18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Największy na świecie subwoofer domowej roboty.

Mathek • 2012-12-16, 22:42
Siema !

Dzisiaj opiszę wam największy subwoofer domowej roboty.

Po tagach nie znalazło. Jak było, to tagował ułomny szympans.



Twórcą tego monstrualnego potworka jest włoski inżynier, który wyznaczył sobie za zadanie zbudować najmocniejszy subwoofer na świecie i to do tego w podłodze pokoju.

Cytat:

Największy na świecie domowy subwoofer tubowy zbudowany jest pod podłogą pokoju odsłuchowego o wymiarach 6.95 x 8.70. Tworzy go 16, 18 calowych głośników niskotonowych, które zasilane są z 4 wzmacniaczy BLU EYES Single Ended o mocy 50W każdy. To stosunkowo niewielka moc jak na rozwiązania spotykane w marketowych rewelacjach. Subwoofer, dzięki tubie o długości 20.5m (długość fali 16Hz wynosi 21.5m) i wysokiej efektywności samych głośników, a także ich konfiguracji, posiada zdolność wytworzenia ciśnienia 120dB przy zasilaniu mocą 1W. To właśnie tłumaczy zastosowanie stosunkowo niewielkich wzmacniaczy zasilających. Wystarczy wysterować wzmacniacze tak by oddawały na głośniki 10W i ciśnienie wywarzane przez subwoofer, nawet w ultra niskim zakresie pasma (poniżej 20Hz), wynosić będzie 130dB. Głośność z jaką mielibyśmy wówczas do czynienia jest znacznie wyższa niż ta której doświadczamy na najlepiej nagłośnionych wielkich koncertach.



Warto dodać, że gdyby ten Pan chciał wyciągnąć z niego moc maksymalną to prawdopodobnie mógłby tego nie przeżyć i zawalił by sobie cały dom.













Oryginalna całość tutaj:
KLIK

Gu...........99

2012-12-16, 22:51

Radysh

2012-12-16, 23:30
Do czego to służy?

konriixko

2012-12-16, 23:46
no ja pie**ole ;/ subwoofer w obudowie walca nazywają tubą basową ;/ a tubę basową subwooferem. A więc dla tych wolniejszych : To jest tuba basowa :) czyli głośnik zamknięty w tubie co daje mocniejszy dźwięk, a takie walce wkładane do bagażników waszych matizów to zwykły ch*jowy woofer (czy też subwoofer czyt. synonim) w obudowie walca

Radysh napisał/a:

Do czego to służy?

jak puszczasz muzykę to cały dom się trzęsie i ogródek, i dom sąsiada mieszkającego kilometr dalej, i jego ogródek

micbar0405

2012-12-17, 03:33
Chłopaki z calibry już kombinują jak takowy zamontować w swoich furkach. :krejzi:

killerZeWsi

2012-12-17, 03:44
@up w kalibrach synchronizują sobie klapki w wydechu z radiem i buczą w rytm muzyki spalinami.

Sorg

2012-12-17, 05:24
No i to jest właśnie genialne w posiadaniu wiedzy technicznej. Chciał jebnąć nagłośnienie i jebnął, powyliczał, pomajstrował i jak dupnie basem to się dresy w bemach i calkach powywracają na dachy 8-)

castagir

2012-12-17, 07:33
No wszystko bardzo fajnie i pieknie wykonane, ale ja bym wolal posluchac jak to napie**ala.
To ze przebudowal cala piwnice dla tego sprzetu to nie oznacza, ze teraz gdy to wlaczy moze wywolac trzesienie ziemi.

Bylo wrzucic jeszcze jakis filmik z probka mozliwosci tego czegos. Inaczej to wszystko jest gowno warte i piwa nie ma

werther

2012-12-17, 09:00
Ja chcę taki w suficie, żeby tę wywłokę, co zapie**ala w drewniakach z butów wyrwało.

Roszp

2012-12-17, 11:17
Kiedyś zamknięto niemiecki klub tylko dla tego, że miał zbyt "dobre" nagłośnienie. Czemu? Już wyjaśniam - odpowiednio niskie tony mogą wpadać w rezonans. Np. z sercem. Podczas jednej z dyskotek taka sytuacja zdarzyła się kilkukrotnie, kończąc się śmiercią "słuchaczy". Powodzenia temu panu życzę. Będzie zdolny zreprodukowaćź brązową nutę i dużo, dużo więcej dźwięków których nie będzie w stanie usłyszeć

AL...........ON

2012-12-17, 12:39
Roszp nie wiem gdzie wyczytałeś takie bzdety, ale autorowi takich tekstów polecam brać połowę.

kravchel

2012-12-17, 15:51
jest morze materiał wideo pokazujący działenie tego ?

Kaciaj

2012-12-17, 17:37
kravchel napisał/a:

jest morze



Tak, Polska ma dostęp do morza. Jest ono na północy kraju.

kravchel

2012-12-17, 19:00
nie stety mam dfuje z polzgiego xd

Mathek

2012-12-17, 19:20
Filmiku raczej nie ma, ale zdjęć ogólnie z tego jest dość dużo. Robi dość niezłe wrażenie.