18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najbardziej niesamowite szlaki nad urwiskami

petru23 • 2014-01-23, 23:14
Poniżej kilka najbardziej niesamowitych szlaków usytuowanych przy urwiskach. Kilka zdjęć i krótkie opisy. Sadyzmu brak, chyba ze zagłębimy sie w historię i odszukamy śmiertelne wypadki turystów na tychże szlakach :)

Nie, nie tworzylem tego sam, zdjęć nie robiłem i nie ja jestem na zdjęciach. Niestety. Żywcem skopiowane z wp.pl

1. Tianmen, Chiny


Góry Tianmen znajdują się w parku narodowym o tej samej nazwie, w prefekturze Zhangjiajie, w środkowych Chinach. Na ich terenie można zobaczyć m.in. Bramę do Nieba - najwyżej położoną grotę na świecie. Jednak ostatnio o wiele większą popularnością cieszy się niezwykła trasa otwarta w 2011 roku. Nie dość, że prowadzi wzdłuż stromej ściany klifu, to turyści pod stopami mają.... szkło! Odważni, którzy decydują się na przejście tym przerażającym szlakiem, pod sobą mają ponad 1200-metrową przepaść.


2. Ebenalp, Szwajcaria


Ebenalp to najdalej na północ wysunięty szczyt Prealp Appenzellskich, grupy górskiej w Alpach Zachodnich. Ma 1640 m n.p.m. i jest popularnym celem wycieczek - co roku pojawia się tu 200 tys. turystów. Od 1955 roku można na niego wjechać kolejką linową. Przy górnej stacji rozpoczyna się wiele wspaniałych szlaków, m.in. na szczyt Säntis czy jezioro Seealpsee. Atrakcję stanowi także Wildkirchli - system jaskiń oraz pozostałości po siedzibach pustelników (na zdjęciu)

3. Capri, Włochy


Wyspa Capri znajduje się na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Od stałego lądu oddziela ją tylko cieśnina Piccola, zatem luksusowa wyspa jest częstym celem jednodniowych wycieczek organizowanych z okolic Sorrento. Do licznych atrakcji turystycznych należy serpentyna Via Krupp, która prowadzi do Marina Piccola. Została zbudowana w latach 1900-02. Niestety szlak często jest zamknięty, ze względu na niebezpieczeństwo w postaci spadających kamieni.

reszta w komentarzu o ile ktoś się wysili i jebnie komenta.

Saute

2014-01-23, 23:15
Jebłem komenta(wg. Twojego życzenia). Wrzucaj!

Halman

2014-01-23, 23:17
jak najlepsze dałeś na otwarcie to już nie wrzucaj.

ReniferPL

2014-01-23, 23:20
nie słuchaj malkontenta, wrzucaj, przekonamy się czy będzie coś ciekawego.

petru23

2014-01-23, 23:21
4. Hua Shan, Chiny


Jeden z najbardziej emocjonujących szlaków na świecie prowadzi na świętą górę taoizmu - Hua Shan. Co roku ściągają tu nie tylko tysiące wiernych, dla których zdobycie szczytu jest formą modlitwy, ale także turystów, chcących się zmierzyć z niezwykłą trasą, prowadzącą nad mrożącą krew w żyłach przepaścią. Trasy wyposażone są w łańcuchy i barierki, ale niektóre ich odcinki pokonają tylko osoby o wyjątkowo mocnych nerwach. Kładki zamontowane nad przepaścią sprawią wrażenie, jakby miały zaraz się rozpaść.

A jakby ktoś nie ogarniał perspektywy to tu macie filmik


5. Riomaggiore-Manarola, Włochy


Riomaggiore to jedna z pięciu malowniczych miejscowości należących do Cinque Terre - fragmentu Riwiery Liguryjskiej, który wraz z Portovenere i wyspami Palmaria, Tino i Tinetto w 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pozostałe cztery miasteczka to: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia i Manarola. Do tej ostatniej można dojść pieszo z RioMaggiore. Wykuta w skałach trasa nosi romantyczną nazwę Via dell'Amore i zachwyca wspaniałymi widokami.

6. Góry Błękitne, Australia


Góry Błękitne znajdują się w Nowej Południowej Walii, w odległości kilkudziesięciu km na zachód od Sydney. Widniejący na liście światowego dziedzictwa UNESCO zakątek zachwyca nie tylko pięknem krajobrazu, ale także zaskakuje nietypowymi atrakcjami, np. najbardziej stromą koleją na świecie. Koniecznie trzeba także przejść trasą Mid Cliff Walk, która została wykuta w skalnej ścianie. Poręcze, drabiny i platformy widokowe zapewniają wspaniałe wrażenia, a rozległe lasy Doliny Jamison z lotu ptaka prezentują się przepięknie.

7. Skellig Michael, Irlandia


U południowo - zachodnich wybrzeży Irlandii znajdują się dwie wysepki - Little Skellig i Skellig Michael. Ta druga słynie przede wszystkim z pozostałości mającego ponad 1400 lat klasztoru. Na turystów, którzy dotrą do tego odległego zakątka Europy, czeka także przepiękny szlak wzdłuż skalistego wybrzeża, liczący sobie także setki lat.

8. Santorini, Grecja


Ten biały zygzak widoczny w centralnej części zdjęcia to nic innego jak szlak wiodący z portu do miejscowości Fira, która znajduje się na szczycie klifu, na greckiej wyspie Santorini. Zbudowano go na samym początku XVIII wieku i służył nie tylko turystom, ale także... osłom. Zwierzęta wnosiły na górę walizki przyjezdnych. Dziś wciąż można je tu zobaczyć i na nich wjechać, ale stanowią raczej atrakcję turystyczną. Z portu do miasta można dotrzeć kolejką linową.

zagiel1111

2014-01-23, 23:25
Numer 4 - Hua Shan. Nie mam lęku wysokości, ale jakbym miał tam stanąć na tych deseczkach to bym się zesrał na rzadko

~Vuko

2014-01-24, 00:57
Za to my mamy Orlą Perć która też miażdży jaja ;)

Wizard

2014-01-24, 02:15
widzę, że nie tylko ja przeglądam wp.pl :D

St...........el

2014-01-24, 02:57
Świetny temat, lubię oglądać piękne miejsca natury ;) Dołącz do tego jakiś wypadek na Harda i będzie komplet :ok:

I2ufu5

2014-01-24, 08:31
8.Santorini
Jak to tanie wino :D

dan198123

2014-01-24, 16:38
to może i ja coś dorzucę:

El Camino del Rey - Ścieżka Króla) to obecnie nieczynny szlak pieszy ciągnący się wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu w parku narodowym Desfiladero de los Gaitanes, nieopodal miejscowości El Chorro, w hiszpańskiej prowincji Málaga. Dnem wąwozu płynie rzeka Guadalhorce, zaś obie ściany wąwozu stanowią pionowe urwiska skalne osiągające wysokość ponad 100 metrów. Ścieżka Króla prowadzi w większości prawą ścianą wąwozu (prawy brzeg rzeki), po betonowych platformach przytwierdzonych stalowymi wysięgnikami do skały, często na wysokości kilkudziesięciu metrów ponad dnem wąwozu. Przeciwległa (lewa) ściana wąwozu jest w kilku miejscach przecięta mostami i wykutymi w skale tunelami, którymi wiedzie linia kolejowa. Zarówno Ścieżka Króla, jak i torowisko kolejowe są obecnie miejscami niedostępnymi dla turystów; przechodzenie tunelami kolejowymi grozi wysokim mandatem, zaś stan techniczny El Caminito w ogóle nie pozwala na przejście osobom nie dysponującym podstawowym sprzętem alpinistycznym.




tak tak. zerżnięte z wiki

ulifont

2014-01-24, 19:00
tylko powiedzcie mi jedno co za kozaki zamocowali tam te kładki,łańcuchy i haki?

Varyz

2014-01-27, 00:27
Dzięki za wstawkę ;)