18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Matka Boska bez korony

masaj990 • 2013-01-19, 14:18
Wszystko zaczęło się od modlitwy pewnego Dominikanina.
A modlitwa szla tak :

Cytat:

Matko Boża, jeżeli nie chcesz tych starych koron, daj znak i sama znajdź na nie pieniądze, bo ja nie mam skąd ich wziąć



- No to kurcze...jakby tutaj znalezc hajs na nowa korone - pomyslala Maryja
- Wiem ! - krzyknela
- Zrzuce sobie korone, wierni przyjada i beda rzucac na ofiare.
- Genialne

Ok tyle ode mnie, wklejem artykul ze sfory zeby nie bylo, ze se wymyslilem.

Dominikanie nie maja wątpliwości: w ich bazylice w Jarosławiu wydarzył się cud. Na oczach wiernych, z głów Matki Bożej oraz trzymanego przez nią na kolanach Jezusa, spadły mocno osadzone, mosiężne korony, ozdabiające liczącą ponad 600 lat figurę - informuje wp.pl.

Nikt ich od wielu miesięcy nie dotykał, były bardzo solidnie przytwierdzone - zapewnia ojciec Lucjan Sobkowicz, subprzeor klasztoru.
Wykonana z lipowego drewna Pieta od dawna otoczona jest kultem wiernych. Dominikanie marzyli, by z okazji 300-lecia konsekracji bazyliki, wymienić korony zdobiące głowy Matki Boskiej i Jezusa. Niestety, nie było ich na to stać.

Nie widząc wyjścia z tej sytuacji, postanowiłem się pomodlić. Dzień wcześniej klęcząc przed ołtarzem powiedziałem: Matko Boża, jeżeli nie chcesz tych starych koron, daj znak i sama znajdź na nie pieniądze, bo ja nie mam skąd ich wziąć - wspomina ojciec Lucjan.

Następnego dnia z figury spadły korony, co Dominikanie potraktowali jako odpowiedź.


Informacja o niecodziennym zdarzeniu szybko rozeszła się wśród parafian. Ludzie zaczęli schodzić się do bazyliki, modlić przed figurą i przynosić wota dziękczynnego. Ze srebrnych łańcuszków, łyżeczek i pierścionków, które już uzbierali zakonnicy, uda się wykonać dwie nowe korony.


Kurcze, taki biznes. :idzwch*j:

Kubuhh

2013-01-19, 14:26
W szkołach na przysłych księży chyba mają zajęcia z przedsiębiorczości :D

bloodwar

2013-01-19, 14:49
pie**olone zabobony jak jesień średniowiecza...

MojeAvi

2013-01-19, 16:48
o so choshi ?

Kris LaMuerte

2013-01-19, 17:03
Nie ma to jak wymyślić historyjkę by durni wierni dali na tacę :) Piwo za pomysłowość.

Loaloa

2013-01-19, 17:09
Jakich srebrnych? Co to ma znaczyć? Toż to przecież obraza zawsze dziewicy i jej syna. Czy ona jest jakąś królową bezdomnych, żeby na łbie nosiła plebejskie srebro? Złoto, platyna - to rozumiem. Niech barany przestaną sobie żatować ze świętości i przyniosą dary godne królowej polaczklandii.

Millduck

2013-01-19, 17:18
Matka Boża Matką Bożą, ale Żyd z każdego w końcu wyjdzie :P

JezusChytrus

2013-01-19, 20:13
pie**olone batmany wiedza jak zebrać kasę,mamy szczęście że nie pracują w fiskusie

GangBang

2013-01-20, 11:40
Fake. Ktoś chciał ukraść ale coś nie pojechało. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o hajs.
Oni tego nie wiedzą, stąd cały cud ot co.

Schabik

2013-01-21, 21:19
To było chyba w dniu finału WOŚPa. Jak dla mnie ewidentny znak, ze korony miały pójść na aukcje Owsiaka.

cinoooo

2013-01-21, 21:20
Aż wstyd że jestem z Jarosławia...

Qunda

2013-01-21, 21:22
Po wtórze słowa świętej dziewicy: Czy można jeszcze raz?

Harold

2013-01-21, 21:23
Mi się wydaje po prostu, że to znak iż niepotrzebna jest żadna korona...

kokinosz

2013-01-21, 21:23
Religia - od tysiącleci najlepszy sposób na bogactwo bez pracy!

Cossmos

2013-01-21, 21:24
Jestę ateistę