18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Minecraft'owy komputer.

Sz...........an • 2013-01-12, 10:58
Teorie na temat tego, kiedy zbudowano pierwszy komputer i właściwie co to miał być ten komputer są różne. Pierwsze maszyny liczące zaczęto wykorzystywać podczas 2 WŚ do łamania szyfrów. Generalnie można uznać, że minęła ogromna ilość czasu, by sprowadzić komputer do postaci jaką znamy dzisiaj. Użytkownik BlueStone zrobił w popularnej swymi czasy grze Maincraft właśnie komputer!
Tutaj krótka notatka, którą można znaleźć pod jego filmem na jutjub:

Cytat:

specs:

- 2.4 second clock
- Capable of up to 5 commands per clock cycle (Conditional GoTo, RAM read/write, reg read/write, ALU or GPU functions, serial out functions), that's 0.48 seconds per function
- GPU can render basic square based shapes and can clear and draw sections at the exact same time
- ALU capable of all boolean functions, addition, subtraction, and bit shifting
- 1 tick/bit serial In and Out for external devices, that's 10 bits/second
- dual read ram 15 bytes or 120 bits




Y2h1amNpd2R1cGU

2013-01-12, 14:42
@lapsikoss
chybiony przyklad... cos jakby celowac w tarcze stojaca przed a trafic sie w jaja :kloc:


ogolnie cos podobnego juz bylo:


Krzyz

2013-01-12, 15:04
@UP
Tyle pie**olenia, żeby zrobić kalkulator.... a mi się nawet nie chce poodkurzać domu ;/.

DisHonoreD

2013-01-12, 16:37
Pendulum - The Isle
nie ma za co

burżuj

2013-01-12, 16:42
Czyli teoretycznie w komputerze średniej klasy można zbudować superszybki komputer przyszłości?

kamqusek

2013-01-12, 16:54
@up
Raczej nie :p Nie znam się, ale 'przepustowośc' tych klocków nie pozwalałaby na to, zeby był on taki superszybki. Gimbusem nie jestem, ale akurat grałem w Minecrafta i te 'kable' z proszku nie przenoszą informacji z dużą szybkością. :D k***a jestem ekspertem:D

astronauta

2013-01-12, 18:00
unimator napisał/a:


Po ch*j to Ty jeszcze na tym świecie żyjesz?



po ch*j, to ma krasnal brodę

Techron

2013-01-12, 18:11
@Kamqusek: Sam redstone przekazuje dostarczony impuls tak jak kabel przewodzi prąd - niezwykle szybko. Opóźnienia w przesyłaniu powodują repatery których trzeba użyć w roli wzmacniacza, bo po iluś klockach sygnał zanika.

pawel-jwe

2013-01-12, 18:11
Sporo mam do czynienia z architekturą mikroprocesorów i powiem tylko tyle, że komputerowe symulatory znanych mikroprocesorów to ludzie robią jako prace inż/mgr. Jeśli typ zastosował tam chociaż pojedyncze własne pomysły na architekturę procka (a zapewne tak jest) to mógł by to rozwinąć w doktorat. Wielki szacunek.

SeezSQ

2013-01-12, 18:51
ch*j z tym ze typ zbudowal komputer, jak Kamil lat 16 z Wolomina ma 2 zamki i diamentowa zbroje...

T0B1

2013-01-12, 22:56
kamqusek napisał/a:

@up
Raczej nie :p Nie znam się, ale 'przepustowośc' tych klocków nie pozwalałaby na to, zeby był on taki superszybki. Gimbusem nie jestem, ale akurat grałem w Minecrafta i te 'kable' z proszku nie przenoszą informacji z dużą szybkością. :D k***a jestem ekspertem:D



Po 1. Minecraft jest napisany (a właściwie wciąż pisany) w Javie, co dla tej gry ma taki sens jakby próbować odpalić filmy w full HD na starych kineskopowych telewizorach. Grubas Notch był leniem i nie chciało mu się użyć np. C++ co byłoby o wiele lepszym rozwiązaniem z racji na działanie tego języka.
Po 2. Minecraft to nie tylko redstone, ale przede wszystkim Legoland, z 10 wrogimi mobami na krzyż, zajebistym generatorem terenu, oświetleniem, porami dnia i masą innych pierdół. Jak ktoś chcę się bawić tylko w mechanizmy to powinien użyć jakichś lepszych rozwiązań (np. programu Phun (który to jednak jest 2D a nie 3D)).

Grillowany

2013-01-13, 05:33
Niby Minecraft i niby ch*jnia - bo stał się domeną pie**olonych gimbusów, które nak***iają w to i budują domki z drewna, ale mimo wszystko daje bardzo dużo możliwości. Ktoś kto naprawdę ma "mózg" i zna się na rzeczy - może tam stworzyć rzeczy jak właśnie ten komputer. Jestem w ogromnym szoku, bo naprawdę gość musiał spędzić sporo czasu na kombinowaniu i myśleniu. Tak samo podobają mi się prace ludzi, którzy z rzeczy dostępnych w grze tworzą mechanizmy różne i tym podobne. Jestem pod wrażeniem, bo ja siedząc przy tej grze jestem w stanie ściąć drzewo ręką i na tym moja gra się kończy, zresztą nie jara mnie bieganie pixelami po mapie, a tutaj jednak ludzie tworzą coś innego, coś co mnie zaciekawiło. Piwo za to leci, bez wątpienia.

Kajton1910

2013-05-13, 10:52
A ja miałem problem żeby zrobić drzwi na płytkę naciskową...