18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Naukowy kreacjonizm cz. 4

sskkiippeerr • 2015-07-13, 13:57
Witam,

czwarta część wykładów Kenta Hovinda (który już w więzieniu nie siedzi jakby ktoś pytał, ten który uczył w chrześcijańskim gimnazjum i tenże sam, który zagiąłby każdego z nas w rozmowie:) )

w tej części dowiemy się min. :
- Ewolucja nie może współistnieć z wiarą w stworzenie
- Rzekome sprzeczności w genealogiach Jezusa
- Genealogia od Adama do Jezusa
- Dlczego ludzie tak desperacko starają się podważaź Biblię? (na marginesie, dlaczego z takim samym zapałem nie sprzeciwiają się innym księgom?)
- Z kim żenili się synowie Adama i Ewy?
- Odpowiedź naukowca nt. ewolucji rozmnażania płciowego
- Kto pisał poszczególne księgi Starego Testamentu?
- Litera SCHIN jak ulice Jerozolimy
- Neandertalczycy to normalni ludzie, tylko żyjący dużo dłużej
i wiele innych.

Zachęcam do oglądania/słuchania :)

krakatau

2015-07-13, 14:47
sskkiippeerr! Chciałbym Ci podziękować. Dzięki Twoim wstawkom zawróciłem ze ścieżki zła i grzechu. Wyzbyłem się umiejętności krytycznego myślenia, które jest narzędziem szatana. Teraz podążam za jedynym źródłem wiedzy, miłości i prawdy. Chwalmy Pana!

drukarka666

2015-07-13, 18:03
Ten pan chyba kończył medycynę (w wersji znachora z Nowego Sącza) w trybie korespondencyjnym zaocznym.
Oprócz tego ziemia jest płaska i w kształcie pizzy, a wysokie brzegi posiada dlatego by woda się nie wylała z jej powierzchni.

Powtarzam, powtórzę i będę powtarzał wszystkim tym, którzy wątpią w teorię ewolucji.
sp***alać szukać szczątek królika w Kambrze!

sskkiippeerr

2015-07-14, 14:17
drukarka666 napisał/a:

Ten pan chyba kończył medycynę (w wersji znachora z Nowego Sącza) w trybie korespondencyjnym zaocznym.


a mimo wszystko bardzo inteligentnym, co często przyznają jego oponenci :)

drukarka666 napisał/a:

Oprócz tego ziemia jest płaska i w kształcie pizzy, a wysokie brzegi posiada dlatego by woda się nie wylała z jej powierzchni.


Akurat on uważa, że jest okrągła, więc nie wiem skąd takie wnioski.

drukarka666 napisał/a:

Powtarzam, powtórzę i będę powtarzał wszystkim tym, którzy wątpią w teorię ewolucji.
sp***alać szukać szczątek królika w Kambrze!


To ja poproszę o wyjaśnienie np., w jaki sposób wodne zwierzęta wyszły z wody i zaczęły oddychać powietrzem atmosferycznym? miliony lat próbowały aż któregoś razu się udało? czy może jeden potrafił wziąć tylko niewielki oddech a po 100 pokoleniach już mógł nawet 5 minut pooddychać? wtedy stwierdził też, że zacznie wytwarzać sobie nogi bo przecież jak może pooddychać to i pochodzic byłoby warto... :) Dzisiaj ryby wytrzymują jakiś czas bez wody zanim zdechną, ale przynajmniej ja nie słyszałem o żadnej, która wytrzymałaby dłużej niż godzinę. Widocznie w naszych czasach ryby mają w nosie wychodzenie na brzeg, tak samo ośmiornice i inne wodne żyjątka :)
pozdrawiam serdecznie.

man_of_steel

2015-07-14, 22:27
@upy

ch*j tam z teoriami na poziomie podstawówki.

Mnie najbardziej interesuje naukowy fakt pni drzew przechodzących przez warstwy geologiczne, znalezionych w Wielkim Kanionie. Albo fakt, że węgiel, ropę naftową i skamieliny można stworzyć w zaledwie kilka dni w odpowiednich warunkach.

Kolejna sprawa do młotek datowany na kilkaset milionów. Naukowcy stwierdzili, że najprawdopodobniej przybysze z innej planety zostawili ten młotek. A tak poza tym był on wykuty w 99% z żelaza, co nie jest możliwe w naszych warunkach fizycznych.

Cała teoria z Potopem jest również wiarygodna, oparta o fakty i porównywalna z ewolucjonizmem. Ewolucjonizm posiada jedną lukę, zakłada, że warunki fizyczne się nie zmieniały na przestrzeni dziejów.

Tak naprawdę Howind ma rację stwierdzając, że ewolucjonizm to również wiara.

Także wierzcie w sobie co chcecie, bo pewni możemy być tylko dwóch rzeczy, podatków i śmierci.

szogunek

2015-07-21, 21:36
Cytat:


To ja poproszę o wyjaśnienie np., w jaki sposób wodne zwierzęta wyszły z wody i zaczęły oddychać powietrzem atmosferycznym? miliony lat próbowały aż któregoś razu się udało? czy może jeden potrafił wziąć tylko niewielki oddech a po 100 pokoleniach już mógł nawet 5 minut pooddychać? wtedy stwierdził też, że zacznie wytwarzać sobie nogi bo przecież jak może pooddychać to i pochodzic byłoby warto... :) Dzisiaj ryby wytrzymują jakiś czas bez wody zanim zdechną, ale przynajmniej ja nie słyszałem o żadnej, która wytrzymałaby dłużej niż godzinę. Widocznie w naszych czasach ryby mają w nosie wychodzenie na brzeg, tak samo ośmiornice i inne wodne żyjątka :)
pozdrawiam serdecznie.



alez prosze bardzo:
1. karpie oddychaja rowniez potwietrzem atmosferycznym(posiadajac skrzela) https://pl.wikipedia.org/wiki/Karp
2. babkowate potrafia zarowno oddychac powietrzem atmoferycznym jak i rozpuszczonym w wodzie i potrafia poruszac sie zarowno w wodzie jak i po ladzie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Babka_%C5%9Bniadog%C5%82owa
3. zwykla zaba za mlodu jest bardziej jak ryba i posiada nawet skrzela, pozniej zamienia sie we wlasciwa zabe
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kijanka

wiec przeszlismy juz do prostego wytworzenia organow zarowno do oddychania powietrzem atmoferycznym jak i wytwarzanie konczyn, ale to nie koniec.
proces ten mogl rowniez pojsc w druga strone skad mamy takie wynalazki jak ssaki morskie, czyli zwierzatka, ktore najpierw byly na ladzie a dopiero pozniej stwierdzily ze wroca do wody takie jak:
foka https://pl.wikipedia.org/wiki/Szarytka_morska
kotiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Kotik_nowozelandzki
kolejny kotik https://pl.wikipedia.org/wiki/Kotik_po%C5%82udniowy

specjalnie podalem linki do uchatkowatych i ominalem cala reszte (ssakow, ptakow), zeby az tak ci nie zlasowac mozgu.

teraz pytanie czym sie rozni w budowie anatomicznej kotik od foki,
drugie pytanie dlaczego mimo tak niklych roznic anatomicznych ich sposoby poruszania sie po ladzie sa zupelnie odmienne.

i na koniec jeszcze zagwozdka do tej pory dla naukowcow
czy krokodyl to juz ssak czy jeszcze gad?