18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najdziwniejsze śmierci w historii

Szwy • 2013-06-17, 14:39
Odnalazłem spis najdziwniejszych śmierci w historii i wybrałem te, które uważam za najciekawsze. Największa zwała na końcu, w czasach współczesnych.

620 r.p.n.e. - Draco, ateński prawodawca, udusił się pod stertą płaszczy rzucanych w prezencie przez wdzięcznych mu obywateli w teatrze na Eginie.

401 r.p.n.e. - Mithridates, żołnierz, który za morderstwo Cyrusa Młodszego został skazany na egzekucję przez skafizm (unieruchomienie skazanego w drewnianym korycie i wmuszanie w niego mleka oraz miodu do momentu, w którym nabawi się niestrawności wypełniając koryto rozrzedzonym stolcem oraz smarowanie miodem jego ciała, aby zwabić robactwo. Takiego delikwenta wystawiano potem na słońce, aż umarł w wyniku wszelkiej maści chorób, ran i całej chmary owadów żywiących się i mnożących w jego ciele). Mithridates wytrzymał 17 dni.

415 r. - Hypatia z Aleksandrii, grecka matematyczka, filozofka i ostatnia bibliotekarka z Biblioteki Aleksandryjskiej została zamordowana przez chrześcijański tłum, który rozszarpał jej skórę muszlami. To trochę tak, jakby w dzisiejszych czasach tłum zabił kogoś łyżkami.

892 r. - Zygfryd Potężny (Sigurd the Mighty) z Orkney po pokonaniu swojego wroga, M‪á‬ela Brigte, przywiązał jego głowę do swojego siodła. Jej zęby ocierały się o jego nogę podczas jazdy, co skończyło się dla niego śmiertelną infekcją.



1219 r. - Inalchuq, muzułmański gubernator miasta Otrar w Środkowej Azji został skazany na śmierć przez Dżyngis-chana poprzez wlanie roztopionego srebra do oczu i uszu w zemście za jego egzekucję mongolskich kupców rok wcześniej.

1567 r. - Hans Steininger, burmistrz Brunau w Austrii, umarł kiedy złamał sobie kark po potknięciu się o własną brodę. Broda miała 1,40m długości, choć przeważnie była zrulowana w skórzanym worku.

1923 r. - Frank Hayes, dżokej z Belmont Park w Nowym Jorku, umarł na zawał serca podczas swojego pierwszego wyścigu. Jego koń ukończył wyścig jako pierwszy z jego ciałem nadal przymocowanym do siodła. Zorientowano się, że nie żyje dopiero, kiedy wszyscy podbiegli mu pogratulować.

1995 r. - Pewien 39-latek popełnił samobójstwo w Canberra w Australii poprzez strzelenie do siebie trzy razy za pomocą śrutówki. Pierwszy strzał przeszył jego klatkę piersiową, ale nie trafił w żaden z ważnych organów. Przeładował i odstrzelił sobie gardło i częściowo szczękę. Oddychając przez ranę w gardle znowu przeładował, przyłożył lufę do klatki rękami i pociągnął za spust stopą. Ten strzał trafił go w serce, zabijając go.

2002 r. - Richard Sumner, Brytyjski artysta cierpiący na schizofrenię wybrał się do dalekiego zakątka Clocaenog Forest w Denbighshire w Wales. Przypiął się kajdankami do drzewa i wyrzucił kluczyki poza swój zasięg. Jego szkielet został znaleziony trzy lata później. Odnaleziono poszlaki, które wskazywały na to, że mógł zmienić zdanie po przypięciu się do drzewa.



2005 r. - Lee Seung Seop, 28-latek z Południowej Korei, umarł z wycieńczenia po prawie 50-ciu godzinach gry online w Starcrafta.

2007 r. - Jennifer Strange, 28-letnia kobieta z Sacramento w Kaliforni, umarła przez zatrucie się wodą, gdy próbowała wygrać konsolę Nintendo Wii w konkursie "Hold Your Wee for a Wii", który polegał na piciu dużych ilości wody bez oddawania moczu.

2007 r. - Humberto Hernandez, 24-latek z Oakland w Kaliforni, został zabity przez latający hydrant, który uderzył go w twarz. Chwilę wcześniej hydrant został wyrzucony w powietrze przez samochód, który w niego uderzył. Ciśnienie wody wypchnęło go z taką siłą, że był on w stanie zabić Humberto.

2008 r. - David Phyall, 50-latek, ostatni mieszkaniec bloku, który zamierzano wyburzyć (Bishopstoke w Hampshire, Anglia). Odciął własną głowę za pomocą piły łańcuchowej, żeby podkreślić niesprawiedliwość w zmuszaniu go do wyprowadzenia się.

2011 r. - Jose Luis Ochoa, 35-latek umarł po tym jak został dźgnięty w nogę podczas walki kogutów w Tulare County w Kaliforni. Jeden z ptaków miał przypięty nóż do łapki.



2012 r. - Uroko Onoja, nigeryjski poligamista i biznesmen, umarł po byciu zmuszonym przez pięć ze swoich sześciu żon do uprawiania z nimi seksu. Onoia został przyłapany na uprawianiu seksu z najmłodszą ze swoich żon przez resztę z nich, które były zazdrosne, że nie poświęca im uwagi. Zażądały, żeby z nimi również uprawiał seks grożąc mu nożami i kijami. Doszło do stosunku z czterema z nich, ale przy piątej przestał już oddychać.

Źródła:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unusual_deaths
http://en.wikipedia.org/wiki/Scaphism
Zdjęcia z neta, rysunek własny, bo nic nie było co by pasowało do starych dziejów

marcinc53

2013-06-17, 19:36
DOBRA DOBRA, przyznaję się. Nigdy nie czytałem Biblii. Myślałem, że jestem mądry a tu taki ch*j. Moja intuicja nie działa.

Raiton

2013-06-17, 19:37
p.n.e a dziś wiemy na 100 % jak umarł jakiś random, seems legit

Hornet

2013-06-17, 21:00
453 r. n. e. - Śmierć Attyli, zmarł z powodu krwotoku z nosa, gdzie krew zalała mu płuca podczas gdy sam monarcha był kompletnie bezwładny z powodu nadmiernej ilości spożytego alkoholu. Wiele źródeł również podaje że nie był to krwotok z nosa, a sam Attyla udławił się własnymi rzygowinami po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu.

2013-06-17, 21:28
@Szwy zedytuj temat i usuń

1995 r. - Pewien 39-latek popełnił samobójstwo w Canberra w Australii poprzez strzelenie do siebie trzy razy za pomocą śrutówki. Pierwszy strzał przeszył jego klatkę piersiową, ale nie trafił w żaden z ważnych organów. Przeładował i odstrzelił sobie gardło i częściowo szczękę. Oddychając przez ranę w gardle znowu przeładował, przyłożył lufę do klatki rękami i pociągnął za spust stopą. Ten strzał trafił go w serce, zabijając go.

Bo od jutro będą Nam wciskać, że osoba popełniła samobójstwo strzelając do siebie 3 razy, będą się powoływać na wydarzenie z roku 1995 i mówić, że jestem to całkowicie możliwe i w większości przypadków samobójstw się to zdarza.

zupa*upa

2013-06-17, 22:54
do tego można też dorzucić pierwszą ofiarę wśród strażaków którzy zginęli w zamachu na WTC 11 września 2001. Gdy ekipą zebrali się niedaleko wieżowców jeden ze strażaków usłyszał świst tak jakby coś spadało z dużą prędkością, było to ciało osoby która skoczyła z wieżowca. Jeden ze strażaków został uderzony stopą w głowę co go powaliło na ziemie, niestety z powodu poważnego urazu czaszki nie przeżył.

Niestety nie znalazł jak strażak się nazywał ani z której jednostki był ale to nie jest istotne.

pawel8814

2013-06-17, 23:47
2015 Donald Tusk zostaje nabity na pal polany miodem I zamkniety w skrzyni przy której przechodzacy ludzie moga srac.A na koncu jego zaprzyjazniony seryjny samobójca strzela do niego trzy razy.

es...........zy

2013-06-18, 01:10
@~Prometeus_Coprophagus;
A gdzie napisano p.n.e.? Zmarła w 415r. Po Chrystusie.

Szwy

2013-06-18, 08:22
@estrzy: poprawiłem na szybko, bo to była literówka.

Perturbator

2013-06-18, 09:51
2000r. Ireneusz Sekuła - popełnił samobójstwo strzelając sobie trzy razy w brzuch z odległości jednego metra.

bart3q

2013-06-18, 18:59
Podobnie jak Peterlicki...