18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nie je i nie pije a żyje?

Gemmil • 2012-08-03, 19:32

82-letni Hindus twierdzi, że nie je i nie pije przez 70 lat. Nadal cieszy się jednak dobrym stanem zdrowia. By dowiedzieć się, jak to możliwe, lekarze przeprowadzają mu serię badań.

Mataji Prahlad Jani mieszka na zachodzie Indii w miejscowości Ahmedabad. W jego rezydencji codziennie zbierają się dziesiątki ludzi. Wierzą bowiem, że Hindus potrafi uzdrawiać.


Mężczyzna przekonuje, że kiedy miał osiem lat, pobłogosławiła go hinduska bogini mocy - dotknęła palcem jego języka. Od tego czasu nie odczuwa już głodu. Twierdzi też, że ma dziurę w podniebieniu i krople nektaru z jego głowy pomagają mu przetrwać.

Pod nadzorem kamer

Naukowcy chcą sprawdzić czy jest to prawdą, a jeśli tak, to jak jest możliwe, że jego organizm funkcjonuje bez pobierania jakiejkolwiek żywności i wody. W tym celu Mataji trafił do szpitala w Strelung na obserwację, gdzie przeprowadzane mu są liczne badania. Jego przypadek studiuje 35-lekarzy. Za pomocą kamery, którą zamontowano w pokoju Hindusa, mogą go także obserwować 24 godziny na dobę.

Doktor Sudhier Sharm, pod którego opieką znajduje się 82-latek przyznał, że Hindus w szpitalu przebywa już ponad trzy doby, do tej pory niczego nie zjadł ani nie wypił. - Jego przypadek jest niespotykany. Nikt nie może przeżyć bez jedzenia i wody więcej niż przez trzy czy cztery dni - podkreśla

Lekarz stwierdził ponadto, że mózg 82-latka przypomina mózg 25-letniego człowieka. Sharm argumentuje, że dobra kondycja fizyczna mężczyzny możliwa jest przez uprawianie jogi i medytację.


Źródło: tvn24

Proximate

2012-08-04, 00:24
Widziałem go w TV, nie jest do końca tak jak w tytule, a czytać nie będę, bo TVN przekłamuje.

boskigry

2012-08-04, 00:38
Co za bzdury! Wybaczcie, ale jestem lekarzem i musze reagowac na takie brednie. Pierwsza sprawa - ludzki organizm potrafi przetrwac bez jedzenia, o samej wodzie - 12 miesiecy. Potrzebuje do tego wode, ale zapasy w miesniach, watrobie itd. dla najwytrwalszych i zdrowych ludzi - na tyle wystarcza. Oczywiscie organizm bedzie sie sam "jadl", ale podtrzyma funkcje zyciowe, widac, ze chlopina gruby nie jest i troche juz trenuje.

Druga sprawa, chwalimy sie tutaj, ze jestesmy oswiecona czescia spoleczenstwa. Powiedzcie mi jak funkcjonuja komorki czlowieka? Potrzebuje energii, konkretnie ATP, nie ma ludzi, ktorzy bez takowej czasteczki funkcjonuja. Zeby utworzyc ATP potrzeba tlenu, aminokwasow, kwasow tluszczowych i cukrow, tego w powietrzu nie uraczycie. Jakze pieknie wpisuje sie w ta pogadanke arszenik, ktory blokue powstawanie Acetylo-CoA, a w efekcie powoduje uduszenie sie komorek ciala. Notabene arszenik stosowano jako srodek abrocyjny. Wiele kobiet nie przezywalo takich zabiegow, na szczescie pojawila sie nauka.

Wracajac do meritum sprawy. Cykl Krebsa nie bez powodu zostal nagrodzony Noblem. Ten staruszek zywi sie ludzka glupota i w pojeciu tych prostych ludzi jest nawet uzdrowicielem. Pozdrawiam sadoli.

wexors

2012-08-04, 00:41
pewnie wpie**ala parówki na boku jak nikt nie patrzy

Admirał

2012-08-04, 00:47
Ale to bzdura. Czytałem na ten temat artykuły i faktycznie są ludzie którzy uważają, że nie potrzebująca jeść i pić, ale zwykle po poddaniu się eksperymentu wytrzymuja maks kilka dni i lądują z szpitalu z powodu odwodnienia lub próbuja jakiś sztuczek żeby ktoś przemycał im wode.

hi...........be

2012-08-04, 01:09
boskigry napisał/a:

Co za bzdury! Wybaczcie, ale jestem lekarzem i musze reagowac na takie brednie. Pierwsza sprawa - ludzki organizm potrafi przetrwac bez jedzenia, o samej wodzie - 12 miesiecy. Potrzebuje do tego wode, ale zapasy w miesniach, watrobie itd. dla najwytrwalszych i zdrowych ludzi - na tyle wystarcza. Oczywiscie organizm bedzie sie sam "jadl", ale podtrzyma funkcje zyciowe, widac, ze chlopina gruby nie jest i troche juz trenuje.

Druga sprawa, chwalimy sie tutaj, ze jestesmy oswiecona czescia spoleczenstwa. Powiedzcie mi jak funkcjonuja komorki czlowieka? Potrzebuje energii, konkretnie ATP, nie ma ludzi, ktorzy bez takowej czasteczki funkcjonuja. Zeby utworzyc ATP potrzeba tlenu, aminokwasow, kwasow tluszczowych i cukrow, tego w powietrzu nie uraczycie. Jakze pieknie wpisuje sie w ta pogadanke arszenik, ktory blokue powstawanie Acetylo-CoA, a w efekcie powoduje uduszenie sie komorek ciala. Notabene arszenik stosowano jako srodek abrocyjny. Wiele kobiet nie przezywalo takich zabiegow, na szczescie pojawila sie nauka.

Wracajac do meritum sprawy. Cykl Krebsa nie bez powodu zostal nagrodzony Noblem. Ten staruszek zywi sie ludzka glupota i w pojeciu tych prostych ludzi jest nawet uzdrowicielem. Pozdrawiam sadoli.





25 lat i lekarz? szybko zacząłeś.

SeedTV

2012-08-04, 01:13
Był o tym cały program.
Co ciekawe, nikt za bardzo nie zna tych "naukowców" z labolatorium w którym to przeprowadzane było, ani nikomu z ekspertów nie pozwolili tam wchodzić.

pATRYKOify

2012-08-04, 01:21
k***a pie**oli tak pajac, a w nocy jak nikt nie widzi pije i wpie**ala.

d1abol

2012-08-04, 01:44
boskigry napisał/a:

Co za bzdury! Wybaczcie, ale jestem lekarzem i musze reagowac na takie brednie. Pierwsza sprawa - ludzki organizm potrafi przetrwac bez jedzenia, o samej wodzie - 12 miesiecy. Potrzebuje do tego wode, ale zapasy w miesniach, watrobie itd. dla najwytrwalszych i zdrowych ludzi - na tyle wystarcza. Oczywiscie organizm bedzie sie sam "jadl", ale podtrzyma funkcje zyciowe, widac, ze chlopina gruby nie jest i troche juz trenuje.

Druga sprawa, chwalimy sie tutaj, ze jestesmy oswiecona czescia spoleczenstwa. Powiedzcie mi jak funkcjonuja komorki czlowieka? Potrzebuje energii, konkretnie ATP, nie ma ludzi, ktorzy bez takowej czasteczki funkcjonuja. Zeby utworzyc ATP potrzeba tlenu, aminokwasow, kwasow tluszczowych i cukrow, tego w powietrzu nie uraczycie. Jakze pieknie wpisuje sie w ta pogadanke arszenik, ktory blokue powstawanie Acetylo-CoA, a w efekcie powoduje uduszenie sie komorek ciala. Notabene arszenik stosowano jako srodek abrocyjny. Wiele kobiet nie przezywalo takich zabiegow, na szczescie pojawila sie nauka.

Wracajac do meritum sprawy. Cykl Krebsa nie bez powodu zostal nagrodzony Noblem. Ten staruszek zywi sie ludzka glupota i w pojeciu tych prostych ludzi jest nawet uzdrowicielem. Pozdrawiam sadoli.



Pochwal sie, ktora uczelnia wypuszcza takich lekarzy? :D

gerill

2012-08-04, 02:49
Perdolony na jedzeniu oszczędza :mrgreen:

Dzoyo

2012-08-04, 05:56


pATRYKOify napisał/a:

k***a pie**oli tak pajac, a w nocy jak nikt nie widzi pije i wpie**ala.



Wiesz, że do doby się noc też zalicza ?

misio1631

2012-08-04, 09:56
wczoraj o godzinie 19:00 było o tym w wiadomościach w tefałenie widzę autor obejrzał wiadomości i postanowił zabłysnąć

Kaprys

2012-08-05, 01:02
PRAWDZIWY kebab pali 2x - przy jedzeniu i przy sraniu. Jadłem prawdziwe kababy, wiem, o czym piszę.

boskigry

2012-08-05, 09:18
Cytat:

Pochwal sie, ktora uczelnia wypuszcza takich lekarzy?



Co miales na mysli mowiac "takich"?

Skonczylem Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Dyplom uzyskalem w czerwcu. Obecnie jestem w Pittsburghu w USA i przygotowuje sie do specjalizacji z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej wlasnie tutaj. Poznalem najlepszych lekarzy na swiecie, miedzy innymi osobiscie profesor Marie Siemionow w Cleavland, ktora rowniez skonczyla Poznan i jako pierwsza przeszczepila twarz w Stanach. Moglbym pisac bardzo duzo na ten temat. Nie jestem jakims rodzinnym czy alergologiem.

Tak sobie pomyslalem, ze jeszcze cos tu dopisze. W swiatowej medycynie moj wiek to nic nowego. Tutaj w Stanach na najbardziej konkurencyjnych specjalizacjach operuja 24 letni chirurdzy w trakcie treningu na rezydenturze (ja do pierwszej operacji stanalem jako asysta w wieku 19 lat). W ich wieku trzeba byc juz po publikacji, wiec jestem nawet sporo za nimi. Piekny kraj Polska nie umozliwia zrobienia badan, ktore maja jakies znaczenie dla swiatowej medycyny, choc oczywiscie sa wyjatki. Odsylam rowniez do impact factorow pism naukowych. Teraz musze sie uwinac z nostryfikacja, ktora dla innych jest bariera nie do przejscia. Wymaga o wiele wiecej nauki niz nasz Lekarski Egzamin Panstwowy, a jesli chce sie byc na najlepszym programie rezydenckim - wymaga bardzo ulozonej i wysoce specjalistycznej wiedzy z zakresu wszystkich nauk medycznych. Zeby moc uczestniczyc w dyskusjach z lekarzami tutaj musialem poznac anatomie na poziomie wyzszym niz wymagany na uczelniach w Polsce. To jest zabawa w stylu: podaj nerwy skorne do brody i dolnej wargi. W literaturze na nostryfikacji jest jeden - brodkowy. W anatomii rozszerzonej dwa - jeszcze brodkowo gnykowy. Tutaj rozmawiamy o trzech anastomozach. I tak cale cialo. To sa rzeczy jakich sie nigdzie nie wyczyta, podobnie jak to, jakie badania sie prowadzi w laboratoriach na swiecie. W Cleavland widzialem drukarki, ktore napelnia sie komorkami macierzystymi zamiast tuszem i drukuje tkanki. Mozna wydrukowac cala skore razem z naczyniami. Pierwsze zwierzeta doswiadczalne lataja juz po klatkach z takimi rekonstrukcjami, a to tylko jeden z patentow, które zmienia nasze zycie. Wszystkim pewniakom jeszcze dodam, ze nauka poza wiedza daje jeszcze jedna istotna rzecz - pokore. Im wiecej wiesz, tym mniej wiesz. Stad pewnie moim ulubionym filmem jest 12 gniewnych ludzi. Jestem pasjonatem motoryzacji, wiec swoja nieustanna prace ukoronuje za kilka lat czerwonym Ferrari z salonu, za co u nas w kraju pewnie zostalbym publicznie zjedzony (choc moze juz nie tak bardzo jak kiedys). W Stanach oznacza to, ze sie komus nalezy, bo na to zapracowal. Bede tu zagladal. To jest jeden z normalniejszych portali w Polskim internecie, choc prostactwo i dzieciarnia tez sie tu przewija. Swoja droga - historia chirurgii moglaby posluzyc za niejeden zajebisty temat na forum.