18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nasiona part 2

bonus. • 2013-06-30, 17:19
Jak to napisali kiedyś eksperci po moim pierwszym poście z roślinką
Cytat:

wyobraźcie sobie, że nasienie ma a tyle dużo substancji zapasowych, że potrzebna mu tylko woda i nawet w pępku by Wam wyrosło....



Cytat:

Zwyczaj wyrzucania petów gdzie popadnie znacząco przyczynia się do zanieczyszczania środowiska w wielu krajach (czas rozkładu typowego filtra wynosi 1 - 2 lata). Szacuje się, że każdego roku na ulice całego świata trafia 4,5 tryliona niedopałków, w samej Polsce ta ilość wynosi około 16 miliardów. Skala tego zjawiska sprawia, że koszty sprzątania pozostałości papierosów są ogromne, dlatego władze starają się wymyślać coraz to nowe sposoby na zwalczanie tego zwyczaju.



Mieli rację ;) .

kizlaczek

2013-06-30, 17:22
gdzie można takie kupić??

może pod oknem będe miał dęby nie petunie...

BongMan

2013-06-30, 17:43
Żeby nie było petów, powinni za to karać tak jak w Singapurze. Oduczyłaby się hołota śmiecić.

jagielek

2013-06-30, 18:07
j***ć pety, za wywalanie gumy do żucia gdzie popadnie powinni urywać jaja.

miszczcieniu

2013-06-30, 18:42
gówno , teraz zacznie każdy bezkarnie rzucać pety , a poza tym nie wierzę ,że coś z tego wyrośnie konkretnego.

Ezoteryk

2013-06-30, 19:12
1 paczka 30 zł ;)

Zimny_browar

2013-06-30, 19:12
Wystarczyłoby wynaleźć filtr, który byłby szybki w rozkładzie i po problemie. A jeżeli już to niech będą to ziarna tytoniu z którego były robione te papierosy ;d.

dumad

2013-06-30, 19:18
jakby mozna było jarac blanty to nie byłoby problemu z filtrami :szczerbaty:

rigsuit

2013-06-30, 19:40
Wyrzucone papierowe badziewka małe byle gdzie to szybko się rozpadają i nawet śladu po tym nie ma

Dziki Bigos

2013-06-30, 19:47
@Zimny_browar Tytoń żeby wykiełował z ziarenka potrzebuje specyficznych warunków takich jak: wysoka wilgotość, duża temperatura otoczenia i częste nawadnianie dlatego zanim tytoń posadzi się w glebie jest sadozny w szklarniach tudzież tunelrach pokrytych folią i sadzone ziarenka muszą być w czarnej glebie, po wykiełkowaniu i kiedy krzak urośnie na pare centymetrów można mówić o zasadzeniu go w normalnej glebie "na powietrzu"
Wiem to, bo odkąd pamiętam w mojej wiosce gdzie się wychowałem mieliśmy uprawy tytoniu ;)

Logika

2013-06-30, 20:46
tak, wędzone zirenka. Jak tam jest temperatura nieco wyższa od wegetacyjnej

Dobrutro

2013-06-30, 22:14
Filtr i tak gówno daje. To tylko dla komfortu psychicznego, a nie zdrowotnego. Lepiej niech do papierosów dają czysty tytoń, a nie jakieś badziewia mieszane z furą substancji smolistych.

Zimny_browar

2013-06-30, 22:32
No a właśnie, jak się pali peta i zostaje już końcówka (pojara), to w filtrze potrafi wytworzyć się spora temperatura. Nie zaszkodziłoby to nasionom?