18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nasz bohater Janusz Waluś

EmPeroR77 • 2012-11-21, 18:31
Janusz Waluś (ur. 1953 w Zakopanem) – polski emigrant w RPA, biały separatysta, zabójca czarnoskórego lidera partii komunistycznej Chrisa Haniego.

Z zawodu szlifierz, mieszkał w Radomiu. W 1981 roku wyemigrował do Republiki Południowej Afryki. W 1987 roku przyjął południowoafrykańskie obywatelstwo. Po kilku latach zaangażował się w działalność Partii Narodowej. 10 kwietnia 1993 roku zamordował czarnoskórego lidera komunistów Chrisa Haniego przed jego domem. Trafił go dwoma pociskami – w głowę i brzuch, dla pewności dobił leżącego dwoma strzałami w skroń; nie próbował uciekać. Jak zeznał później w sądzie - Nie chciałem strzelać mu w plecy, więc zawołałem: Mister Hani![1]. Za morderstwo razem z byłym deputowanym partii konserwatywnej Clive'em Derby-Lewisem został skazany na karę śmierci. Wobec zniesienia kary śmierci w RPA wyrok zamieniono na dożywotnie więzienie.







Trzymaj się Bracie , nie daj się !!!!!!!!!!!

Kupa_w_majtkach

2012-11-21, 19:05
EmPeroR77 napisał/a:

W 1987 roku przyjął południowoafrykańskie obywatelstwo.



Już nie taki "nasz" 8-)

Echis

2012-11-21, 20:44
Zabił człowieka, który mu nie zagrażał w żaden sposób. To psychol, a nie bohater. Nie ma dobrego morderstwa, a to już na pewno nie było dobre. I uważaj kogo nazywasz bratem...

Pater patriae

2012-11-21, 21:07
k***a, zabija komunistów na jakimś zadupiu, jakby w kraju było ich mało..

sebeks

2012-11-22, 20:48
następny bohater morderca co z Polski sp***olił
skąd Wy ich k***a bierzecie?

fryca88

2012-11-22, 23:02

sidian

2012-11-22, 23:03
Wy tak serio? Że to bohater? Wziął i zaj***ł jakiegoś typa? Syto...

Tutson14

2012-11-22, 23:03
Wokalistą jest Piotr Cugowski?

Magik2501

2012-11-22, 23:18
Oh, zły Waluś, morderca, niewinnego zabił.
pie**olenie, czyli mordercy Kutschery też są źli? Oni też zabili człowieka. Źle? Dobrze.
Waluś zabił typa z bardzo podobnym dorobkiem na sumieniu, jeśli nie większym. Brawa dala niego!
O tym bohaterze mało kto pamięta, ale cieszy mnie, że są jeszcze tacy.

lukiluk80

2012-11-22, 23:22
Myślem, że coś o Kiepskich będzie napisane bo na pierwszy rzut oka przeczytałem Walduś :D

anonymousm

2012-11-22, 23:24
j***ny śmieć. Nic sobą niereprezentujące gówno, którego jedynym powodem do dumy jest to, że jego starzy byli biali.
Byli też pewnie naj***ni, jak to to robili, bo nikt, kto nie jest upośledzony, nie popierałby apartheidu.

sidian

2012-11-22, 23:25
Ty, Magik:

Cytat:

Hani studiował literaturę na uniwersytecie Fort Hare, gdzie zetknął się z marksizmem, który utwierdził go w sprzeciwie wobec rasizmu. Komunista, zaangażowany w walkę przeciwko rządowi utrzymującemu apartheid, został kilkakrotnie aresztowany. Po szkoleniu zbrojnym w ZSRR, przebywał w Zimbabwe, gdzie uczestniczył w walkach; w 1974 wrócił do kraju, by następnie udać się do m.in. do Lesotho, gdzie usiłowano go zamordować. Przez kilka lat przebywał w Zambii. Wrócił do RPA w 1990, i rok później stanął na czele Komunistycznej Partii RPA (South African Communist Party).

Chris Hani został zamordowany przez Janusza Walusia 10 kwietnia 1993, przed swoim domem w Dawn Park, na przedmieściach Boksburg, strzałem w głowę. Sprawca został zatrzymany, tak jak i Clive Derby-Lewis, konserwatywny członek parlamentu RPA, który użyczył mu pistoletu. Morderstwo to, zorganizowane przez skrajną prawicę, miało na celu zatrzymanie negocjacji kończących apartheid. Na liście przyszłych potencjalnych ofiar znalezionej u Derby-Lewisa, Hani znajdował się na trzeciej pozycji, pierwszy natomiast był Nelson Mandela, a drugi – komunista Joe Slovo.



Dajesz, pokaż mi ten "bardzo podobny dorobek".

sadyk

2012-11-22, 23:29
Hani, Hani, come and dance with me.

1488

2012-11-23, 00:11
Brawo. Każdy komuch to śmieć.Powinien dostać medal za zlikwidowanie czerwonego bydlaka.

@Echis
jesteś wzorowym przykładem na klęskę sytemu edukacji.Poczytaj matołku o Rodezji...a zresztą wracaj do narkotyków i zdechnij szybko czerwony s...nie