18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Moskwa oburzona wydaleniem jej "szpiega"

dymion • 2015-11-27, 13:43
Pogrubiłem co ciekawsze informacje.

Cytat:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji wyraziło oburzenie z powodu postępowania władz Polski wobec pracującego w Warszawie rosyjskiego dziennikarza Leonida Swiridowa. Wcześniej agencja RIA-Nowosti podała, że nakazano mu opuszczenie Polski.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oświadczyła, że decyzja polskiego Urzędu do Spraw Cudzoziemców o cofnięciu korespondentowi agencji MAI Rossija Leonidowi Swiridowowi zezwolenia na pobyt jest "faktem oburzającym".

- Mamy nadzieję, że polski sąd sprawiedliwie i obiektywnie rozpozna tę sprawę, przychyli się do wniosku Leonida Swiridowa o uchylenie tej decyzji, obroni jego dobre imię przed bezpodstawnymi podejrzeniami i oskarżeniami, a także umożliwi mu kontynuowanie bez przeszkód pracy zawodowej - oznajmiła Zacharowa, którą przytoczyła agencja TASS.

Według RIA-Nowosti Swiridow ma opuścić Polskę po tym, gdy szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców utrzymał w mocy decyzję wojewody mazowieckiego o cofnięciu dziennikarzowi zezwolenia na pobyt. Rzeczniczka Urzędu do Spraw Cudzoziemców Ewa Piechota powiedziała, że decyzja w sprawie Swiridowa zapadła pod koniec października. Zaznaczyła zarazem, że Urząd nie upublicznia jej treści.

Po uprawomocnieniu się decyzji UdSC cudzoziemiec ma obowiązek opuścić Polskę w ciągu 30 dni. Jeśli tego nie zrobi, zostanie wydalony przez Straż Graniczną. Swiridow ma prawo zaskarżyć decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Nie wstrzymuje to jednak nakazu opuszczenia kraju.

Cytowany przez rosyjskie media adwokat dziennikarza Jarosław Chełstowski poinformował, że Swiridow złożył taką skargę.

Procedura w sprawie cofnięcia Swiridowowi zgody na pobyt rezydenta długoterminowego UE toczyła się od października 2014 roku. Według medialnych doniesień, ABW - która od początku nie komentowała sprawy - chciała wydalenia Rosjanina z Polski, bo podejrzewała go o działalność szpiegowską. Swiridow zapewniał, że nie ma związku z rosyjskimi służbami specjalnymi, a w Polsce wykonuje zawód dziennikarza.

W kwietniu wojewoda mazowiecki przychylił się do wniosku ABW. Uzasadnienie i materiały w tej sprawie są tajne. Wcześniej, także na wniosek ABW, polskie MSZ cofnęło rosyjskiemu dziennikarzowi akredytację.



Komentarz pozostawiam wam :roll:

nowynick

2015-11-27, 15:18
mianowanie rosyjskiego szpiega do Polski to chyba dla niego jakaś kana zsyłka...

Inna sprawa to zachowanie Polaków... jak się wie kto jest szpiegiem to się go karmi mało ważnymi informacjami poprzeplatanymi z nieprawdziwymi, a aresztuje tylko w przypadku konieczności wymiany za polskiego szpiega...

Cyrk

2015-11-27, 15:22
"bo podejrzewała go o działalność szpiegowską" - podejrzewać można każdego o wszystko. Niech udowodnią, albo sp***alają. Dzisiaj jakiś rusek, a jutro ABW ciebie posądzi o morderstwo. Chciałbyś siedzieć bez wyroku?

I zanim jakiś kretyn się zburzy: nie wiem czy ten Rusek jest szpiegiem (teraz to i tak bez znaczenia, bo nawet jeśli to jest spalony). Wiem natomiast, że bez dowodów żadna tego typu akcja nie powinna być możliwa...

kalijanek

2015-11-27, 19:21
up i up@ przez takich idiotów jak wy dwaj to ja się wstydzę mojej ojczyzny

Cyrk

2015-11-27, 19:30
A nie musisz się wstydzić Niemczech, bo my jesteśmy Polakami, a nie sprzedajnymi folksdojczami jak ty.

PS. Przez takich debilów jak ty Polska nigdy nie będzie normalna. Skretynieli imbecyle stawiający irracjonalne animozje ponad podstawowe zasady prawa...

Ptoon

2015-11-27, 20:27
Cytat:

"bo podejrzewała go o działalność szpiegowską" - podejrzewać można każdego o wszystko. Niech udowodnią, albo sp***alają. Dzisiaj jakiś rusek, a jutro ABW ciebie posądzi o morderstwo. Chciałbyś siedzieć bez wyroku?



Coś mi to pachnie TVNowską paniką przed PISem... ale może się mylę... ale jak nie, to zwróć proszę uwagę na daty podejmowanych decyzji i przypomnij sobie kto był wtedy u władzy.

Moim zdaniem suwerenne państwo może usuwać ze swojego terytorium każdego obcego obywatela, bez jakiegoś wielkiego procesu i udowadniania czegokolwiek. Oczywiście wszystko na złotej zasadzie stosunków międzynarodowych, na zasadzie wzajemności. Czyli jak państwo X obiecuje państwu Y, że zanim wydali jego obywatela, to przeprowadzi postępowanie, to państwo Y powinno zrewanżować się takim samym zapewnieniem. Jeżeli chodzi o ruskich, to jak dla mnie, na zasadzie wzajemności my możemy wymordować ok. 22 000 ich oficerów, bez procesu i bawienia się w dowody.

Cyrk

2015-11-27, 22:15
@Ptoon
Ale potrafisz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli dzisiaj wyciąga się wobec kogoś konsekwencje w wyniku PODEJRZENIA, a nie w obliczu dowodów, albo wyroku sądu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stało się to normą. "TVNowska panika przed PiSem" ma z tą zasadą mniej więcej tyle wspólnego co twoi starzy z posiadaniem nieskretyniałego dziecka. A teraz poproś kogoś kto przeczytał w życiu chociaż jedną książkę, aby ci wytłumaczył o co chodziło w mojej wypowiedzi, bo najwidoczniej te parę zdań cię przerosło...

Siekul

2015-11-27, 23:12
Który kraj na tym popieprzonym świecie wyjawi całą prawdę? Nawet taka Polska ma podejrzewam takie tajemnice, że wam by się to w głowach nie mieściło, tak samo jak i reszta świata... nie wspominając o największych potęgach. To samo tyczy się armii krajowej... na pewno wszystko jest tak jak pisze na papierze.

Rinko

2015-11-28, 04:43
Jeszcze się cackają z kacapem zamiast go za kraty i na konwejer.

pyroSTRATOS

2015-11-28, 10:32
Uch, ja to bym chciał taką Unię Słowiańską :) byśmy k***a byli potęgą (wiecie o co mi chodzi, prawda?)

dejwis22

2015-11-28, 14:48
Jeżeli zachodzi podejrzenie że dany człowiek działa na szkodę państwa w którym przebywa to się go wywala. Jak najbardziej prawidłowa decyzja. Mnie za to co innego zastanawia jak napisałem wcześniej każdy kraj posiada wywiad i czasem słyszymy o tym że wykryto szpiega itp, ale nigdy nie słyszałem by gdziekolwiek wykryto szpiega Polskiego i tutaj nasuwa się stwierdzenie że albo mamy taki zajebisty wywiad albo nie mamy go wcale :D

Toolpa

2015-11-28, 16:08
Troszku pie**olicie.
My wydalimy ich szpiega, oni wydalą naszego. Do łapania szpiegów nie trzeba filozofii, można się ustawić pod ambasadą i patrzeć kto i jak często tam wchodzi i wychodzi. Spora część, to są właśnie szpiedzy, którzy przekazują informacje swoim przełożonym. Szpiega się nie wydala, tylko stara się go pozyskać, przewerbować, tak żeby był z niego pożytek. Wywiady państw w rzeczywistości, to nie towarzystwo jak z Jamesa Bonda. Nie ma miejsca na samouwielbienie w chwale, bo szpieg został wydalony.

Polecam ten wykład. Warto też zapoznać się z sylwetką tego pana, bo opowiada ciekawe rzeczy. Wykład nosi taki tytuł dla 'przykrywki', bo odbywa się na uczelni. Formuła spotkania, to bardziej pytania- odpowiedzi, niż monolog.

...tak wiem, stary SB'k.


RockyWood

2015-11-28, 16:45
za niedługo morderca będzie skarżył rodzinę ofiary że ta oskarżyła jego ;)

ho...........zo

2015-11-28, 20:13
Nie rozumiem po ch*j w ogóle są szpiedzy. Co to, dalej druga wojna jest?

The_Generat

2015-11-28, 20:25
Jak nie chce pracowac dla nas to odjebac....