18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie wierzę

Vof • 2013-12-26, 23:31
Co Tusk chciałby o sobie przeczytać w podręcznikach - Instrukcja dla minister Rostkowskiej...



Takiego hipokryty z wielkim ego Polska jeszcze nie miała za premiera. Co chciałby przeczytać o sobie Donald Tusk w przyszłych książkach do historii? - Że zmieniłem Polskę na lepsze – odpowiedział w wywiadzie dla TVP premier. My jednak zapamiętamy Tuska głównie przez Smoleńsk. Zapamiętamy za Infoaferę, aferę hazardową, Amber Gold, rekordowe zadłużenie i emigrację.

Mimo wszystko ciekawe czy nowa minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska zastosuje się do wytycznych premiera i podręczniki będą już niedługo wychwalać Donalda Tuska.

Agata Młynarska z TVP gościła w domu Tusków w Sopocie. Przeprowadziła z nimi świąteczny wywiad.

Dziennikarka dopiero pod koniec wywiadu poruszyła ważny dla młodych Polaków temat. Zapytała Donalda Tuska co powiedziałby młodym ludziom rozczarowanym tym krajem, myśląc szczególnie o braku pracy. Premier odpowiedział, że ludzie dwudziestoletni mają inny punkt odniesienia. - Rozczarowanie jest mocnym napędem, szczególnie dla młodego człowieka. Ja uważam, że młodzi wręcz powinni być rozczarowani – powiedział szef rządu.

Młynarska naciskając zaznaczyła, że młodzi ludzie swój wyjazd argumentują brakiem pracy w Polsce. - Moje pokolenie musi zrobić jak najwięcej, żeby ta praca była, choć nigdy nie będzie tak, że dwudziestolatkowie dostaną sukces na tacy. To jest moja obsesja, żeby za parę lat było tak, że nikt nie będzie wyjeżdżał z Polski dlatego, że musi – mówił premier.

Na koniec dziennikarka zapytała premiera, co chciałby kiedyś przeczytać o sobie w przyszłych książkach do historii. - Że zmieniłem Polskę na lepsze – powiedział Donald Tusk.

Panie Tusk:


źródło: http://niezalezna.pl/49950-co-tusk-chcialby-o-sobie-przeczytac-w-podrecznikach-instrukcja-dla-minister-rostkowskiej

xiontZ

2013-12-26, 23:39
Vof napisał/a:

- Że zmieniłem Polskę na lepsze – powiedział Donald Tusk.



Halman

2013-12-26, 23:47
"młodzi powinni być rozczarowani" ja pie**olę, co to k***a za teksty?? ty cwaniaczku jak byłeś młody startowałeś w czasach kiedy nie trzeba było sp***alać z tego kraju i uważasz że to twoja zasługa jaki to w ch*j zaradny jesteś??

cenius

2013-12-26, 23:49
Ja go widze w podręcznikach w postaci graficznej.


las84500

2013-12-27, 01:07
A czego się spodziewaliście? Takie ma rozkazy. Wygonić jak najwięcej młodych ludzi z kraju i obrzydzić im myśli o powrocie. A tym co zostali stworzyć takie warunki, żeby przypadkiem nie pomyśleli o płodzeniu dzieci. Przecież ma nas zostać tylko 15 milionów.
Już dziś widzę po znajomych w kraju, że albo radzą sobie jak mogą i nie biorą ślubu aby ona mogła korzystać ze statusu samotnej matki (parę moich koleżanek) lub dosłownie nie stać ich na dziecko bo mają zarzuconą na szyję pętlę kredytową (mój przyjaciel), żeby w ogóle móc gdzieś mieszkać bo rata kredytu równa jest kwocie za jaką wynajmie mieszkanie.
Jak tak patrzę i liczę to widzę, że jakieś 3/4 ludzi z klasy mojej podstawówki wyjechało z kraju i ułożyło sobie życie. A nie mieszkaliśmy i nie wychowaliśmy się w zapadłej wsi z dawnym PGRem tylko a może aż w Warszawie. Żona po zamknięciu naszej małej firmy (która przynosiła dochody ale była zależna od państwowej firmy z prawie 100 letnią tradycją, którą sprywatyzowali i następnie dosłownie zrównali z ziemią) szukała tu roboty około roku. I chodziło tu o normalne zatrudnienie za chociaż 1500 zł z umową o pracę, a nie za ciężką kilkunastogodzinną orkę i to za czasami kasę poniżej 1000 zł. Autentyk. Wolałem w tym czasie utrzymywać nas oboje niż pchać ją gdzieś na siłę jako murzyńską niewolnicę. W końcu się załapała, dostała umowę o pracę, zaliczyła pierwszy awans i powoli do przodu. Moje rodzeństwo ma w perspektywie Kraków i tam jest tak samo. Siostra już jest jedną nogą w Londynie, brat jak skończy szkołę to ma zamiar prysnąć w swoim zawodzie do Vaterlandu. Ja choć jestem na własnym utrzymaniu od 18 roku życia to w porównaniu do większości moich znajomych radzę sobie całkiem nieźle. Napełniam sobie lodówkę, płacę rachunki, zmieniam co parę lat samochód, coś odkładam, myślę o dzieciaku... Ale już kilka razy krążyły takie myśli po mojej głowie żeby to wszystko tutaj jebnąć z hukiem. Nasz kraj jest piękny. A jak mawiał wąsaty - naród wspaniały tylko ludzie k***y. Zwłaszcza tam na górze.
Gorąco jednak liczę na to, że jednak ujrzymy taki sam finał w wykonaniu rudego, na jaki zapracował sobie kiedyś niejaki Nicolae Ceaușescu.

Lololoney

2013-12-27, 02:07
Vof napisał/a:

My jednak zapamiętamy Tuska głównie przez Smoleńsk. Zapamiętamy za Infoaferę, aferę hazardową, Amber Gold, rekordowe zadłużenie i emigrację.



ch*ja zapamiętacie, że tak powiem...
Dla poparcia moich słów, zadam proste pytanie - Czy jest tu ktoś, kto jest w stanie wymienić (bez googlowania) wszystkie afery za rządów LSD, PiSu (tak też były wtedy afery) i innych?
Jestem bardziej niż pewien, że znajda się moooooże ze 2 osoby MAX...

I właśnie to jest przyczyną tego, że oglądamy ciągle te same mordy w polityce, bo Polacy mają krótką pamięć polityczną, kierują się tylko odczuciami i tym kogo aktualnie nie lubią, by zagłosować na opozycję... Dlatego tak łatwo nami sterować przez tvn-y, radia maryje itp. itd. ...

1.Michal

2013-12-27, 03:54
Tusk i każdy następny ch*ja może, bo to marionetki w rękach bandytów z jewrosojuza. Problem leży w tych co za sznurki pociągają.

tranzystor

2013-12-27, 08:54
"niezalezna.pl" jest tak samo obiektywna jak "TVN", z tą jedyną różnicą, że TVN nie udaje "niezależnego".

decode21

2013-12-27, 09:07
Tusk r*cha w dupsko Polaków a ci i tak na niego głosują!

WolF

2013-12-27, 09:36
Zastanawiam się, czy Ja mam tak ogromne szczęście w życiu, czy w niektórych, ta Polska mentalność, ze skłonnością do narzekania jest tak głęboko zakorzeniona, że kto by nie rządził, to Polak, będzie narzekał doputy, dopuki nie stanie się multimilionerem (choć i pewnie wtedy znajdzie powody).
Moja płaca na przestrzeni ostatnich 3 lat wzrosła średnio dwukrotnie, pracując cały czas w tej samej firmie i nie mam tu na myśli podwyżki z 800 na 1600zł ;)

Wiem, że w Naszym kraju nie jest kolorowo, jest wiele rzeczy które irytują, ale jeśli, zamiast tylko narzekać, ktoś weźmie się porządnie do roboty, to jest w stanie w miarę przyzwoicie żyć.
Pracuję w takiej branży, w której dobrze widzę, jak na przestrzeni lat ludziom przybywa pieniędzy, a Ci którzy mają swój pomysł i potrafią się zaangażować, mają z tego wymiernie korzyści.

go...........et

2013-12-27, 10:01
pie**oli Donald jak potłłuczony. Jedyne co o sobie przeczyta w podręcznikach to że był taką samą kanalią jak reszta jego funfli z innych ugrupowań.

A to że Tuska zapamiętamy za Smoleńsk i katastrofę - niezależna :idzwch*j:

masabitumiczna

2013-12-27, 10:32
O co Wam chodzi? Czy on powiedział, że zmienił Polskę na lepsze? Nie, powiedział, że chciałby przeczytać, że tego dokonał. Proszę mi pokazać polityka, który nie myśli o sobie i swoich pomysłach jako najlepszych. Każdy ma jakieś pomysły/poglądy i uważa je za jedynie słuszne i chciałby, żeby kiedyś o nim mówili, że zrobił coś dobrego...
Sam nie lubię rudego, ale mam wrażenie, że większość tutaj ma problem z czytaniem ze zrozumieniem i marnuje energię na wylewanie jadu...
pozdrawiam!

Arturyo

2013-12-27, 10:38
szczyt chamstwa: zagłosować na tuska i wyjechać z kraju

michal2000

2013-12-27, 10:41
Żebyście nie narzekali na jakiegoś polityka to musiałby on w góra 5 lat stworzyć z Polski mocarstwo światowe... choć pewnie i wtedy wielu by narzekało.

"My jednak zapamiętamy Tuska głównie przez Smoleńsk." - a co, Tusk zestrzelił samolot prezydenta?

"Zapamiętamy za Infoaferę" - co takiego szczególnie wspólnego z PO ma infoafera poza tym, że wypłynęła za rządów PO? "Informatyzacja" trwała od lat również za rządów PIS-u ale to tylko PO przypisuje się infoafere. Wyszła by na jaw za rzadów PIS i byłaby to wina PIS-u.

"aferę hazardową" - Podobnie jak z infoaferą. Początki afery hazardowej sięgają 2006 roku... czyli lata rządów PISu.

"Amber Gold" - A niby czemu Tusk ma za to odpowiadać? Jak ktoś wam portfel ukradnie na ulicy to też wina Tuska?

"rekordowe zadłużenie" - Każdy poprzedni rząd miał rekordowe zadłużenie. Zobaczcie sobie ten wykres porównujący nasze zadłużenie do innych krajów: goo gl xsXYff Jak widać na wykresie w czasach kryzysu zadłużenie w krajach UE zaczęło dynamicznie rosnąć i Polska jest jednym z nielicznych krajów w którym zadłużenie rosło dwa razy wolniej niż w innych krajach.

"emigrację" - Bo ten problem to nie istniał wcześniej... wina Tuska.

I nie - nie twierdze, ze rząd PO jest wspaniały, rząd PO jest rządem przeciętnym ale na pewno nie jest rządem złym a już na pewno "nie największą katastrofą jaka się przytrafiła Polsce", Katastrofalne rządy to macie w Grecji czy we Włoszech. I powiem szczerze co myślę - uważacie się za tych inteligętnych co to nie dają sobą manipulować a cały czas łykacie propagandę opozycji. Za czasów PIS-u to PIS był zły a PO dobre (zobaczcie sobie stare wpisu na tym portalu) a teraz znowu opozycja jest dobra a rząd zły. I tak w kółko moje drogie lemingi.
:homer: