18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Największy ból który człowiek może doświadczyć

Jesuz • 2013-08-09, 10:02
Klasterowy ból głowy jest według lekarzy najmocniejszym bólem, jaki może doświadczyć człowiek - kobiety, które cierpiały na to schorzenie twierdziły, że jest to ból gorszy niż rodzenie dzieci, złamane kości czy poparzenia. Faceci twierdzili, że woleliby być kopnięci w jaja. Znane są przypadki popełnienia samobójstw wśród ludzi dotkniętych tym schorzeniem, dlatego też czasem nazywa się je "suicide headache".

Poniżej film przedstawiający człowieka podczas ataku tego schorzenia:



Z opisu pod filmem: "Cierpię 3 do 15 razy na dzień w okresach 30 minut do 3 godzin. Niektóre bóle są intensywne, niektóre nie."

Sanjizz

2013-08-09, 10:11
jeszcze mi powiedzcie że to nie uleczalne i pernamentne

ga...........us

2013-08-09, 10:22
coś strasznego oglądałem film dokumentalny o tym pomagają grzyby halucynogenne i marycha .

en...........an

2013-08-09, 10:22
Z tego co rozumiem to nieuleczalne. Pewnie nawet leki przeciwbólowe nie działają za bardzo. Osobiście w takich przypadkach uważam że jeżeli chora osoba ma wole umrzeć to eutanazja powinna być wykonywana bez żadnych utrudnień ze strony Państwa.

Mantuanuliupu

2013-08-09, 10:23
Klasterowy ból głowy (ang. cluster headache) zwany dawniej bólem głowy Hortona występuje znacznie rzadziej niż migrena lub bóle głowy typu napięciowego, ale dokładna częstość jego występowania nie jest znana. Wydaje się, że w wielu przypadkach pozostaje nierozpoznany. Często bywa mylony z migreną czy nerwobólem. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa cluster, które oznacza m.in. zgrupowanie, skupisko. Napady bólowe występują okresowo. Okresy te zwane rzutami lub klasterami pojawiają się w różnych odstępach czasu (najczęściej 1-2 rocznie) i trwają z różną długością, nawet do kilku miesięcy. Również długość napadów bólu jest rozmaita. Bardzo silny ból, który zlokalizowany jest zwykle po jednej stronie w okolicy oczodołu może trwać od kilku, kilkunastu minut do trzech godzin. W ciągu doby (częściej w nocy) może wystąpić do 8 napadów. Na ogół ból określany jest jako świdrujący, kłujący, palący czy żrący. Niekiedy może on promieniować do szczęki, karku lub ramienia. Mogą mu towarzyszyć: łzawienie i zaczerwienienie spojówek, pocenie twarzy, wyciek i uczucie zatkania nosa, opadanie powieki i zwężenie źrenicy po stronie występowania bólu (zespół Hornera). W czasie bólu chorzy zazwyczaj chodzą wkoło, bywają pobudzeni. Klasterowe bóle głowy mogą wystąpić w każdym wieku, nawet u małych dzieci, jednak najczęściej rozpoczynają się około 20.-30. roku życia. Kilkakrotnie częściej dotyczą mężczyzn. Przyczyna nie jest do końca wyjaśniona. Leczenie powinno być zawsze prowadzone przez lekarza specjalistę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasterowy_b%C3%B3l_g%C5%82owy

Un_Nem

2013-08-09, 10:35
ciekawe czy boli bardziej niz spalenie zywcem :)

daniel5995

2013-08-09, 11:04
A ja się wk***iam jak mnie głowa boli na kacu...

Sz...........38

2013-08-09, 11:54
ja miałem taki ból w dupie prawie sie postałem

ro...........k5

2013-08-09, 12:08
@up double penetetration?

Escove

2013-08-09, 12:08
@up a dostałeś snikersa?

Mom and Death

2013-08-09, 12:09
o k***a, jakąś morfinę powinni przy sobie trzymać czy ki ch*j.
chyba wolałbym się uzależnić niż przeżywać taką padakę.

JH...........DS

2013-08-09, 12:09
ciekawe czy to boli bardziej niż odcinanie głowy tępym nożem :D

demz

2013-08-09, 12:11
A ja czytałem, że największym bólem, którego może doświadczyć człowiek, to kamień przechodzący przez moczowód i cewkę.

Adenozynotrifosforan

2013-08-09, 12:20
Ciekawostką jest że Ból ten można w pewnym sensie "leczyć" ciekawym specyfikiem - czyli grzybkami halucynogennymi, które uwalniają od tego bólu. Oczywiście kosztem psychodelicznych przeżyć :)

nanab

2013-08-09, 12:28
I cierpi tak nawet 45 godzin na dobę basakra