18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mapa Świata oraz Europy

Cara_Al_Sol • 2013-02-15, 21:35
Jakiś czas temu kolega Suty_Dziobaka zrobił mapkę wg. Sadola.
Dziś to TY możesz zrobić świat piękny.
Pokoloruj świat wg. własnego uznania.
Dla najlepszych prac - Piwo!


I.

II.


P.S.
Prace powyżej robione były na szybko - jakość oraz dobór kolorów - taka sobie.

Riffer

2013-02-16, 17:06
kamuha napisał/a:



to jaki masz stosunek do krajow dalekich jest sprawą którą uznaje za osobliwą. Natomiast wydaje mi się że każdy z nas powinien znać swoich sąsiadów, jeśli nie osobiście to chociażby z historii.
Co takiego Białorusini zrobili że trafili w twoją niełaskę ? Łukaszenka i bieda? bo jeśli chodzi o ludzi to wydaje mi się że nie miałes okazji spotkać żadnego? Z naszych wschodnich sąsiadów to chyba oni są najbardziej podobni do nas.
Z kolei kiego grzyba pchać zakompleksionych Litwinów do koszyka z lubianymi ? Oni nawet nie tyle u siebie nie tolerują Polaków, ale nawet u nas bywają opryskliwi i hamscy. Pomijam że największe buractwo na naszych drogach ma tablice LT (kierowcy ciężarówek. Jestem do szmaciarzy uprzedzony ale oczywiście są wyjątki od reguly. II wojna światowa -kolaborowali z niemcami i podobnie jak Ukraińcy wyrzynali ludność Polską. Mam dwie koleżanki Litwinki z Wilna, i są bardzo sympatyczne ale ten wyjątek jedynie potwierdza regułę).




Co do lITWINOW to k***y sa j***ne, mieszkam niedaleko granic rosja/litwa na trojstyku, kazdy wie ze litwin to k***a jeana jest, litwiny sa antypolscy, jak bym mial rabowac ludzi to tylko k***a bym stal na drodze i litwinow wylapywal kuwra z kalaszem hehe k***y j***ne, btw jakies c**y robia te mapki bialorusinow to wrogow wpie**alac, co za c**y, widac ze ,h*ja wiedza o zyciu :idzwch*j:

Sz...........jk

2013-02-16, 18:02
Białoruś to bezpośredni spadkobierca WKL, dzisiejsza Litwa to potomkowie żmudzinów (chłopów) i auktsztotów (drobnej szlachty). Nowolitwini zostali "stworzeni" przez carat po Powstaniu Styczniowym z żywiołu żmudzińsko-auktsztockiego i nie są nam przychylni. Język litewski to język chłopstwa, a nawoływanie do historii WKL jest z ich strony błędne. Akurat Żmudź najbardziej się buntowała przeciwko WKL. To Białoruś przez lata razem ze swoim ludem tworzyła z nami wspólne państwo, to Białorusini są poprawnymi Litwinami z okresu WKL. Język ruski stał się językiem WKL po podbiciu przez plemiona bałtów ziem staroruskich, Dziukowie się rusyfikowali, a następnie polonizowali, tylko część bałtów w postaci chłopstwa znała język z grupy bałtyckiej. Także mówiąc o WKL, mówimy zazwyczaj o ludności białoruskiej i spolonizowanej ludności bałtyckiej (stanowiącej mały procent mieszkańców księstwa). Posłuchajcie proszę języka białoruskiego, jest on tak podobny do polskiego, że idzie się spokojnie dogadać. To Rosjanie chcieli nas podzielić i wprowadzili na obszarze Białorusi język rosyjski (nie mylić z językami typowo zachodnioruskimi). Białoruski ma sporo polonizmów. Dlatego dziwi mnie negatywne podejście do Białorusi, to oni są naszymi najbliższymi braćmi i gdyby nie Łukaszenka to byliby wiernymi sąsiadami, z nimi mamy wspólną krew i historie, a dzisiejsza Litwa uzurpuje sobie spadek po WKL.

Dusz

2013-02-16, 18:38
Brawa dla baranów którzy oznaczają Węgry "na nie" ale szkopy to już dobra europa...

Da...........id

2013-02-16, 19:29
Ja pie**ole! Może ktoś zrobić wersję dla daltonistów?

1488

2013-02-16, 20:34
Izrael powinien być pomarańczowo czerwony JEBAĆ BARDZO MOCNO!!

Pi...........ku

2013-02-16, 23:31