18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Naukowy dowód pyszności piwa

rafal88x • 2013-04-19, 12:07
Ochota na wypicie szklanki pienistego jasnego, albo ciemnego, nie bierze się z upodobania do alkoholu ale z przyjemnego smaku tego napoju



Wykazał to eksperyment przeprowadzony przez naukowców amerykańskich z Indiana University School of Medicine. Wyniki doświadczenia publikuje specjalistyczne pismo "Neuropsychopharmacology".
Na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań wiadomo, że podczas picia piwa, wina i innych napojów alkoholowych mózg wydziela dopaminę. Jest to organiczna substancja działająca jako neuroprzekaźnik. Dopamina jest wytwarzana i uwalniana przez wyspecjalizowane neurony ośrodkowego układu nerwowego.

Naukowcy zaprosili do eksperymentu 49 ochotników przyzwyczajonych do spożywania różnych trunków. W doświadczeniu sprawdzono, w jaki sposób różne napoje działają na mózg, kiedy wydziela on dopaminę towarzyszącą odczuwaniu przyjemności.

Ochotnicy testowali różne napoje ale nie w tradycyjny sposób, nie połykali ich. Rozpylano im w ustach wodę, rozmaite napoje a także wybrany przez nich, ulubiony rodzaj piwa. Degustowanie poprzez rozpylanie w ustach poszczególnych napojów odbywało się co 15 minut. Przez cały czas trwania doświadczenia, w czasie przerw także, naukowcy badali przy pomocy skanera aktywność mózgu.

Okazało się, że w przypadku piwa dopamina wydzielała się natychmiast po dotarciu do mózgu sygnału o smaku tego napoju, a więc wcześniej nim alkohol przedostał się do układu krwionośnego i z krwią dotarł do mózgu.

- To jest naukowy dowód na to, że piwo jest pyszne - powiedział prof. Peter Anderson z brytyjskiego Uniwersytetu Newcastle, komentując wyniki doświadczenia przeprowadzonego przez amerykańskich kolegów.



Badań naukowych potrzebowali by stwierdzić że piwo jest dobre! 8-)
Wiadomo, że piwo ma mało witamin, dlatego trzeba pić go dużo. Szczególnie, że dzisiaj PIĄTEK! :piwo:

dth

2013-04-19, 12:25
Czekamy aż naukowcy udowodnią jaki kolor ma piwo. To przecież tak ważne badania.

Kupa_w_majtkach

2013-04-19, 12:48
Za piwo zawsze piwo! Tylko amerykanie potrafią badać takie rzeczy....bo nikogo innego to nie obchodzi- piję, bo lubię. Jakby mi nie smakowało to bym nie pił- proste.

babycow

2013-04-19, 20:00
tylko ja wole sie pepsi napic, niz browarka? :>

Neoptolemos

2013-04-19, 20:02
na tym serwisie tylko ty, pie**olona cioto

newhatch

2013-04-19, 20:07
hAmerykańskie piwo "pyszne"?!? Dobre sobie :amused:

babycow

2013-04-19, 20:27
Cytat:

na tym serwisie tylko ty, pie**olona cioto


Ahhh k***a zapomnialem, musze pic alko, palic fajki, inaczej nie jestem mezczyzna... musze miec brzucha, byc grubasem, harkac, pluc, inaczej nie jestem mezczyzna... polacy....

Ork.Fajny

2013-04-19, 20:41
Akurat naukowy dowód na pyszność nie jest za wiele warty. Każdy z najbardziej hardkorowych narkotyków oszukuje mózg stymulacją wytwarzania odpowiednik przekaźników hamując docieranie sygnałów o tych na prawdę groźnych efektach.
Po prostu cieszmy się smakiem piwa bez jakiś dziwnych podtekstów które niby mówią nic szczególnego ale większość ludzi weźmie to za potwierdzenie że piwo jest dobre i zdrowie bo przecież sam mózg tak twierdzi.

fiszer

2013-04-19, 20:43
a czy ci pseudo naukowcy słyszeli o odruchu warunkowym?
jeżeli gościu pił przez długi okres czasu piwo, to mózg powiązał "smak piwa-zaraz będzie alkohol" i dlatego się "cieszył" mózg

DivDevon

2013-04-19, 20:56
Jeden kielich, drugi kielich, potem trzeci pęka,
a jak komu jest niedobrze, niech rzyga, nie stęka.
Czwarty kielich to już coś jest, piąty w gardło lejesz,
spadasz chłopie z krzesła to se dupy nie przyklejesz.
Już dziesiąty kielich szumi a godzina młoda,
posiedzimy tu do rana, nikomu nie szkoda.
Świt nadchodzi, kogut pieje, a to głupi ch*j,
nasz dowódca trąbi w alarm, my idziemy w bój!

Roozek

2013-04-19, 21:01
Mnie wcale nie trzeba przekonywać naukowo, że od zimnego piwka w upał ,nie ma nic lepszego.

Joseph_Fritzl

2013-04-19, 21:16
Tiii...? Psze sadole.





i mach..



ZDROWIE