18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nadstawianie drugiego policzka

BongMan • 2014-03-15, 13:13
Najbardziej kretyńska i żałosna postawa życiowa. Głupszy od tego, kto ją wymyślił jest chyba ten, kto ją stosuję. Wyobraź sobie, że wyr*chałeś takiemu żonę. On się dowiedział, przychodzi do ciebie i mówi:
- Czekaj, przyprowadzę ci jeszcze siostrę, mamę i córkę.

eRsko87

2014-03-15, 13:33
ja bym się zgodził a wy?

pakicito

2014-03-15, 13:57
@up
na córkę nie, bo my nie pedofile

trabus

2014-03-15, 14:12
Wyczuwam bul dupy chrześcijan :D Do boju!

mataertest

2014-03-15, 14:18
A ja dodam, że tę poj***ną postawę wymyślił nie kto inny jak debil, który pisał biblię.

kemcia

2014-03-15, 14:59
@up
Biblia powinna być obowiązkową lekturą każdego ateisty. Później pojawiają się takie kwiatki. Stary testament ma z nowym cholernie mało wspólnego. ST ma się do dobroci i miłości wobec bliźniego tyle co kozia dupa do trąby. Biblia z kolei jest jeśli chodzi o ST po prostu kawałkiem luźno powiązanych wycinków. Jest coś takiego jak kanon ksiąg uznanych za natchnione. Te najbardziej ciekawe i krwiożercze pokazujące miłosierdzie Boga Chrześcian i żydów po prostu nie zostały uwzględnione. Kościół posunął się do takiej samej hipokryzji co Islamscy mułłowie cytujący tylko fragmenty koranu dotyczące miłości.
Tak samo jak islamiści kk szeżył wiarę dobrym słowem z NT natomiast krucjaty uzasadniał Starotestamentowymi księgami w których Bóg był bardziej mściwy i wk***iony od kobiety z PMS

Mojoo

2014-03-15, 15:49
@UP kemcia.

po 1. szerzył nie szeżył.
po 2. nikt w temacie nie wspomina o Biblii ani religii a jedynie o przysłowiu samym w sobie.
po 3. Biblia powinna być lekturą tego kto pragnie wdawać się w jakieś poważne dyskusje o wierze. Tu po części się zgadzam.
po 4. zluzujmy poślady i nie róbmy shitstormu pod tematem.

kemcia

2014-03-15, 16:09
@up
1 mój błąd
2 Mój post dotyczył posta nade mną. Pisząc kwiatek miałem na myśli wypowiedź mataertesta. Z tematem się zgadzam
3 Faktycznie. Powinienem napisać "wojującego ateisty"
4 Nie miałem zamiaru robić shitstormu, więc jeśli tak to odebrałeś to Sorry taki mamy klimat

adex69

2014-03-16, 10:26
Dlatego ja wyznaję trochę zmodyfikowaną zasadę: Jeśli ktoś uderzył cię w policzek, oddaj mu 2 razy mocniej.

saszynski

2014-03-16, 10:30
Cytat:

Najbardziej kretyńska i żałosna postawa życiowa. Głupszy od tego, kto ją wymyślił jest chyba ten, kto ją stosuję. Wyobraź sobie, że wyr*chałeś takiemu żonę. On się dowiedział, przychodzi do ciebie i mówi:
- Czekaj, przyprowadzę ci jeszcze siostrę, mamę i córkę.


i co? przyprowadziłeś mu?

longlong7

2014-03-16, 10:40
to całe chrześcijaństwo jest jakieś inne

zakart

2014-03-16, 10:53
To ma sens. Ja bym takiemu przyprowadził jeszcze teściową i posadził ją na jego twarzy, żeby tak miał już po całości wyj***ne...

Sylarr

2014-03-16, 10:58
W Biblii jest jeszcze sporo takich ch*jowych sugestii.

Fu...........66

2014-03-16, 10:58
Chodzi o to, by na zły uczynek bliźniego, nie odpowiadać złym uczynkiem, lecz dobrym, a jemu przebaczyć. Owszem, być może skończy się to dla was np. urżnięciem głowy za pomocą tępego noża kuchennego, ale jeśli naprawdę wierzycie w Boga i jemu ofiarowujecie swe życie, to nie będzie czuli lęku, a wręcz przeciwnie, towarzyszyć wam będzie spokój, bo postąpiliście słusznie i byliście dobrzy do samego końca.

Dlaczego dobrzy szybciej odchodzą, od złych? Czy to jest powód do radości, że będąc złym pociągniesz dłużesz na tym smutnym, jak p*zda, świecie? Może Bóg widzi, że Kowalski jest dobrym człowiekiem, to skraca jego tułaczkę i zabiera w lepsze miejsce, a Nowakowi, który jest zepsuty, daje więcej czasu i wszelakie znaki, by ten mógł wrócić na dobrą ścieżkę? :)