18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Napadli, bo chcieli "ukraść" postać w Tibii

fe...........hi • 2010-05-28, 16:21
Napadli, bo chcieli "ukraść" wirtualną postać
Chęć przejęcia kontroli nad postaciami gry internetowej była powodem napadu na 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Katowic, którzy zmusili mężczyznę do podania hasła jego prywatnego konta w grze "Tibia".
Pokrzywdzony oszacował szkodę na ponad tysiąc złotych - taką kwotę mógł uzyskać, sprzedając postaci na aukcji internetowej.

Przed kilkoma dniami w katowickim parku Kościuszki doszło do spotkania miłośników tej gry, która polega na sterowaniu bohaterami w świecie o nazwie Tibia. Po wypiciu kilku piw kilkunastu chłopaków postanowiło ukraść innemu uczestnikowi spotkania hasła logowania do gry, aby przejąć jego wirtualne postaci - powiedział rzecznik katowickiej policji podkomisarz Jacek Pytel.

Napastnicy obezwładnili 21-latka i grożąc mu pobiciem, zmusili do podania haseł. Z relacji poszkodowanego wynika, że dwóch mężczyzn pobiegło do domu, aby sprawdzić czy hasła są prawdziwe. Gdy okazało się, że nie, ponownie rzucili się na gracza.

- Jeden z bandytów przyłożył mu wtedy do szyi nożyczki i ponownie zażądał podania kodów. Przestraszony mężczyzna podał prawdziwe hasła. Tym razem napastnicy sprawdzili je na przyniesionym z domu laptopie. Z konta gry internetowej przestępcy przejęli jego wirtualne postaci - relacjonował Pytel.

Mężczyzna zgłosił się na policję dopiero po kilkunastu godzinach. Dotychczas policjanci zatrzymali trzech podejrzanych. To mieszkańcy Katowic w wieku 17,18 i 20 lat. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Pozostali napastnicy są poszukiwani.

Źródło :samobojstwo:

Styku

2010-05-28, 16:26
Pomijając już komizm sytuacji, autor artykułu też zajebisty.
Cytat:

tej gry, która polega na sterowaniu bohaterami w świecie o nazwie Tibia.


Moje wypracowania z podstawówki były pisane w podobnym stylu i z podobną zawartością merytoryczną.

Czerew

2010-05-28, 23:49
feelhi napisał/a:


Pokrzywdzony oszacował szkodę na ponad tysiąc złotych - taką kwotę mógł uzyskać, sprzedając postaci na aukcji internetowej.[...]

- Jeden z bandytów przyłożył mu wtedy do szyi nożyczki i ponownie zażądał podania kodów.


:lodowka: Gangsta z nożyczkami...

macko3339

2010-05-29, 00:14
Nie graj w tibie bo cię okradną ;D

Bartolomeo

2010-05-29, 00:38
Toż to fejk, ludzie.

"grają w tibię" + "siedzieli w parku" + "pili piwa"

łączcie fakty :)

@up
kolegów to pozazdrościć!

Da...........el

2010-05-29, 01:30
Nolife'y...

ko...........qq

2010-05-29, 04:42
patologia ftw

Sessvisto

2010-05-29, 09:03
Bartolomeo napisał/a:

Toż to fejk, ludzie.

"grają w tibię" + "siedzieli w parku" + "pili piwa"

łączcie fakty :)

@up
kolegów to pozazdrościć!



Liderzy trzech gildi, siedzacy na jednym ventrilo (koalicja rzadząca) nałozyli na kilka osób payment 6kk na łebka, za power abusing i próby zabijania ludzi z gildii.

Oczywiście, ludzie Ci, nie chcieli przyjąć paymentu. Musieli jednak. potem wykręcali się, prosząc o wiecej czasu, i planując przy okazji wojne.

W miedzyczasie urządzili sobie meeting w Katowicach, na który zaprosili własnie ofiarę pobicia, i kilka innych osób, które się nie zjawiły.
Najarani, i upici, pobili go i zabrali mu passy. jednoczesnie okradając z full eq, i około 7 kk gildiowych pieniedzy.

Opis sytuacji z pewnego forum, jest jaknajbardziej prawidłowy bo czytałem na innym forum i ofiara pisze to samo.

a1s2d3

2010-05-29, 09:59
@up
że co?
Z tego wszystkiego zrozumiałem tylko
Cytat:

Opis sytuacji z pewnego forum, jest jaknajbardziej prawidłowy bo czytałem na innym forum i ofiara pisze to samo.


Sessvisto

2010-05-29, 10:50
a1s2d3 napisał/a:

@up
że co?
Z tego wszystkiego zrozumiałem tylko



żyj kolorwo ; c

Suka_Blyat

2010-05-29, 10:51
Sprzedam postać 70 lvl knajt z wyj***nymi skilami i doj***nym EQ! Tylko 5 browarów

pureinsane

2010-05-29, 11:02
Ch..j z jakąś Tibią. Kumplowi w Entropia Universe gwizdneli konto warte około 10k i to realnej mamony. Policja nie mogła nic zrobić, gdyż zwrócenie się do szwedzkiej policji o udostępnienie danych osobowych złodzieja zbyt wiele kosztowało...

PCXT

2010-05-29, 13:04
Kradzież włożonej w rozwój postaci pracy - dozór policyjny
Odkopiowanie sobie dennego systemu, który dzięki korupcji kapitalistycznych urzędników trzyma monopol, i przez co twórcy tego systemu nic praktycznie nie tracą - do 5 lat pierdla.
Wiwat polska policja i prawo. Niedługo będą nam w majestacie prawa wycinać dla bogaczy nerki.
W resztą trupy pod Zakopcem już są znajdowane, tylko o tym się za głośno nie mówi.

~Conscribo

2010-05-29, 16:01
Aex, już wiesz co Ci grozi :>