18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nalot na grupę naradzających się Talibów

Salieri16000 • 2019-01-24, 18:57
Film z nalotu na zgromadzenie talibów w nieznanym dniu (na pewno nagranie pochodzi z roku 2019), pokazuje najwyższą dokładność ataku i niesamowitą przejrzystość nagrania.

Materiał filmowy z drona MQ-9 (Predator-B) Reaper, pokazuje wystrzelenie pocisku ( w 7-tej sekundzie) AGM-114 Hellfire oraz efekt bezpośredniego trafienia. Przy tak dużej odległości (pocisk leciał 21 sekund), szczegóły obrazu są świetne.

Wybuch jest oczywiście niesamowicie skuteczny i rozrzuca rozczłonkowanych talibskich wojowników we wszystkich kierunkach:



Ciekawostki:

Koszt pocisku AGM-114 Hellfire w wersji B/C wynosił około 25 tysięcy dolarów, a obecnie używanych modeli AGM-114K Hellfire II dochodzi do 65 tysięcy.

Zasięg: od 500 do 8000 m
Masa bojowa głowicy wynosi 8 kg.
Prędkość przelotowa: 1530 km/h (1,25 Ma)

Meisu

2019-01-25, 14:04
Ja pie**ole ! Myślałem ze to worki na smieci ! hahaha

AdamBrown

2019-01-25, 14:36
abdul nie pierdź przy stole
-nie pierdzę
-pierdzisz
-jak ja ci zaraz pierdne to wszyscy polecicie w powietrze
-oj abdul nie strasz ide po masło do domku
z domku mówiłem Abdul żebyś nie pierdział widzisz co narobiłeś?

Salieri16000

2019-01-25, 14:47
mg_schutze napisał/a:

W ataku zginął Abu Talha ze swoją świtą, lokalny lider talibskich terrorystów.



Ciekawe info, jednak cholernie nieprecyzyjne, bo nadal nie wiem o którego Abu Talha'la chodzi...

Masz na myśli:

Abu Talha al-Ansari, który jest bojownikiem państw islamskich (IS), a który pojawił się w filmie propagandowym na początku 2016 roku, gdzie twierdził, że Arabia Saudyjska traktowała muzułmanów gorzej niż Żydzi czy chrześcijanie, i twierdził, że Saudyjczycy byli niewiernymi z powodu ich związków z nie-muzułmanami (jak również z "heretycznymi" szyitami).



Czy może tego:

Abu Talha al-Almani czyli Denis Mahmadou Cuspert, wcześniej znany berliński raper Deso Dogg, jeszcze wcześniej zwany Soleil, dawniej Abou Maleeq, obecnie znany jako Abu Talha Al-Almani, najbardziej znany propagandysta ISIS, zaraz po "Jihadi John" Muhammadzie Emwazi i amatorskim brytyjskim raperze Abdelu Majedi Abdelu Bary...

Abu Talha al-Almani jest owiany legendą, ze względu na jego wielokrotne "zmartwychwstanie":

W kwietniu 2014 r. wiele międzynarodowych mediów opublikowało błędne raporty oparte na internetowych źródłach islamistów, że al-Almani zginął 20 kwietnia 2014 r. w wyniku walk między grupami dżihadystów walczących w Syrii, po tym jak rywal Al-Nusra Front przeprowadził atak samobójczy przeciwko siedzibie ISIL. Jednakże niemiecka gazeta "Die Welt" cytowała innych zagranicznych bojowników jako zaprzeczających śmierci Cusperta i przypisując mu zamęt odnośnie śmierci innego członka ISIL, który również używał pseudonimu Abu Talha Al-Almani.

W dniu 16 października 2015 r. Departament Obrony USA poinformował media, że ​​Cuspert został zabity przez amerykański atak z powietrza w pobliżu miejscowości Raqqa w Syrii.

W sierpniu 2016 r. Pentagon stwierdził, że się pomylił: Cuspert przeżył nalot w pobliżu miasta Raqqa.

W styczniu 2018 r. Fundacja medialna pro-ISIL Wafa ogłosiła jego śmierć, dołączając do jej sprawozdania zdjęcia zwłok Cusperta. Podobno został zabity podczas nalotu podczas ofensywy Deir ez-Zor w mieście Gharanij w gubernatorze Deir ez-Zor.

Na zdjęciu poniżej: z brytyjskim dżihadystą Abu Rahinem Azizem (po lewej), z Luton, w marcu 2015.



Okładka jego ostatniego rapowego albumu, jako Deso Dogg (2009) pt. "Alle Augen Auf Mich" (All Eyes on Me):



Drogą dedukcji odrzuciłem:

Abu Talha al-Turki'ego, za którego głowę Turcja wyznaczyła nagrodę w wysokości 320 000 $ (240 000 funtów) po swojej roli w przerażającej egzekucji dwóch tureckich żołnierzy, paląc ich żywcem, gdy stali przykuci do palika (2016 rok)... Poborowy Sefter Tas i oficer wywiadu Fethi Sahin zostali schwytani i zabici przez ISIS, a ich katem był al-Turi. Tas został porwany podczas pełnienia służby granicznej po ściganiu przemytników ludzi przez granicę do Syrii, Sahin z kolei został złapany podczas pracy w celu infiltracji ISIS. Uważa się, że jego pojmanie zostało zamówione przez przywódcę dżihadu Abu Bakra al-Baghdadiego w odpowiedzi na tureckie naloty wystrzelone przeciwko ISIS. Jeden z katów ISIS, który spalił żołnierzy w propagandowym filmie, został zabity podczas strzelaniny na przełomie czerwca i lipca 2018roku.


mamurra

2019-01-25, 15:28
Cytat:

za którego głowę Turcja wyznaczyła nagrodę... po swojej roli w przerażającej egzekucji dwóch tureckich żołnierzy



Tu akurat chyba "po jego roli" (= wskutek roli, jaką odegrał). "Po swojej roli" oznacza, że tę rolę odegrała Turcja.

uzarch

2019-01-25, 16:41
a jesli to byly spokojne chłopaki grajace w brydża?

Presty

2019-01-25, 17:02
Mammura, ja liczyłem innym sposobem i też mi 8925 wyszło.
Salieri16000 - ten MQ-9 (Predator-B) to pewne? Nie heli?

Salieri - sorry, za szybko mi się kliknęło.
Chodzi o to, że pocisk na pewno jest odpalany z pokładu jednostki filmującej. W 8 sekundzie filmiku widać odpalenie pocisku - wstrząs i dym.
Tymczasem MQ-9 lata jak samolot, nie może utrzymywać sie w powietrzu jak helikopter, tymczasem mamy STATYCZNY obraz, nie zmienia się perspektywa.
Wiesz o co mi chodzi...


DeJJv

2019-01-25, 17:04
8 potencjalnych pracowników w Polsce poszło z dymem...... a sprzydaliby się za UA...

mamurra

2019-01-25, 17:57
Cytat:

a jesli to byly spokojne chłopaki grajace w brydża?



To mieli pecha się znaleźć ze swoją pasją do brydża w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie.

Poza tym bardziej to wygląda na cztery symultaniczne partie brydża: mogę się mylić, ale na moje oko jest ich tam z jedenastu (jeden pewnie był w kiblu).

alien279

2019-01-25, 20:33
Pocisk doleciał szybciej niż dźwięk jego wystrzelenia. Niesamowite

Salieri16000

2019-01-25, 23:23
Presty napisał/a:

Salieri16000 - ten MQ-9 (Predator-B) to pewne? Nie heli?

(...)tymczasem mamy STATYCZNY obraz, nie zmienia się perspektywa. Wiesz o co mi chodzi...



Wiem kolego o co Ci chodzi- doskonale rozumiem Twoje pytanie. Przy takiej odległości, nawet przemieszczający się statek powietrzny z takim osprzętem optycznym, może śledzić i utrzymywać cel w statycznej perspektywie jak na powyższym filmiku.