18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mig-21 ostatni lot

ju...........11 • 2012-11-28, 20:00
Ostatni lot Migów-21 z 9PLM w Zegrzu Pomorskim do 3ELT w Poznaniu(obecnie 31BLT).
Po przystąpieniu do NATO 9PLM rozformowano, a MIGI-21 jako maszyny przestarzale odeszły ze służby. Ostatnie kilkanaście sztuk służyło w 3ELT w Poznaniu do 01.01.2004 po czym "21" definitywnie zakończyły służbę w WP. Bardzo dobra jakość zważając że to filmik sprzed 10 lat.

Ranger

2012-11-29, 15:05
Rosyjskie latadła w ogóle mają duszę. Mig-21, Mig-29, SU-27 czy PAK FA(SU-50) to bardzo klimatyczne maszyny...
O tych bezpłciowych maszynkach do golenia z USA nie ma co w ogóle wspominać. No może z wyjątkiem F-15 Eagle i F/A-18 Hornet ;)

lotnik_1

2012-11-29, 15:36
Maszyna którą dało się naprawić za pomocą młotka i kombinerek. Idealny na wojnę atomową. Ale po co je trzymać, lepiej zaufać hamburgerom i f 16 ;]

SharpSe

2012-11-29, 15:42
Swietna nutka do tego. Sonic. Mozna sie zawiesic. Piwko

DioniZy

2012-11-29, 16:10
A co musi czuć pilot Tu-152 chyba nic bo nie żyje ! :)

mustangscs

2012-11-29, 16:12
dla bywających w Krakowie fanów Mig'ów polecam Muzeum Lotnictwa Polskiego gdzie jest cała "Aleja Mig'ów" :)

speedster

2012-11-29, 16:25
Lotnik_1 Jaki to standard przedstawia skoro nawet nasze migi 29 są bezbronne wobec rakiet dalekiego zasięgu jak aim-120 bo...nie mają takich systemów.Z daleka głupie Tornado może do nich strzelać jak do kaczek :/ To tak jakby Niemcy dalej używali Tygrysów "bo to fajny czołg jest" Należała im się już emerytura :)

DioniZy napisał/a:

A co musi czuć pilot Tu-152 chyba nic bo nie żyje ! :)


Chyba "tu-154...i w dodatku M" :-P

MrokoxD

2012-11-29, 17:52
@Ranger PAK FA? To coś podobne do wg Ciebie bezpłciowego F-22 ma mieć duszę? No ha ha ha.

PustySocho

2012-11-29, 19:19
I taki ołówek w idealnym stanie jest w Sochaczewskim Muzem które jest zajebiste mamy nawet czołg, i haubice :D .
A haubica ma swoja historie, jak to przekupny diagnosta udzielił przeglądu :D

speedster

2012-11-29, 21:23
MrokoxD napisał/a:

@Ranger PAK FA? To coś podobne do wg Ciebie bezpłciowego F-22 ma mieć duszę? No ha ha ha.


Najlepsze jest to, że raptora oblatali w 89 jak się nie mylę a ten cały pak dopiero w fazie testów :lol: Jestem ciekaw co już mają amerykanie, schowanego w piwnicy :dead:

Szeszkin

2012-11-29, 22:26
W Gliwicach też takiego jednego mamy na naszym lotnisku :)

Ranger

2012-11-29, 23:13
Cytat:

@Ranger PAK FA? To coś podobne do wg Ciebie bezpłciowego F-22 ma mieć duszę? No ha ha ha.


Nie napisałem, że F-22 jest bezpłciowy, więc naucz się czytać. Rozmawiamy o ''konwencjonalnych'' myśliwcach, gdzie wizualnie lepiej wyglądają maszyny rosyjskie.

F-22, F-117 czy B-2 to bardzo piękne maszyny, ale to nie ta sama liga. Co nie zmienia faktu, że PAK FA i tak jest o wiele ładniejszym samolotem od amerykańskiego odpowiednika.

Cytat:

Najlepsze jest to, że raptora oblatali w 89 jak się nie mylę a ten cały pak dopiero w fazie testów



F-22 oblatano dopiero w roku 1997. Wcześniej istniały prototypy, ale wersja finalna różni się dość znacznie od oblatanych prototypów. Nadal pozostaje te 10 lat różnicy - bo PAK FA wyszedł z fazy testów kilka lat temu, ale o niczym to nie świadczy. Ta zwłoka w produkcji myśliwca V generacji ma jednak sens. Amerykanie wydali mnóstwo kasy na projekt F-22, a dzięki temu, że PAK FA korzysta z rozwiązań, które opracowali amerykanie to koszt produkcji tego myśliwca jest znacznie mniejszy.

speedster

2012-11-30, 18:20
Cytat:



PAK FA wyszedł z fazy testów kilka lat temu, ale o niczym to nie świadczy.

:shock:

Obecnie Rosjanie informują,że pierwsze T-50 zostaną dostarczone w 2015r. Jak na razie trwają testy prototypów-1 jest dalej w remoncie po uszkodzeniach jakich doznał na pokazach MAKS a piąty z nich jeszcze nie wzbił się w powietrze.Ten piąty egzemplarz ma trafić później do ichniejszego ministerstwa obrony tam mają go zatwierdzić czy cuś...Także znając życie,jeszcze sporo wody upłynie zanim zobaczymy seryjnego t-50 ;-) I dlatego porównałem go do prototypu raptora.
A co to wyglądu to kwestia gustu,mi podoba się bardziej raptor :-)
P.S Pozdrawiam sąsiada :-D

Ranger

2012-11-30, 23:09
@UP
Uważasz, że samolot, który ma wejść do służby w 2015 roku z marszu przejdzie z prototypów do wersji bojowej ? Ładne bajki ciśniesz. Póki samolot nie wyjdzie z fazy prototypów, nie ma szans na seryjną produkcję, a nie wiem czy wiesz, ale produkcja myśliwca V generacji to nie jest składanie Fiata Pandy i trochę trwa.
Z tego, co wiem PAK FA wyszedł z fazy prototypów w 2010 roku.

speedster

2012-12-01, 19:47
Ranger napisał/a:

@UP
Uważasz, że samolot, który ma wejść do służby w 2015 roku z marszu przejdzie z prototypów do wersji bojowej ? Ładne bajki ciśniesz. Póki samolot nie wyjdzie z fazy prototypów, nie ma szans na seryjną produkcję, a nie wiem czy wiesz, ale produkcja myśliwca V generacji to nie jest składanie Fiata Pandy i trochę trwa.
Z tego, co wiem PAK FA wyszedł z fazy prototypów w 2010 roku.


:facepalm:
Naucz się k***a czytać ze zrozumieniem albo wróć do podstawówki.Tam taki test będzie...
Cytat:


Obecnie Rosjanie informują,że pierwsze T-50 zostaną dostarczone w 2015r.


ale...
Cytat:

piąty z nich jeszcze nie wzbił się w powietrze.Ten piąty egzemplarz ma trafić później do ichniejszego ministerstwa obrony tam mają go zatwierdzić czy cuś...Także znając życie,jeszcze sporo wody upłynie zanim zobaczymy seryjnego t-50 ;-)


...i to są informacje na listopad podane między innymi w miesięczniku Lotnictwo.Nigdzie nie napisałem,że ma wejść do służby.NIe biore informacji z dupy tak jak ty
Wiadomo, że ostatni prototyp jeszcze nie istnieje a już się mówi o produkcjiu seryjnej.BTW http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=8402 Bajki ciśniesz ty mówiąc że faza testów już się zakończyła.

Ranger napisał/a:


PAK FA wyszedł z fazy testów kilka lat temu


2 lata temu zaczęła się faza testów.
I to chyba na tyle.Jakoś nie czuje powołania żeby komuś udowadniać coś co można przeczytać na pierwszej lepszej stronie web.