18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

motocyklowy silnik bmw

maxiq • 2015-09-10, 17:55
film przedstawia budowę i działanie silnika motocyklowego bmw
.

.

W............R.

2015-09-10, 18:08
Kiedy widzę "zintegrowana skrzynia biegów", to przypomina mi się moment, kiedy producenci smartfonów zintegrowali baterię z urządzeniem.

nelbox

2015-09-10, 18:11
filmik super zrobiony... co nie zmienia faktu, że przy takim cacku wymiana chociażby sprzęgła będzie kosztowała tyle co nowy japoński motocykl tej samej klasy co BMW.

wonszo

2015-09-10, 18:57
sprzęgło jest jeszcze w miarę na zewnątrz z tego co widać, ale co do awarii, to przy takich pojemnościach nie opłaca się rozpoławiać silnika, tylko szukasz używanego, np z jakiegoś "bezwypadkowego" z Niemiec.

support3

2015-09-10, 19:42
Jakie to jest dziwne, że firma robiąca samochody dla idiotów (BMW) robi motocykle dla doświadczonych i zazwyczaj spokojnych motocyklistów, a firma robiąca samochody dla dziadziusiów i kobiet (Suzuki) robi motocykle dla idiotów, k***a w tym musi być jakaś logika. :lodowka:

Murekkk

2015-09-10, 22:08
BMW się kocha, albo nienawidzi.

marna

2015-09-10, 22:30
ale żeby silnik? :roll:

tranzystor

2015-09-10, 23:23
nelbox napisał/a:

co nie zmienia faktu, że przy takim cacku wymiana chociażby sprzęgła będzie kosztowała tyle co nowy japoński motocykl tej samej klasy co BMW.




Ten silnik przejeździ kilka japońskich motocykli. Niestety, mimo zaawansowania technologicznego Japończyków, ich silniki są zbyt wyśrubowane.

dr_dex

2015-09-10, 23:32
W.S.N.R. napisał/a:

Kiedy widzę "zintegrowana skrzynia biegów", to przypomina mi się moment, kiedy producenci smartfonów zintegrowali baterię z urządzeniem.



To skoro tak juz sie otworzyles w temacie swoich wspomnien, powiedz prosze czy jak widzisz parowke uj***na w musztardzie to tez przypomina ci sie twoj stary ?

salvater

2015-09-11, 00:03
@dr_dex

a zes mu doj***l..

nepster

2015-09-11, 00:56
Z tego co widzę, to to jest automat, więc w sumie zintegrowana skrzynia to akurat najmniejszy problem. Ciekawi mnie strasznie wał napędowy zamiast łańcucha. Niemniej bardziej widziałbym w tym filmiku możliwości edukacyjne. Jeśli potrafisz nazwać przynajmniej połowę części w silniku to możesz dumnie uważać się za faceta a jak nie to do piachu. Chyba, że jesteś baba - to do kuchni.

wonszo

2015-09-11, 01:13
nepster napisał/a:

Z tego co widzę, to to jest automat, więc w sumie zintegrowana skrzynia to akurat najmniejszy problem. Ciekawi mnie strasznie wał napędowy zamiast łańcucha. Niemniej bardziej widziałbym w tym filmiku możliwości edukacyjne. Jeśli potrafisz nazwać przynajmniej połowę części w silniku to możesz dumnie uważać się za faceta a jak nie to do piachu. Chyba, że jesteś baba - to do kuchni.




nepster napisał/a:

Z tego co widzę, to to jest automat



nepster napisał/a:


to to jest automat




nepster napisał/a:


automat


Rozumiem, że jesteś ślepcem? Może jeszcze przekładnię CVT tam zamontowali?
Polecam na prędkości 0.25 obejrzeć jeszcze raz od 0:30 do 0:35.

Albo jak sam mówiłeś:

nepster napisał/a:


Jeśli potrafisz nazwać przynajmniej połowę części w silniku to możesz dumnie uważać się za faceta a jak nie to do piachu. Chyba, że jesteś baba - to do kuchni.


Bo widzę, że silniki motocyklowe to tylko w internetach widziałeś.

Brzydkii

2015-09-11, 12:53
W sumie to i tak wolę japońskie silniki. A szczególnie te z przełomu lat 90 i milenium. Są nie do zajechania. Ot chociażby Honda CB500 przejechała 100 tys., rozebrali silnik i okazało się, że jest w stanie niemalże jak z fabryki.

kamillo16

2015-09-11, 13:51
@nepster
a z tego co ja widzę to jest to skrzynia kłowa sekwencyjna niezsynchronizowana :D

owszem są motocykle z automatyczną stopniową skrzynią biegów, przykładem jest NC700 w odpowiedniej wersji

Bazoooka

2015-09-11, 13:54
silnik jak silnik żadnej super technologii nie zaprezentowali ale animacja na poziomie z reszto jak większość niemieckich animacji pokazujących ich "niezawodne" konstrukcje (gównie bmw i audi) japońce aż tak się nie chwalą albo nie dociera do mnie ich część internetów