18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

tolopl

2013-06-24, 12:41
Dodałem do ulubionych ;)

Betelgeuse

2013-06-24, 15:49
Ciekawe jak się z tego jara.. Słoń jest perfekt!

g6...........66

2013-06-24, 17:06
OP1 & MP4 z NOWYMI wkładkami 40pln.
Polecam, przyda się na wszelki wypadek: ryby, sarin Syryjski, deszcz, błoto, atak od tyłu, zajadłe bąki sąsiada i grill za rogiem.

Rusznic

2013-06-24, 18:26
Tak czy siak taka stara maska z allegro lepsza niż nic albo taka butelkowa... Oczywiście filtry słabną po pewnym czasie ale to nie jest tak, że mija data ważności i magicznie w gówno się zamieniają. Po prostu w wojsku/policji są pewne standardy a właściwości takiej maski będą powoli spadać. Nawet na proteście nie będą lać nikogo sarinem ani iperytem i jestem pewien, że taka lekko po terminie pomogłaby dużo. Trochę na temat wiem bo pracowałem w WICHIR (Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii) i testowaliśmy maski gazowe i filtry do Rosomaków. Jeżeli chodzi o gazy bojowe to nawet nowoczesna maska to jest do dupy, max 20 minut i kaput. Natomiast na gaz pieprzowy wystarczy maska MP-4 (są filmiki na yt) może i jest azbest ale niewiele i tak długo tego się nie nosi...

SethNecromancer

2013-06-24, 20:39
g666 napisał/a:

OP1 & MP4 z NOWYMI wkładkami 40pln.
Polecam, przyda się na wszelki wypadek: ryby, sarin Syryjski, deszcz, błoto, atak od tyłu, zajadłe bąki sąsiada i grill za rogiem.




kto teraz produkuje filtry do MP4?

g6...........66

2013-06-24, 21:45
SethNecromancer napisał/a:




kto teraz produkuje filtry do MP4?




Tak jak kolega Rusznic napisał jest z maskami mp4 teraz. Natomiast do użytku "domowego" jak najbardziej się nadaje. Demobil WP poleca niespełniające dzisiejszych standardów ochrony maski z filtrami po 3 pary za kwotę 25-40 z fikuśną torbą. Starczają na kilka godzin a i cebulę pokroić idzie. :szczerbaty:

"NOWE" tzn nieodpakowane. :oops: :mrgreen:
No i sarinu tam nie było :ok:

gregor87

2013-06-25, 12:28
przyda się jak trzeba będzie iść obalać rząd ;)