18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

mózg w powodzi fal

maxiq • 2016-07-02, 11:32
kilkuczęściowy film przedstawia naukowców badających wpływ fal elektromagnetycznych wywoływanych przez urządzenia elektryczne na organizm żywy " (..)...pola elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości mogą uszkadzać geny. Zaobserwowaliśmy pękanie łańcuchów dna zarówno podwójnych jak i pojedynczych. Uszkodzenia podwójnego mogą zostać naprawione choć nie zawsze, komórki o wadliwych chromosomach obumierają tak dzieje się najczęściej ale czasem komórka przeżywa co może wywołać proces rakotwórczy ...(..)"
.

.

.

.

.
:chomik:

nickname010

2016-07-02, 12:46
Nie oglądałem filmu mówię od razu. Mój promotor prowadził swego czasu badania nad mokrym anizotropowym trawieniem krzemu wspomaganym mikrofalami. Efektem badań było kilkunastokrotne zwiększenie szybkości trawienia, ale była także obserwacja pewnego efektu. Wszelkie materiały poddane ekspozycji mikrofalom zostają aktywowane i ten proces utrzymuje się przez wiele godzin ba nawet tygodni! Faktycznie mikrofale rozbijają DNA, ale nie tylko nasze DNA, modyfikują białka w pożywieniu z kuchenki mikrofalowej, które później po zjedzeniu modyfikuje nasze białka, robimy z siebie GMO. O zgrozo okazało się, że już w wyniku ekspozycji na promieniowanie o mocy kilkudziesięciu mW aktywacja utrzymuje się przez godziny a kuchenka mikrofalowa ma moc kilkuset W (około pięciu rzędów więcej, czyli setki tysięcy razy więcej)! Pamiętajcie, że mikrofale zaczynają się od około 1 GHz, czyli coś co pracuje z takimi częstotliwościami (elektronika, anteny) jest zagrożeniem dla człowieka. Im wyższa częstotliwość tym większa energia promieniowania. Czyli smartfony z LTE pracujące na 2,4 GHz rozgrzewają wasze ucho tak mocno, że się poci, czyli rozgrzewa się woda w mózgu czyli modyfikują się białka. Panowie sperma to też białko, jeśli nosicie telefon przy jajcach to sobie te jaja gotujecie. Tak samo wasze wspaniałe procesory i7, 3,5 GHz trzymane na jajcach podgrzewa atmosferę nawet bez kontaktu fizycznego, bo to jest promieniowanie. Jak już stawiacie lapka na brzuch czy kolana warto stosować podkładki najlepiej zaopatrzone w folię metalową, podobnie etui na smartfona z folią, tylko będzie się do was czasem ciężej dodzwonić. Albo najlepiej zmienić telefon na 3310. Ale to wszystko i tak tylko wybór mniejszego zła bo przestrzeń XXI w. jest wypełniona silnym promieniowaniem mikrofalowym z sieci komórkowych przed którym nie uciekniemy bo rezygnacja z rozwoju sieci szerokopasmowych spowolni rozwój gospodarczy a zwłaszcza zmniejszy konsumpcję co oczywiście nie wchodzi w grę.

lobominator

2016-07-02, 18:41
@nickname010: w większości się zgadzam, ale z jednym to pojechałeś w kosmos.
Co ma wspólnego taktowanie zegara procesora z mikrofalami niby? Sugerujesz, że procesor to antena emitująca mikrofale? Puknij się. Od lapka to nagrzewają się jajka, bo grzeje się lapek (termicznie), a nie od tego, że emituje on mikrofale. Jedyne co w laptopie emituje mikrofale, to słabiutka antena od WiFi/BT.

nickname010

2016-07-02, 21:34
Nie słabiutka ma kilkaset mW to jest dużo. Poczytaj o EMC (kompatybilności elektromagnetycznej) i nie gadaj głupot wszystko emituje dokładnie z częstotliwością na jakiej pracuje procesor nie emituje jak antena bonie ma takiej konstrukcji ale to nie znaczy że wcale nie emituje. Wystarczy kilka mW. Poczytaj trochę i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

pi...........ja

2016-07-05, 13:07
Tak jest! Precz z technologią! Niech żyje powrót do natury! Wyrzuć wszystkie urządzenia i żyj w lesie a potem płacz, że nie ma jak o tym napisać na żydbuczku.

lobominator

2016-07-06, 00:38
nickname010 napisał/a:

Nie słabiutka ma kilkaset mW to jest dużo. Poczytaj o EMC (kompatybilności elektromagnetycznej) i nie gadaj głupot wszystko emituje dokładnie z częstotliwością na jakiej pracuje procesor nie emituje jak antena bonie ma takiej konstrukcji ale to nie znaczy że wcale nie emituje. Wystarczy kilka mW. Poczytaj trochę i nie wprowadzaj ludzi w błąd.



Sam piszesz o EMC.
Emisja pola przez pracujący procesor jest tak mała, że nie ma nawet wpływu na pozostałe podzespoły. Jajek tym nie ugotujesz. To jest tak znikoma wartość, że nie warto nawet tego rozważać. Większość energii (rzędu 99,99...%) jest zamieniana na ciepło. Pozostały ułamek to pole elektromagnetyczne.

strzelec102

2016-07-10, 11:40
@nickname010:
Jak juz tak odsyłasz ludzi do lektur to moze sam troche poczytaj o mikrofalach. Czestotliwosc nie definiuje mocy zatem nie mozna powiedzieć ze wraz ze wzrostem częstotliwości rosnie moc. Wprowadzasz ludzi w błąd. Ja powiem nawet wiecej: większe częstotliwości sa bezpieczniejsze z uwagi na wykorzystywane nizsze moce i drastycznie malejącą głębokość wnikania fal, gdzie przy 2,4GHz to jest ok 2,5cm, to przy wysokich częstotliwościach mozesz obawiać sie o ingerencje jedynie w powierzchnie skórne.
Jak juz sie przyczepiles do naszych smartfonow moze warto chociaz wiedziec na jakiej częstotliwości pracują? Ja najczęściej korzystam z LTE800MHz czyli to twoim zdaniem nie sa juz mikrofale?

qwerty1234567890

2016-07-12, 20:36
O właśnie, że telefon na lte rozgrzewa ucho, aż się poci, tylko problem jest taki, że jeśli telefon pracuje na lte i przychodzi lub wychodzi rozmowa to przełącza się na H+ jakimś dziwnym trafem zauważyłem faktycznie, że poci mi się ucho, ale było to spowodowane rozgrzewającą się baterią, której temperatura podskakiwała o około 15- 20*