18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Michael Karkoc

Quaswerty • 2013-06-14, 21:06
Michael Karkoc, 94-letni Ukrainiec, były nazistowski dowódca, który został znaleziony w USA, przez Associated Press. Karkoc był członkiem i założycielem Legionu SS na Ukrainie a później oficerem SS Galicyjskich Dywizjonów.



W USA mieszkał od 50 lat.
Jego dom

Chociaż Stany Zjednoczone nie mają uprawnienia do ścigania zbrodniarzy hitlerowskich, Departament Sprawiedliwości ma możliwość deportowania byłych nazistów. Wszelkie informacje na temat śledztwa dotarła również do władz niemieckich. W 1995 Karkoc opublikował wspomnienia w języku ukraińskim w którym twierdzi, że pomógł znaleźć ukraińskiemu Legionowi obrony, który według Wikipedii , był w istocie 31. batalionem SD Schutzmannschaft, czyli policją i jednostką i dochodzeniową z SS.
Wstąpił na boku Niemców po nazistowskiej inwazji na ZSRR i walczył wraz z nimi na froncie wschodnim. Twierdzi, że został odznaczony Krzyżem Żelaznym za jego wysiłki, co było nazistowską nagrodą za odwagę.

Jego pamiętnik jest podobno dostępny w Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych i Biblioteki Brytyjskiej, można go również w stanie go znaleźć już w elektronicznej bibliotece ukraińskiej.
Jego oddział brał udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego 1944

Jego oddział walczył po stronie Niemiec w czasie Powstania Warszawskiego , które było głównym operacją polskich bojowników, którzy próbowali wyzwolić Warszawę spod okupacji hitlerowskiej. Powstanie zostało ostatecznie stłumione przez hitlerowców po dwóch miesiącach walk i dziesiątkach tysięcy ofiar.
Przepraszam za błędy w tłumaczeniu.

mare30ks

2013-06-14, 21:35
i do takiego sk***ysyna powinno przyjsc 2 smutnych panow i popelnic mu samobojstwo, wiek sie nie liczy, tylko sprawiedliwosc, chocby w tak niewielkim wymiarze

rockface123

2013-06-14, 22:04
zwykłe patriotyczne pie**olenie, Weteran wojny zasługuje na szczunek nie ważne kim jest.

mare30ks

2013-06-14, 23:14
@up obsluga obozow koncentracyjnych to tez biedni weterani ktorym nalezy sie szacunek, sowita emerytura i swiety spokoj?

PA...........SM

2013-06-15, 04:57
Proszę zostawić tego Pana w spokoju !!! Zasługuje na szacunek jak każdy bohater wojenny !!!

kokinosz

2013-06-15, 09:52
Powinien cierpieć przed śmiercią. Powolną i bolesną. Ale nie oszukujmy się: tysiące takich jak on żyło w spokoju, ponieważ nikomu nie chciało się ich niepokoić... W RFN sprawowali wysokie funkcje... Jak w Polsce UB, SB...

Polandball

2013-06-15, 15:50
Taktować jak Bohatera?? A co bohaterskiego jest w zabijaniu własnych pobratymców- na dodatek cywilów?
Co bohaterskiego było w rozstrzeliwaniu przez SS-manów rannych powstańców w punktach oznaczonych czerwonym krzyżem?

Timitum

2013-06-15, 16:32
Bohater wojenny to na pewno nie ktoś, kto się sprzedał wrogowi (pro tip: szwaby byli wrogiem). I nie ktoś kto zabijał swoich. Ukrainiec działający dla SS to żaden bohater, tylko zdrajca. Wydawało mu się, że szwaby wygrają, więc chciał grać u wygrywającego. To nie bohaterstwo, tylko tchórzostwo. Tyle mam do powiedzenia o opisanej w temacie postawie.

pakicito

2013-06-17, 11:39
ale widać się zmienił, bo myślałem, że samochód będzie miał na gaz a tu proszę - hybryda

Enzo_Gorlomi

2013-06-19, 09:24
nie chciało mi się czytać, może później...
ale za avatar piwo i brawa

yyaaccoo

2013-06-19, 14:24
żydzi po wojnie inaczej (prościej) załatwiali swoje porachunki. żaden bohater - szybki proces i do piachu ch*ja

waski322

2013-12-08, 20:55
to czemu tego h*ja jeszcze w tym baraku nie spalili ?