18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marian Lichtman czyli jak nie grać na perkusji

Strzygon • 2013-04-15, 00:08
Przedstawiam Państwu legendę :amused: polskiego rock'n'rolla, Mariana Lichtmana z zespołu Trubadurzy:


Wyborna solówka. 1:13 facet dochodzi.

Pierwszy temat więc można mnie wtrącić do któregoś z kręgów piekielnych.

MichaU

2013-04-15, 12:25
Zacna solówka. Nie spodziewałem się tego po perkusiście zespołu, który kojarzy mi się z poziomem Maryli Rodowicz. Piwo!

Światłocień

2013-04-15, 12:35
Przyzwoita solówka, nie wiem o ch*j chodzi. Ze dwa razy na krótko wypadł z rytmu ale tak to feeling na wysokim poziomie.

Borgi

2013-04-15, 12:40
Tu panowie napie**alają!!!

generalissimus

2013-04-15, 12:59
ten "pan" z kolei choć, wygląda pedalsko, garuje nieźle. oglądać do końca

nagrywane kartonowym pudłem

Roszp

2013-04-15, 13:00
Konrad20b napisał/a:

Nic nadzwyczajnego.


McMenel napisał/a:

Mike Wengren jak dla mnie tym niszczy system.


markop4321 napisał/a:

Koleś wymiata a ty piszesz jak nie grać na perkusji. Poj***ny jesteś?

Cytat:

Zacna solówka. Nie spodziewałem się tego po perkusiście zespołu, który kojarzy mi się z poziomem Maryli Rodowicz. Piwo!

Cytat:

Przyzwoita solówka, nie wiem o ch*j chodzi. Ze dwa razy na krótko wypadł z rytmu ale tak to feeling na wysokim poziomie.

Cytat:

Tu panowie napie**alają!!!



Gęsto od trolli i/lub mocno niekumatych ludzi :amused:

CrashDW

2013-04-15, 13:03
Fajne solo, a do prześmiewców: nie zawsze chodzi o to kto głośniej i szybciej...

sz...........r9

2013-04-15, 13:05
Ja jakoś też tego nie rozumiem. Gdzie tu melodia, cokolwiek ? Napie**ala w te bębny bez sensu. A ludzie widzą/chcą widzieć w tym sztuke

wo...........49

2013-04-15, 13:09
CrashDW napisał/a:

Fajne solo, a do prześmiewców: nie zawsze chodzi o to kto głośniej i szybciej...


Przecież chodzi o bycie "wielkim polskim muzykiem" i uderzanie z niechęci i brakiem ładu.

tRampcoRe

2013-04-15, 13:23
still better than lars urlich ;]

zlomiarz666

2013-04-15, 13:27
a na perkusji gram tak:



8-)

MichaU

2013-04-15, 13:37
szwagier9 napisał/a:

Ja jakoś też tego nie rozumiem. Gdzie tu melodia, cokolwiek ? Napie**ala w te bębny bez sensu. A ludzie widzą/chcą widzieć w tym sztuke



Melodia na perkusji? Zestawy perkusyjne w 99% przypadków składają się z instrumentów o nieokreślonej wysokości dźwięków, więc szukanie melodyjnej solówki na zestawie perkusyjnym może być trochę pozbawione sensu. Poza tym to, że Tobie się to wydaje bez sensu, nie oznacza jeszcze, że takie jest. Koleś gra z czuciem i pomysłem.

szkodnikdbwa

2013-04-15, 13:48
Lichtman do błazen, proponuje obejrzej jak przygrywa u Pigeja z playbacku :D

/watch?v=8CoEATV1IEk

jarasz

2013-04-15, 15:30
bloodwar napisał/a:

"Miszczostfo", prawie jak Bonham w "Moby Dick". Prawie :-)



właśnie miałem to samo napisać, że chciał być jak Bonham ale mu ciutkę nie wyszło :mrgreen:

McMenel

2013-04-15, 16:08
Roszp napisał/a:





Gęsto od trolli i/lub mocno niekumatych ludzi :amused:


Nie trolii tylko ludzi którzy znają się nieco lepiej na bębnach niż ty. Szczerze tak zaprezentowaną solówkę wykona każdy średnio rozgarnięty perkusista. Znałem kilku lepszych w technikum niż ten łysy pan. Już nawet nie wspomnę o marnej technice. Jak brak wyprzedzania wzrokiem ruchów. Chodzi o to iż patrzy się nie na to co obecnie się gra lecz wyprzedza się o jeden ruch. 48 sekunda ?? Wat co to jest ?? Chaotyczne walenie w gary .... A ta końcówka to już kompletnie nie wiadomo co ... Chciał zaszpanować a nie wyszło.

leon0xxx

2013-04-15, 18:20
Lepiej brzmi już moja stara jak napier*ala garami w kuchni.