18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mini miecz

qwachu • 2014-12-15, 17:01
Wykonany z pasji i... 2 gwoździ!


Niesamowity pomysł. Chcę taki!
Mamy tutaj na Sadolku zręcznego płatnerza?
żródło

//ed: muzyka też epicka :)

Seboolek

2014-12-15, 23:42
Kup sobie sprzęt taki jak ma on i sobie zrób. Za 20£ mozna na eBayu kupić małe kowadełko takie dla modelarzy czy jubilerów. Zamiast palnika weź jakaś dobrą zapalniczkę żarową i powinno być to samo.

Rafal1757

2014-12-15, 23:48
Tez robiłem miecze z gwooździ. Wustarczyło rozklepać go młotkiem a rękojeść owinąć np włóczką :D

Zarentha

2014-12-16, 05:21
Muzz napisał/a:

Idealny do skrobania.

A tak swoją drogą - wiecie jak nazywa się ktoś kto robi łuki?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Łukasz



Dość zabawne, ale jakiś idiota może Ci uwierzyć, więc napiszę - Łucznik to osoba wyrabiająca łuki jak i ich używająca.

bialywilkxx

2014-12-16, 09:37
Gdybym ja od swojego faceta takie cos dostała to bym była najszczęśliwszą kobietą na ziemii :D

mechanik13

2014-12-16, 10:55
Zarentha napisał/a:



Dość zabawne, ale jakiś idiota może Ci uwierzyć, więc napiszę - Łucznik to osoba wyrabiająca łuki jak i ich używająca.



Mała poprawka łucznik to osoba korzystająca z łuku. Z tego co wiem w polskim języku nie ma słowa określającej osoby wyrabiającej łuki można powiedzieć że łuczarz ale takie słowo nie istnieje no chyba że jest ktoś kto się zna bardziej w temacie to niech się wypowie z chęcią poszerzę swoją wiedzę :)

qwachu

2014-12-16, 12:46
Seboolek napisał/a:

Kup sobie sprzęt taki jak ma on i sobie zrób. Za 20£ mozna na eBayu kupić małe kowadełko takie dla modelarzy czy jubilerów. Zamiast palnika weź jakaś dobrą zapalniczkę żarową i powinno być to samo.

Problem w tym,że moje mieszkanko ma nieco ponad 35m i już jest zawalone elektroniką, drukarką 3d i pudłami, a w drugim pokoiku mieści się tylko łózko, szafka nocna i szafa na ubrania.

Poza tym nie będę kupował kowadełka i pilników, tylko po to, żeby zrobić sobie mieczyk, albo dwa z gwoździ, już teraz mam problem jak tu poruszać się pomiędzy kartonami i gdzie wcisnąć jeszcze jakieś mini CNC, do wcinania w plexi i cienkim aluminium na potrzeby moich urządzeń.

Dopóki biznes nie wypali, albo ryży ch*j nie przestanie zabierać ponad połowy mojej wypłaty, ta sytuacja raczej szybko się nie zmieni.

Acz nie ukrywam, praca z metalem bardzo mnie ciekawi. Może nie wiązałbym z tym swojej pracy zawodowe, ale jako hobby, chętnie bym się pouczył w wolnej chwili, o ile takową bym miał, bo po godzinach tyram nad swoimi urządzeniami.

Swoja drogą jak ukończę jeden projekt i wypuszczę go na Open Source, to mogę się tutaj podzielić nim. Sadystyczne to pewnie nie będzie, chyba, ze ktoś zrobi pokaz jak nie używać sprzętu i nagra, ale epickie (i mam tu na myśli popularnie używany zwrot "epic", gdzie muzyka celtycka może być epicka, czyli zajebista i słuchana na okrągło), co każdemu fanowi bekonu na pewno się spodoba :)

assire napisał/a:

W tym konkretnym przypadku to płatnerz. Nie było kucia/przekuwania, a tylko kształtowanie na gorąco. Chociaż w sumie granica jest dosyć cienka.

W każdym razie, zajebista robota. I wbrew pozorom wcale nie tak prosto zrobić coś takiego, zwłaszcza jak się nie ma doświadczenia. Kurewsko łatwo coś sp***olić i godzinka - dwie idą na marne.

Dzięki za info, dobrze wiedzieć.

koozka

2014-12-16, 14:45
Zarentha napisał/a:



Dość zabawne, ale jakiś idiota może Ci uwierzyć, więc napiszę - Łucznik to osoba wyrabiająca łuki jak i ich używająca.



Łucznik to taka firma, która produkuje maszyny do szycia.