18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Napisał o sobie na Wikipedii i wkręcił polski klub!

wowka01 • 2010-08-15, 02:36
Cytat:




Dobry research to podstawa sukcesu. Przekonali się o tym właściciele Zagłębia Lublin, którzy informacje czerpali z niepewnego źródła i nieźle się na tym przejechali. Zacznijmy od początku... Klub był zainteresowany sprawdzeniem umiejętności piłkarskich niejakiego Sonny'ego Doumbouya z Gwinei. W Wikipedii wyczytali, że to dobrze rokujący zawodnik mający na koncie
występy w wielu dobrych klubach (m.in. wicemistrzostwo Chorwacji w 2005 roku, 36 bramek w 63. meczach indonezyjskiej drużyny, kariera w USA itp.). No cóż, grzechem byłoby go nie przetestować.

Sonny'ego zaproszono do Polski. W sparingu zagrał przeciwko rezerwom Borusii Dortmund. W tym momencie działaczy olśniło - to jakiś przekręt, bo facet fatalnie radzi sobie na boisku, prawie nic nie potrafi, jest totalnie nieskuteczny i szkoda na niego czasu. Po pierwszej połowie został "zdjęty" z boiska. Cała kariera tajemniczego piłkarza to jedna wielka ściema, którą sam wprowadził do Wikipedii. Karierę może i robił, ale chyba nie taką, jakiej oczekiwali właściciele Zagłębia. Sonny kopał piłkę w III lidze.

Tak się zagalopował w edytowaniu podstrony, że raz
na jakiś czas zmieniał statystyki, tak aby wyglądały jeszcze bardziej wiarygodnie. Niestety, wieść szybko niesie się po świecie i chyba nic już w ten sposób nie zdziała. Całe szczęście, że Zagłębie nie zapłaciło za jego pobyt w Polsce. Według rzecznika, wszystko finansował jego menadżer. To w sumie też ciekawa sprawa, bo skąd tak mizerny piłkarz ma menadżera? Może jego też oszukał? Cała sytuacja bardzo nam się spodobała, bo pokazała jak poważnie traktuje się źródła informacji tak niewiarygodne.

Będziemy śledzić karierę Sonny'ego, bo chłopak
ma fantazję, a to się liczy.



źródło: http://hanter.pl/articles/1817-napisal-o-sobie-na-wikipedii-i-wkrecil-polski-klub

Janusz~

2010-08-15, 11:29
"Przekonali się o tym właściciele Zagłębia Lublin"
Nie ma k***a takiego klubu jak "Zagłębie Lublin". Jest Zagłębie Lubin. Były mistrz Polski.

boocheno

2010-08-15, 12:21

SfrustrowanyFrustrat

2010-08-15, 13:07
:facepalm:
Taa.. Lublin.. Nawet artykułu poprawnie napisać nie umieją tępe ch*je.

Janusz~

2010-08-15, 15:01
SfrustrowanyFrustrat, Nie umieją?
Sam nie wiem, jak odmienia się "umieć", ale "umieją" brzmi co najmniej nietaktownie. Ładniej wyglądałoby "nie potrafią". Pzdr ;)

koniotajner

2010-08-15, 17:25
W środę po meczu LA Galaxy, David Beckham rozdając autografy niespodziewanie podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin

SfrustrowanyFrustrat

2010-08-15, 18:33
tytanowy_janusz napisał/a:

SfrustrowanyFrustrat, Nie umieją?
Sam nie wiem, jak odmienia się "umieć", ale "umieją" brzmi co najmniej nietaktownie. Ładniej wyglądałoby "nie potrafią". Pzdr ;)



no i zajebiście. Zrobiłem błąd. I właśnie dlatego nie biorę się za pisanie artykułów jak takie pajace. A poza tym jest różnica między błędem w pisowni a takim błędem rzeczowym(czy ch*j wie jak to nazwać).
PS. A poza tym chyba jednak nie zrobiłem błędu;p

Janusz~

2010-08-15, 19:44
SfrustrowanyFrustrat, Tzn. jak miałbym się rozdrabniać, to był to błąd stylistyczny (mowa o Twoim), a ten, który jest w artykule wyżej - błąd rzeczowy - który de facto nazwałeś poprawnie.
Mnie osobiście mega wk***ia ignorancja wśród dziennikarzy.
Jakbym był naczelnym to bym od razu wypie**olił z pracy takiego łba, co pisze mi, że jest klub piłkarski Zagłębie Lublin.

extremes

2010-08-29, 19:49
No niezły z typa kozak :D Ale wpadło Zagłębie Lublin :)

King of the devil

2010-08-30, 22:25
Tak to jest jak piłkarza ogląda sie przez youtube i wikipedie polska myśl szkoleniowa

RastaSoldat

2010-08-31, 13:42
tytanowy_janusz, nie jestem pewny ale odmienia się chyba nie umią
ale ortograf podkreśla "umią", a nie "umieją" więc ch*j wie...
odnośnie artykułu, takie rzeczy tylko w polsce.

LadyBergamoth

2010-08-31, 15:39
Umiom

Poczta polska swego czasu listy wysyłane do Lubina często wiozła do Lublina, ale nie znać Zagłębia... :homer:

Janusz~

2010-08-31, 18:30
LadyBergamoth, Ómjom.