz nad sytuacją jest przez nie większy :lol:

pajman

2023-06-05, 14:29
Baba zamiast drzeć ryja niech ich łapie

nowynick

2023-06-05, 14:48
Z tego co widzę Everest sam się wziął za usuwanie zwłok... ;)

PsikutaBezS

2023-06-05, 15:37
SergeyDenaturov napisał/a:

Mylisz się , globalne ocieplenie nie jest spowodowane działalnością człowieka a tylko w jakimś nie wielkim stopniu przyspiesza i tak nieuniknione zmiany klimatu , klimat się ociepli a potem oziębi i jest to normalny cykl zmiany klimatu na tej planecie. Mam nadzieję że oglądałeś chociaż epokę lodowca i jak zdążyłeś zauważyć tam dinozaury nie mieli potężnych hut i fabryk i nie jeździli dizlami , poprostu jest to normalna kolej rzeczy a koncerny i naukowcy manipulujące tymi którzy nformacjami doprowadzają do globalnej transformacji świata , będą ciebie inwigilować pod pretekstem zbierania o tobie informacji ile śladu węglowego zostawiasz w atmosferze ,takie są fakty



Tak. Tak. A ziemia jest płaska. Za dużo słuchasz Korwina i Cejrowskiego :)


to...........10

2023-06-05, 16:04
SergeyDenaturov napisał/a:

Mylisz się , globalne ocieplenie nie jest spowodowane działalnością człowieka a tylko w jakimś nie wielkim stopniu przyspiesza i tak nieuniknione zmiany klimatu , klimat się ociepli a potem oziębi i jest to normalny cykl zmiany klimatu na tej planecie. Mam nadzieję że oglądałeś chociaż epokę lodowca i jak zdążyłeś zauważyć tam dinozaury nie mieli potężnych hut i fabryk i nie jeździli dizlami , poprostu jest to normalna kolej rzeczy a koncerny i naukowcy manipulujące tymi którzy nformacjami doprowadzają do globalnej transformacji świata , będą ciebie inwigilować pod pretekstem zbierania o tobie informacji ile śladu węglowego zostawiasz w atmosferze ,takie są fakty



Otóż to co napisałeś, to nie są "fakty" tylko wysrywy z netu dla ćwierćmózgich debili.