18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie ma takiego blokowania

MotoPirat • 2020-08-21, 20:19
Mały poradnik usprawniania ruchu.

Sadyzm: 0
Straty: -1
Kultura: -5
Skuteczność: +10


Matt

2020-08-21, 20:25
Clio vs clio

Anonimowyja

2020-08-21, 21:11
Za zamulanie na światłach powinni wlepiać mandaty. A później na jednym cyklu świateł przejedzie 5 aut i korek się wydłuża. Jest to jedna z głównych przyczyn korkowania miast.
Przepustowość skrzyżowania zależy głównie od trzech czynników:
1 - ilość pasów ruchu w danym kierunku, a także ich konfiguracja (tak, aby auta jadące na wprost nie były blokowane przez auta oczekujące na wjazd na pas do skrętu i na odwrót). Generalnie im więcej pasów, tym większa przepustowość.
2 - czas trwania zielonego światła. Im dłużej świeci się światło, tym więcej samochodów przejedzie na jednym cyklu. Cykl powinien się jednak zmieniać w ciągu dnia - być dłuższy w godzinach szczytu, a krótszy w godzinach o mniejszym natężeniu. Wynika to z faktu, że każdy cykl zmiany światła to strata kilkunastu sekund między zapaleniem się żółtego i czerwonego światła dla jednych, a zapaleniem zielonego dla drugich. Nie jest to jednak tak prosta sprawa i wymaga synchronizacji świateł w obrębie całej dzielnicy bo co z tego, że świeci się zielone jak za skrzyżowaniem jest korek? Zagadnienie jest również powiązane z punktem pierwszym.
3 - dynamika ruszania kierowców. Tutaj jest największy problem, bo część kierowców stojących na skrzyżowaniu jako pierwsi wrzuca bieg dopiero jak zapali się zielone (albo jak inni zaczną na niego trąbić), a pozostałe ruszają dopiero jak pojazd poprzedzający odjedzie na kilka metrów.
Trzeci czynnik jest bardzo istotny a zarazem ciekawy, bowiem w tym przypadku to kierowcy sami mają wpływ na przepustowość skrzyżowania, bez względu na infrastrukturę drogową. Taką samą przepustowość może mieć skrzyżowanie z trzema pasami i zamulaczami za kółkiem, oraz z dwoma pasami i kierowcami ruszającymi dynamicznie.
A film jest z miasta Łodzi.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-08-21, 22:07
Temu co popchnął zabrałbym prawko na kilka lat...

cubekuba

2020-08-21, 22:14
No k***a zawsze jak coś ch*jowego to musi być Łódź. Moje miasto takie piękne... :(

aaaaaaaaaaaaaa

2020-08-21, 22:17
cubekuba napisał/a:

Moje miasto takie piękne...



Nie chcę być złośliwy. Ale k***a czasem bywam i nie mogę wyjść z podziwu, że może być miasto gorsze od Sosnowca...

miszczp4telni

2020-08-21, 23:07
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Temu co popchnął zabrałbym prawko na kilka lat...



Na szczęście nie możesz mu nawet obciągnąć :kawa:

Myxxer

2020-08-21, 23:14
iseeyou36 napisał/a:

Na szczęście nie możesz mu nawet obciągnąć



nie to co ty

miszczp4telni

2020-08-21, 23:56
vifon125 napisał/a:

nie to co ty



Biedaku tyle życie przed tobą..

parolpl

2020-08-22, 00:08
A wystarczyłoby wstawić liczniki czasu trwania świateł. Ale po ch*j.

rybsony

2020-08-22, 00:32
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie chcę być złośliwy. Ale k***a czasem bywam i nie mogę wyjść z podziwu, że może być miasto gorsze od Sosnowca...



Twoje lewackie Wych*jowo jest gorsze. Wracaj do starego do kąpieli

SzczeryDoBolu

2020-08-22, 00:47
rybsony napisał/a:

Twoje lewackie Wych*jowo jest gorsze. Wracaj do starego do kąpieli


Zostaw kolorową p*zdusie, niech sobie komentuje bo tyle mu w życiu zostało... Kolejny debil po velture

Liton

2020-08-22, 01:20
cubekuba napisał/a:

No k***a zawsze jak coś ch*jowego to musi być Łódź. Moje miasto takie piękne...



Co prawda ostatnio byłem tam w 2019 roku, ale byłem pod wrażeniem, że 5 minut "z buta" od centrum miasta podwórka wyglądają, jakby się ruscy z germanami granatami tam tydzień wcześniej rzucali. Szacun. Niewielki wybór ch*jowych knajp to tylko dopełnienie obrazu.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-08-22, 08:28
SzczeryDoBolu napisał/a:



Powinieneś zmienić nick na GłupiDoBólu...