18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Modlitwa żołnierzy NSZ

kwinto1992 • 2013-06-26, 20:43
Może mało sadystyczne, ale mam nadzieję, że Wam się spodoba...
Pewnie nie obejdzie się bez komentarzy lewaków i prawdziwych jewropejczyków jaki to ciemnogród i zacofanie reprezentuję, ale co mi tam ;)

Nie zginęła i nie zginie! Czołem Wielkiej Polsce!


Miziou

2013-06-26, 20:58
Jestem niewierzącym człowiekiem - ale wydaje mi się, że są pewne wartości, na które się nie pluje i których się nie depcze - zwłaszcza w takim aspekcie historycznym. A jak ktoś próbuje... No cóż... Na początku zawsze warto rozmawiać - potem się depcze. Bo żaden spedalony rurkowiec nie będzie w stanie mi wytłumaczyć, dlaczego on nie będzie szanował nieudanych powstań, zrywów, lecenia z szabelką na czołgi. Jakakolwiek będzie jego argumentacja - on żyje z ciepłym penisem kolegi w buzi we w miarę spokojnych czasach. Ci ludzie ginęli w imię większych wartości niż tęczowa kolorowa i orzeł może.

Lololoney

2013-06-26, 21:32
Miziou napisał/a:

z szabelką na czołgi


:homer:
Serio?!


Ale i tak masz piwo.

kwinto1992

2013-06-26, 21:38
Szarża ułanów z szabelkami na niemieckie czołgi to akurat marny sowiecki mit, stworzony by ośmieszyć polskich wojaków z 1939r. (scena ta ukazana jest w filmie "Lotna"). Kawaleria nigdy nie atakowała czołgów szablami. Wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że atak taki byłby nieskuteczny. Do walki z czołgami kawalerzyści mieli działka ppanc i karabiny ppanc.

Miziou

2013-06-26, 21:52
kwinto1992 napisał/a:

Szarża ułanów z szabelkami na niemieckie czołgi to akurat marny sowiecki mit...



Oj, no tak, prawda i w ogóle, ja to wiem, ale przecież nie o to mi chodziło panowie... :)

Lololoney

2013-06-26, 21:54
kwinto1992 napisał/a:

Szarża ułanów z szabelkami na niemieckie czołgi to akurat marny sowiecki mit, stworzony by ośmieszyć polskich wojaków z '39 (scena ta ukazana jest w filmie "Lotna").


Niemiecki mit, który sowieci podtrzymali by wbić nam do łbów, że tłukliśmy się patykami, ale NA SZCZĘŚCIE przybył związek radziecki i dał nam do rąk prawdziwą broń... A źródłem samego mitu jest bitwa pod Krojantami, gdzie to Ułani przypuścili szarżę na oddziały piechoty... A przynajmniej tak im się wydawało, bo niestety zawiódł zwiad i okazało się, że z krzaków wypadły czołgi... Prawda jest taka, że kilku starało się odwracać ich uwagę by reszta mogła się wycofać... Po bitwie Niemcy spreparowali pole bitwy by wyglądało tak, jakby Polacy umyślnie od samego początku atakowali czołgi, ponieważ mieli się na miejscu zjawić włoscy korespondenci wojenni... I tak mit poszedł w świat...
Powstało też w czasie wojny wiele filmów propagandowych, gdzie to Ułanow grali m. in. Słowaccy kawalerzyści...

noe82

2013-06-26, 22:11
@up Miziou

zapytaj się tych panów, czy wiedzą co to jest metafora.

kwinto1992

2013-06-26, 22:15
@up
Już nie przesadzaj. Przekaz zrozumieliśmy, ale warto wyjaśnić nieścisłości.

daszek888

2013-06-26, 22:46
Cześć i chwała Bohaterom!

La...........vo

2013-06-26, 22:46
Czemu tam się przewijał motyw muzyczny ze Skyrim? :D

Sert93

2013-06-26, 22:48
Fragment pochodzi z filmu "NSZ 1942-2012", który nakręcony został w okazji 70 rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych.

Tutaj całość:


Endiegs

2013-06-26, 22:52
Ratujmy Roja!
Pomóżmy dokończyć film, któremu cofnięto dofinansowanie. Każda złotówka się liczy.
Te k***y dają miliony na "Pokłosie" czy inne marne gówno, albo wykupują prawo do transmisji "Naszych Ojców i Matek", a to ten film zasługuje na premiere.
http://ratujmyroja.pl/

maupa78

2013-06-26, 22:53
Może i nośne, ale całkowicie nieaktualne w dzisiejszych czasach.

mr_9mm

2013-06-26, 22:55
@Mizio
W tej kwestii zgadzam się z Bogusławem Lindą:

bogdanznosa

2013-06-26, 23:00
bo kiedyś kościół można było szanować, teraz szkoda gadać
nie mylić kościoła z religią bo to już nie ma ze sobą prawie nic wspólnego