18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

„Nie jesteśmy Małpami, jesteśmy dziećmi nieba.”

wojtekjaruzelski • 2021-04-18, 15:53
Chyba jednak troszkę nas nabierają.


skoorviel

2021-04-18, 20:15
Mówcie co chcecie z ale i tak ma na pewno większego od Was :D
Zaraz napiszecie 'co z tego i tak nie por*cha'. Por*cha por*cha, wystarczy że wpadnie do Polandii i polskie szmatlawce nie będą patrzeć że brzydki tylko ze czarny :D

Januszek222

2021-04-18, 20:50
mygyry napisał/a:

Barwy ukraińskie im pasują



Tak jak i polaczkom w Anglii

programista4k

2021-04-18, 20:53
Porypało, że z niepełnosprawnych się nabijacie?!!!

Kurde26

2021-04-18, 21:13
Mikrocefalia. Przykra choroba

Zakapturzony_Nalesnik

2021-04-18, 22:21
Rozjebie napisał/a:

Ale przecież tutaj wiedza doskonale opisuje zjawisko z filmu - mikrocefalia.
Wiewiórowi chodzi o to, ze skoro bóg istnieje, to co te dzieciaki zawiniły, ze "obdarzył" ich tym gownem?
Czemu w ogóle tworzy świat, w którym dochodzi do mutacji genetycznych?
Jest wszechmocny, ale NIE TWORZENIE mutacji genów przerasta jego siły, tak samo jak cygana przerasta pójście do pośredniaka?





Opryszczka, palenie tytoniu, alkohol, toksoplazmoza... oraz podejrzewam że jeszcze: żarcie nafutrowane ulepszaczami e-milion, woda z dodatkiem pestycydów z pól i zapewne jakimś bonus w postaci paskudztwa od działań wojennych.

Nadal masz kogo obwiniać oby tylko nie Homosapiens ?

AN...........or

2021-04-18, 23:45
hahaha matka się puściła z szympansem :D

Rozjebie

2021-04-19, 01:05
Zakapturzony_Nalesnik napisał/a:

Nadal masz kogo obwiniać oby tylko nie Homosapiens ?



Uwielbiam logikę katoli :)

Po pierwsze: To po co stworzył substancje uzależniające ludzki mózg? Koniecznie MUSIAŁ stworzyć tytoń, bo inaczej nie mógłby spać? :D
Po drugie: Matka ma wolna wole, wiec sobie jara w ciąży substancje stworzona przez boga. Tylko co zawinił dzieciak? Dlaczego został obdarzony mutacja genetyczną (wymyśloną również przez boga) za błędy matki?

michalmichal

2021-04-19, 08:36
Tak jak byłem z żoną na kursie przedmałżeńskim, cały kurs pie**olili o dzieciach z zespołem downa, że niby to nic takiego i należy akceptować jeśli się takie urodzi. A badania prenatalne to są niedobre itp. Nazywali je pieszczotliwie "wyjątkowymi" nie chorymi. Tutaj "dzieci nieba", tylko zdrowych i normalnych można nazywać najgroszymi. k***a do czego dożyliśmy...

Zakapturzony_Nalesnik

2021-04-19, 09:22
Rozjebie napisał/a:

Uwielbiam logikę katoli
Po pierwsze: To po co stworzył substancje uzależniające ludzki mózg? Koniecznie MUSIAŁ stworzyć tytoń, bo inaczej nie mógłby spać?
Po drugie: Matka ma wolna wole, wiec sobie jara w ciąży substancje stworzona przez boga. Tylko co zawinił dzieciak? Dlaczego został obdarzony mutacja genetyczną (wymyśloną również przez boga) za błędy matki?



Widzę, że twój problem leży gdzieś zupełnie w innym miejscu. Więc pozostawię to w Twoich rękach - Jeśli istnieje coś takiego jak "Bóg" wedle twego widzimisię - to dlaczego akurat Ty jesteś zdrowy? Później pomyśl nad działaniem np. grawitacji, warstwy ozonowej otaczającej ziemię jednak podejrzewam, że to i tak już zbyt wiele dla ciebie bo ugrzezleś w jakiejś chorej ideologii szukania winy u jakiegoś "Boga" niczym pies biegający za swoim ogonem.

Rozjebie

2021-04-19, 12:41
Zakapturzony_Nalesnik napisał/a:

Widzę, że twój problem leży gdzieś zupełnie w innym miejscu. Więc pozostawię to w Twoich rękach - Jeśli istnieje coś takiego jak "Bóg" wedle twego widzimisię - to dlaczego akurat Ty jesteś zdrowy? Później pomyśl nad działaniem np. grawitacji, warstwy ozonowej otaczającej ziemię jednak podejrzewam, że to i tak już zbyt wiele dla ciebie bo ugrzezleś w jakiejś chorej ideologii szukania winy u jakiegoś "Boga" niczym pies biegający za swoim ogonem.



I jak typowy ksiądz - zero odpowiedzi tylko "pomyśl nad tym i nad tym" .
No właśnie w przeciwieństwie do katoli zadaje proste pytania i sam staram sie dawać proste odpowiedzi.

Nie ma filozofii w stworzeniu świata - albo życie powstało wg boskiego planu, dzięki jego inteligencji i mocy stwórczej, albo życie powstało samo z siebie - i tyle.
Jeśli samo z siebie, to po co wierzyć w niewidzialnego człowieka, stawiać mu świątynie i dawać pieniądze?

Ja sam uważam, ze planeta Ziemia jest stwórcą życia - to nasz bóg. Najpierw "urodziła" jednokomórkowce, potem dzięki ewolucji powstały rośliny, a z roślin my. A świadomość, jeśli w ogóle da sie ja zdefiniować, wyewoluowała dzięki DMT, czyli dimetylotryptaminie (DMT jest obecna we wszystkich roślinach, we wszystkich zwierzętach, ale mogła "obudzić" świadomość dopiero w odpowiednio rozwiniętym mózgu)

Zakapturzony_Nalesnik

2021-04-19, 13:58
Rozjebie napisał/a:

I jak typowy ksiądz - zero odpowiedzi tylko "pomyśl nad tym i nad tym" .
No właśnie w przeciwieństwie do katoli zadaje proste pytania i sam staram sie dawać proste odpowiedzi...



Być może w końcu zauważysz że to między innymi ty i ja jesteśmy największą kupa na tej ziemi i wszystko co widzisz to nasz wspólny j***ny problem za który będziemy zbierać zajebiste żniwo od wczoraj do końca usranych dni, a nie wina jakiejś wiary, religi, opcji politycznej, "władzy" czy innego zmyślonego bajzlu, najlepsze że w ogromnym procencie czy tego chcesz czy nie oboje w tym cyrku uczestniczymy.

Uważasz, że ziemia jest twórcą życia, więc pozwól na następujące pytania:

- co było na miejscu ziemi gdy ta nie istniała ?
- gdzie było miejsce naszego układu drogi mlecznej zanim nie pojawił się na miejscu którym jest obecnie ?
- czym są zaobserwowane czarne dziury w kosmosie ?
- jaki ma wpływ księżyca na rozmnażanie pingwinów ?
- czym są jednostki elementarne ?
- dlaczego fotony światła zachowują się inaczej gdy są obserwowane ?

Rodzaj ludzki się rozwija i mam nadzieję że kiedyś nadejdzie moment w którym otrzymamy prosta odpowiedź, na dzisiejszy dzień może byc to jedno słowo: Entropia.

Rozjebie

2021-04-19, 17:46
Zakapturzony_Nalesnik napisał/a:

a nie wina jakiejś wiary, religi, opcji politycznej, "władzy" czy innego zmyślonego bajzlu.



Nie rozumiem tej części, bo jak możesz twierdzić, ze religia czy polityka nie stwarza problemów? Przecież to chyba jedyne powody wojen, prawda?

Zakapturzony_Nalesnik napisał/a:

Uważasz, że ziemia jest twórcą życia, więc pozwól na następujące pytania:
- co było na miejscu ziemi gdy ta nie istniała ?
- gdzie było miejsce naszego układu drogi mlecznej zanim nie pojawił się na miejscu którym jest obecnie ?
- czym są zaobserwowane czarne dziury w kosmosie ?
- jaki ma wpływ księżyca na rozmnażanie pingwinów ?
- czym są jednostki elementarne ?
- dlaczego fotony światła zachowują się inaczej gdy są obserwowane ?
Rodzaj ludzki się rozwija i mam nadzieję że kiedyś nadejdzie moment w którym otrzymamy prosta odpowiedź, na dzisiejszy dzień może byc to jedno słowo: Entropia.



A tutaj zadajesz pytania, na które trzeba by obszernie sie rozpisać, a które nie są związane z tematem. Odwracasz uwagę od głównego zagadnienia (dokładnie to samo robią księża podczas wszelkich dyskusji tego typu).

Post jest o "dzieciach nieba" a dyskusja o tym, ze nie ma żadnego "kochającego" i "wszechmocnego" boga, który stworzył ludzi na swoje podobieństwo.

Czemu mam sie rozpisywać na temat czarnych dziur czy wpływu księżyca?

Zakapturzony_Nalesnik

2021-04-19, 18:16
Wiec zadaj sobie jedno pytanie, kto głównie na tym świecie tworzy problemy, bez obszernego rozpisywania.

Też jest to tylko jedno słowo.

Jeśli ciężko z domysłem, mała podpowiedź: usuńmy ludzkość i sprawdźmy czy świat nadal będzie tak okropny i niesprawiedliwy.

Pytania które zadałem są odpowiedzią przeciw twojej teorii jako że ziemia jest twórcą życia i bogiem. To co tworzy ten świat jest jeszcze - według mnie daleko poza zasięgiem ludzkiej wyobraźni.

Mogę założyć hipotezę w której uznam, że cały nasz widzialny wszechświat za pomocą najnowocześniejszych metod obserwacji to jedynie jedna mała komórka innej "większej" istoty a to co uznajemy za nasz układ słoneczny to jedynie jeden atom tej istoty, wszystko zależy od punktu siedzenia - co wiec na to powiesz ?

Stawiasz pytania o twórcę a nie dostrzegasz jak wielką rolę możemy odgrywać w tym ogromnym dla nas świecie jako grupa jednostek, równie dobrze my jako kolektyw żyjącego świata możemy wszyscy razem utożsamiać się z "bogiem" którego tak bardzo szukasz.

Pytasz o prosta odpowiedz: jeśli chcesz nazwać coś złym i okropnym, zmutowanym i agresywnym nie nazywaj tego bogiem, to tylko ekspansja możliwości ludzkości poza obszary których nie rozumiemy a konsekwencje masz zamieszone w filmie pod tematem.

Rozjebie

2021-04-19, 20:04
Zakapturzony_Nalesnik napisał/a:

Pytania które zadałem są odpowiedzią przeciw twojej teorii jako że ziemia jest twórcą życia i bogiem. To co tworzy ten świat jest jeszcze - według mnie daleko poza zasięgiem ludzkiej wyobraźni.



Jasne ze tak, moja teoria jest tylko teoryjką inteligentnego szympansa, tak naprawdę nie mam pojęcia jak działa wszechświat.
Ale nie obstaje bezwzględnie przy niej jak katole, nie wszczynam z tego powodu wojen i nie stawiam świątyń, w których zbiera sie pieniądze od innych (głupszych) szympansów

Zakapturzony_Nalesnik napisał/a:

Mogę założyć hipotezę w której uznam, że cały nasz widzialny wszechświat za pomocą najnowocześniejszych metod obserwacji to jedynie jedna mała komórka innej "większej" istoty a to co uznajemy za nasz układ słoneczny to jedynie jeden atom tej istoty, wszystko zależy od punktu siedzenia - co wiec na to powiesz ?.



Jeśli chodzi już o cały wszechświat, a nie tylko nasza planetę, to powiem w ten sposób: wiele osób wierzy w inne wymiary, natomiast wg mnie inne wymiary nie są potrzebne, gdyż inna galaktyka to już tak jak inny wymiar.
Według mnie narodziny na Ziemi są tylko punktem startowym, tutaj "podłączamy" nasze mozgi do świadomości.
Po śmierci, świadomość z mózgu "teleportuje sie" do nowego odbiornika na innej planecie w innej galaktyce.

Ale znów - to tylko teoryjka ;)

MajsterCF

2021-04-20, 09:24
Jeśli pochodzą z nieba to mam niewesołe wieści dla chrześcijan :)