18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marcin Maskow Kowalczyk - Speedcards

NecroVision • 2013-01-19, 20:30
Marcin Kowalczyk pokazuje jak to się k***A robi. Dla nieczytatych zabawa polega na tym, aby jak najszybciej zapamiętać ciąg kart w talii i go odtworzyć. Maskow zapamiętał układ w 42 sekundy :D Jak on to k***a zrobił, nie wiem, ale wiem, że nie oszukuje.



Muzyka taka a nie inna, jak kto lubi, jak nie to ściszyć głośniki :D
Ps. Nie Dubstep. Tak, to ten koleś, który nie tak dawno układał kostki rubika z zamkniętymi oczami w Mam Talent :D

Razjel88

2013-01-20, 19:20
taki trochę, prze ch*j ;)

taśma

2013-01-20, 19:24
k***a. Przech*j dobra pamięć, gdzie ja dałem fajki?

ke...........rx

2013-01-20, 19:57
nie ma to jak pokemony na scianie, komputer, kostka rubika i karty. lepiej niech wyjscie z domu wyrywac laski zamiast walic konia 5x dziennie

wielkiwu

2013-01-20, 20:17
Ćwiczyć pamięć! Myśleć! Rozwijać się intelektualnie!

NecroVision

2013-01-20, 20:29
kevlarx napisał/a:

nie ma to jak pokemony na scianie, komputer, kostka rubika i karty. lepiej niech wyjscie z domu wyrywac laski zamiast walic konia 5x dziennie


Widzę sadolowy Fafa Rafa, Fifi Rifi, Alvaro i ch*j wie kto razem wzięci.

kurdeusunalem

2013-01-20, 20:31
Zdaje mi się,że go znam z widzenia,bo jak pamiętam chodzi co jakiś czas na zajęcia klubu kostki Rubika w mojej szkole.

Bardok

2013-01-20, 23:20
Nightwish w przyśpieszeniu.

NnamedS

2013-01-20, 23:26
Technika ta to po prostu przypisywanie skojarzeń np, kart, kolejnych cyfer liczby Pi. Gdzieś o tym słyszałem. Tutaj prosty przykład to kart(Źródło: superpamiec.ovh.org):

Karo (Dzwonek)
D A DuDy
D 2 DNA
D 3 DoM
D 4 DoRy

itp.

Najłatwiej podobny system zrobić sam na łatwiejszym przykładzie(20 kolejnych cyfr), gdyż cały haczyk leży w skojarzeniach, a jak wiadomo każdy ma inne. Mianowicie tą techniką operował rekordzista recytowania cyfr liczby Pi (42,195).

szefooo

2013-01-20, 23:33
Jak bym miał autyzm też bym napie**alał takie cuda.

MarcixxD

2013-01-21, 01:08
To jest dość prosta technika i wystarczy odrobinkę treningu, żeby potrafić (oczywiście nie tak od razu w takim stopniu) zapamiętywać różne rzeczy w danej kolejności :) . Polega to na tym, że trzeba sobie wyobrazić załóżmy wejście do swojego domu i zapamiętać jakie rzeczy widzi się załóżmy po wejściu z prawej strony. Na początku przykładowo szafkę na buty, później drzwi, później lustro, lampkę itp., a następnie, trzeba każdą rzecz, którą chcemy zapamiętać skojarzyć z daną rzeczą w domu. Tak więc na przykładzie kart, oglądamy karty - pierwsza 2 kier (kojarzymy to z naszą przykładową szafką na buty), później król karo (przypisujemy do tego drugą rzecz, jaką widzimy po wejściu, czyli w tym przypadku - drzwi), później dama kier (łączymy to z lustrem) itd.
Oczywiście im ktoś dłużej ćwiczy tą technikę, tym więcej się obiera punktów znanych nam i widzianych na co dzień, bardziej szczegółowo :) . Niestety nie pamiętam jak dokładnie nazywa się ta technika, ale wiem, że są ludzie, którzy potrafią zapamiętać duuużo, dużo więcej rzeczy niż ten chłopak, ale to nie zmienia fakty, że jest naprawdę wszechstronnie uzdolniony.
Można stosować tą technikę do zapamiętywania w krótkim czasie słów, czy jeśli chcemy szybko zapamiętać jakąś większą liczbę, numer :) .