18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Minecraft uczy (w szkole)

Cossmos • 2013-01-10, 18:38
Jedna ze sztokholmskich szkół wprowadziła do swojego programu zajęć lekcje z Minecraftem. Po co? I kiedy u nas tak będzie?
Zajęcia z Minecrafta są obowiązkowe dla 13-letnich uczniów w szkole im. Viktora Rydeberga w Sztokholmie – nauczyciele uważają, że dzięki takim lekcjom uczniowie nauczą się myślenia przestrzennego, abstrakcyjnego, kreatywnego. Uczęszcza na nie łącznie ok. 180 osób.

Jak mówi Monica Ekman, nauczycielka prowadząca te zajęcia:

"To ich świat i świetnie się w nim czują. Uczą się planowania miast, kwestii związanych ze środowiskiem, myślenia o przyszłości. Chłopcy znali Minecrafta jeszcze zanim zaczęliśmy te zajęcia, ale co ciekawe dziewczyny nie mają żadnych kłopotów z budowaniem i tworzeniem i bawią się równie dobrze - to dla nich nie różni się niczym od zajęć z plastyki"

Jak dodaje pani Ekman, rodzice początkowo nie byli zbyt przychylnie nastawieni do tego pomysłu, ale kiedy zobaczyli, jakie przynosi efekty, od razu dali się przekonać.

Źródło: cdaction.pl

A wy co o tym myślicie Sadole? Padło na łeb, czy może ciekawy sposób i próba wprowadzenia czegoś nowego zamiast nudnych lekcji plastyki, za którymi nikt szczególnie (z nauczycielem na czele) nie przepadał? Zważywszy na możliwości, które ta prosta gra daje być może jest to faktycznie dobry pomysł.


Ru...........tQ

2013-01-10, 18:46
Co jak co ale to im wyjdzie na dobre. Jeśli już muszą siedzieć przed kompem zamiast na dworze, to niech budują coś kreatywnego, a nie rozpie**alają łby w strzelaninach :>

volden

2013-01-10, 18:47
Zawsze to jakieś urozmaicenie a nie wykuwanie durnych regułek na pamięć

MówMiAndrzej

2013-01-10, 19:46
Będą ku*asy budowali i tyle z ich kreatywności wyjdzie.

~Angel

2013-01-10, 20:13
minecrafta to chyba wykładali na polskich uczelniach bo wszędzie betonowe kloce stawiają

Nihil

2013-01-10, 20:50
Dobry model nauczania to system który rozwija kreatywność i myślenie u dziecka. Gra jak gra, można latać z dynamitem za krowami, albo właśnie czegoś się nauczyć, ja osobiście wykorzystałem tą grę do zaprojektowania bramki logicznej na laboratoria na polibudzie i wyszło zajebiście :D

Już dawno słyszałem o tym pomyśle i nadal uważam, że właściwie użyty przyniesie sporo korzyści. Jednak co za dużo kompa to nie zdrowo.

~CanesPL

2013-01-10, 21:48
Angel napisał/a:

minecrafta to chyba wykładali na polskich uczelniach bo wszędzie betonowe kloce stawiają



Widocznie na wykładach spali ;)





















Na tym kanale YT prezentacja możliwości logicznych Minecrafta. Równie ciekawy jest ten kanał.

TeFisto

2013-01-12, 02:52
"majnkraft" na sadolu, no tego to jeszcze w kinach nie grali -.-

taajniak

2013-01-12, 03:07
My kiedyś bawiliśmy się klockami LEGO.

Dziś dzieciaki mają okazję pobawić się Minecraftem. Grałem w chwilkę w niego i mogę śmiało powiedzieć, że to taka wirtualna wersja klocków LEGO.

Różnica jest taka, że nie obciąża budżetu jak klocki lego ;) .

Sorg

2013-01-12, 03:09
Jeżeli nie przesadzą to będzie dobre, dzieciaki się pobawią i rozwiną przy okazji, zawsze odmiana od kiepa za winklem. U nas tego nie zrobią, bo debile będą chcieli mieć wszystko na grach.

Feelip

2013-01-12, 03:33
Nareszcie rozsądne głosy na temat Minecarfta, a nie jakieś gimbazjalne-" majnkraft to gufno wole metina".
Osobiście uważam że takie komputerowe Lego jest czymś genialnym bo w końcu nie jest to kolejna odmużdżająca gierka... Dla młodych i starszych np. z ery Lego System lub prawdziwych zestawów Technik a nie tego gówna, które produkują teraz... Harry Pottery i inny syf zamist porządnych zestawów...

Mehow

2013-01-12, 03:35
Świetna inicjatywa na pewno będzie to bardziej kreatywne niż moje lekcje techniki/plastyki jak byłem mały gdzie nauczyciel dawał nam kredki, karte papieru i kazał rysować dinozaura ... nie raz, cały semestr, a jak nie chciałeś rysowac dinozaura to miałeś dinozaur albo temat dowolny...

Nathaniel_Demerest

2013-01-12, 03:48
k***a ja pie**ole. Minecraft w szkołach, zamiast plastyki i techniki. Was chyba poj***ło od tego siedzenia i dłubania w dupie na lekcjach. W Chinach, dzieci zapie**alają w szkołach, które uczą w klasyczny sposób, a u nas chcą wprowadzać k***a gierkę zamiast plastyki i techniki (później zastąpi fizykę - bo fizyka w grze jest, następnie chemie - bo alchemia tam jest, przysposobienie obronne - bo mieczem tam sie walczy, itd.)

k***a cała ta Europa razem z wami obudzi się z ręką w nocniku. Zamiast kreatywnych ludzi, będziemy mieli pie**olonych, zdebilałych nerdów z dyplomami od Mojanga.


k***a, zanim zaczniecie wychwalać takie pomysły pie**olnijcie się 3 razy w łeb, a jak nie dostaniecie wstrząsu mózgu, to powtórzcie ćwiczenie.

shogo

2013-01-12, 03:55
do Nathaniel_Demerest

ta gra na prawdę jest bardzo kreatywna , co w niej zbudujesz i z czego zależy tylko od ciebie ty byś pewnie tylko ch*ja umiał max wybudować a dzieciaki jeszcze przed 14 rokiem życia potrafią siedzieć miecha jak nie dłużej i wybudować takie miasto że nie jeden projektant był pod wrażeniem bo w tej grze też cza liczyć miarę oraz wyliczać dokładną odległość itp

zielak300

2013-01-12, 03:55
I na h*j oni to budują ?