18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Manifest

exprimo • 2015-01-19, 06:12
Witam,
Uważam, że nasz kraj potrzebuje gruntownych zmian. Piszę moje pomysły na to co powinno zostać zmienione w naszym kraju z perspektywy zwykłego człowieka.
Mam nadzieję, że nie ja jeden mam takie poglądy i może MY coś zmienimy, bo już za dużo afer, za dużo skandali, za dużo złodziejstwa i ogólnego syfu w naszym rządzie.
Dlaczego mając POLSKIE wypłaty mamy EUROPEJSKIE ceny? Dlaczego mamy prywatne autostrady? Dlaczego w naszym kraju jest aż tak źle?
Jeśli ktoś chciałby dodać jakieś spostrzeżenia: zmienmycoswkoncu[malpa]yahoo[kropka]com


1 – Narkotyki; zabronione powyżej 2g – nie można rujnować młodzieży życia za posiadanie np. 1g marihuany
2 – Eutanazja – dozwolona po podpisaniu oświadczenia, np. takiego jak na dawcę organów
3 – Aborcja – zakazana (dozwolona gdy płód uszkodzony, po gwałcie, zagrażający życiu)
4 – Maksymalna pensja urzędnika państwowego 10 000zł (emerytura do 3000zł), ogólne zmiany płacowe dla pracowników państwowych – Dość pchania pieniędzy w prezesów, wiceprezesów, stanowiska-widma, prezenterów TVP, pora zadbać o lekarzy, pielęgniarki, nauczycieli i innych przedstawicieli zawodów tworzących fundament naszego społeczeństwa
5 – Redukcja urzędników, np.: ZUS, US, posłów itp
6 – Nowelizacja prawa (Konstytucja, prawo karne, podatkowe)
7 – Przywrócenie kary śmierci za zbrodnie najcięższe
8 – Możliwość rezygnacji z ZUS na rzecz ubezpieczenia prywatnego, ogólna reforma ZUS
9 – Powstanie zakładów państwowych dla osób bezrobotnych – osoby zdolne do pracy, chcące popierać zasiłek dla bezrobotnych mogłyby pracować w państwowym zakładzie np. produkującym części zamienne do aut zachodnich
10 – Zmniejszenie wydatków państwa na głupoty np.: limuzyny, telefony służbowe itp.
11 – Zmniejszona tolerancja dla homoseksualistów (zakaz publicznych manifestów)
12 – Zmniejszona tolerancja dla mniejszości narodowych (nasz kraj, nasza wiara, nasze zasady)
13 – Likwidacja niepotrzebnych instytucji, np. straż miejska
14 – Ogólna pomoc małym przedsiębiorcom (zwiększenie kwoty wolnej od VAT, łatwiejsze rozliczenia)
15 – Urzędnik państwowy za nadużycie traci posadę bez możliwości ponownego zajęcia pozycji państwowej – nie można dopuścić do łapówkarstwa czy kumoterstwa
16 – Immunitet – zmniejszenie uprawnień, nie można dopuścić, by poseł czuł się bezkarny w każdym przypadku

emptypants

2015-01-19, 06:28
W naszym kraju każdy wie co zmienić, tylko nic się nigdy nie zmieni. I to jest problem, że nie ma jak

~Imperator

2015-01-19, 06:51
Zostań posłem i staraj się coś zmienić, ale najpierw skończ gimnazjum :P

ke...........71

2015-01-19, 07:02
Wyglada jak praca domowa z WOSu. Masz 3-

zincum

2015-01-19, 08:06
Przesadziłeś, 2+ ewentualnie. ;)
Tak szczerze, to przecież postulaty idola gimbusów z drobnymi modyfikacjami. Ogólnie to można to zamieścić w krótkim zdaniu: rozpie**olmy wszystko, my wiemy lepiej, więcej wolności dla wszystkich. Kingsajz w nowym wydaniu. ;)

el...........wy

2015-01-19, 08:23
Manifest, jak to dumnie brzmi. Szkoda, że zawarte są w nim takie kretynizmy, że nie ma sensu nawet komentować dłużej niż jednym zdaniem, bo to wszystko aż nadto oczywiste.


exprimo napisał/a:

Mam nadzieję, że nie ja jeden mam takie poglądy



chciałbym wierzyć, że tylko ty

exprimo napisał/a:

bo już za dużo afer, za dużo skandali, za dużo złodziejstwa i ogólnego syfu w naszym rządzie.



nie raz już było pisane- władza jest odzwierciedleniem narodu, ktoś ich w końcu od lat wybiera

exprimo napisał/a:

Dlaczego mając POLSKIE wypłaty mamy EUROPEJSKIE ceny?



nasi rodzice chcieli europy? to mają Europę.

exprimo napisał/a:

Dlaczego mamy prywatne autostrady



Pomijając fakt, że autostrady mogłyby być z powodzeniem prywatne, to k***a gdzie tym masz w Polsce prywatną autostradę? Pewnie chodzi ci o tę autostradę wielkopolską tak?
Cóż, to powiem ci, że żadna prywatna spółka nie działa na tak korzystnych zasadach wspierana przez rząd z pieniędzy publicznych, sprawa dyskutowana tutaj
http://www.sadistic.pl/od-dzisiaj-placimy-wiecej-za-przejazd-vt338191.htm

exprimo napisał/a:

Dlaczego w naszym kraju jest aż tak źle?



"Taki mamy kraj jaki potrafimy zrobić". Zamiast pisać kompletne bzdury to poznaj trochę historii tego kraju i możemy nawet wspólnie się zastanowić, dlaczego kraj i jego mieszkańcy jest notorycznie rozpieprzany od środka od przynajmniej 400 lat.

exprimo napisał/a:

1 – Narkotyki; zabronione powyżej 2g – nie można rujnować młodzieży życia za posiadanie np. 1g marihuany



Aha, 1g git, ale 2 już nie. Gdzie tu sens? Przypadek Colorado pokazuje, że całkowita depenalizacja to jedyny sposób- dobry zarówno dla ludzi i dla budżetu.

Cytat:

2 – Eutanazja – dozwolona po podpisaniu oświadczenia, np. takiego jak na dawcę organów


Serio? To uważasz za jedną z kluczowych zmian potrzebną do poprawy życia zwykłego Janusza Kowalskiego? Ja pie**olę.

exprimo napisał/a:

3 – Aborcja – zakazana (dozwolona gdy płód uszkodzony, po gwałcie, zagrażający życiu)



To już brzmi jak żart powoli :D

exprimo napisał/a:

4 – Maksymalna pensja urzędnika państwowego 10 000zł (emerytura do 3000zł), ogólne zmiany płacowe dla pracowników państwowych – Dość pchania pieniędzy w prezesów, wiceprezesów, stanowiska-widma, prezenterów TVP, pora zadbać o lekarzy, pielęgniarki, nauczycieli i innych przedstawicieli zawodów tworzących fundament naszego społeczeństwa



Max 10k, a resztę niech ukradnie, co?
To jak to należy robić dał kiedyś przykład niejaki Stefan Oleszczuk, burmistrz Kamienia Pomorskiego- redukcja etatów>>zwiększenie obowiązków i odpowiedzialności urzędników >>zwiększenie wynagrodzeń.

I tak działanie ma właśnie sens.

exprimo napisał/a:

5 – Redukcja urzędników, np.: ZUS, US, posłów itp



Bez urazy, ale nie ty jedyny na to wpadłeś.

Cytat:

6 – Nowelizacja prawa (Konstytucja, prawo karne, podatkowe)



Nowelizacja, spoko. Brzmi trochę jak karmelizacja. Ciekawe co wynika z tego hasła i co autor miał na myśli dokładnie, bo nowelizacja sama w sobie to zwykłe puste hasło.

Cytat:

7 – Przywrócenie kary śmierci za zbrodnie najcięższe



:ok: Ale przypominam, że pisałeś o zmianach dla przeciętnego Polaka, jak narazie 5 punktów dotyczących kwestii obyczajowych, którymi, gwarantuję ci, że nikt się nie przejmuje gdy brakuje mu pieniędzy do 1go.

Cytat:

8 – Możliwość rezygnacji z ZUS na rzecz ubezpieczenia prywatnego, ogólna reforma ZUS



:ok: ale znów, co to znaczy ogólna reforma w tym przypadku. I co dalej po rezygnacji z ZUS?

exprimo napisał/a:

9 – Powstanie zakładów państwowych dla osób bezrobotnych – osoby zdolne do pracy, chcące popierać zasiłek dla bezrobotnych mogłyby pracować w państwowym zakładzie np. produkującym części zamienne do aut zachodnich



Jeszcze nie było takiego przypadku, żeby państwowy zakład był bardziej wydajny lub przynajmniej tańszy niż firma prywatna.
Znam ludzi, którzy jak chcieli, to znaleźli pracę w Polsce w kilka dni, będąc studentami. Nie rozumiem, czemu patałachom trzebaby zakłady budować. I to jeszcze ile tych zakładów, wszak mowa o milionach ludzi.

exprimo napisał/a:

10 – Zmniejszenie wydatków państwa na głupoty np.: limuzyny, telefony służbowe itp.


To nie zmieni ani trochę sytuacji budżetu. Wczoraj tłumaczyłem, idiotce skądinąd, że 10 mln dla budżetu to pukuś, możesz poczytać jak masz ochotę. W każdym bądź razie pomysł nie zmieniający sytuacji przeciętnego Mirka czy Sebka w najmniejszy sposób.
http://www.sadistic.pl/wipler-ostro-w-sejmie-vt339000,30.htm

exprimo napisał/a:

11 – Zmniejszona tolerancja dla homoseksualistów (zakaz publicznych manifestów)



Po raz kolejny mam pisać, że to jest NIC dla człowieka, który martwi się o pieniądze?
Poza tym nie przypominam sobie, żeby na tych homoparadach rozpie**alano Warszawę, a przynajmniej w takim stopniu jak to się ma na tym słynnym marszu niepodległośći.
Jak ty chcesz poprawy, jak nie potrafisz pojąć, że prawo musi być dla wszystkich równe? :wtf:

Cytat:

12 – Zmniejszona tolerancja dla mniejszości narodowych (nasz kraj, nasza wiara, nasze zasady)



Kolejny postulat z dupy, nie zmieniający kompletnie nic. A ile jest tych mniejszości w Polsce? Poza małą, nie rzucającą się w oczy niemiecką, trochu Ukraińców na wschodzie i Cyganie w Andrychowie+ kilku beżowych na krzyż, siedzących w budkach z kebabami. Problem marginalny.
Ponadto jaka NASZA WIARA? Wiara to jest może twoja, nie mój problem. Ale nie mieszaj w to wszsystkich.

Cytat:

13 – Likwidacja niepotrzebnych instytucji, np. straż miejska



:ok: Ale znów podajesz przykład tak znikomy.. to nie jest żadne rozwiązanie problemów budżetowych, tylko jednorazowa sprawa- przydatna i pożyteczna, ale nie zmieniająca wiele w życiu przeciętnego zjadacza cebuli.

Cytat:

14 – Ogólna pomoc małym przedsiębiorcom (zwiększenie kwoty wolnej od VAT, łatwiejsze rozliczenia)



:ok: Wybacz, ale pierwszy sensowny postulat.

Cytat:

15 – Urzędnik państwowy za nadużycie traci posadę bez możliwości ponownego zajęcia pozycji państwowej – nie można dopuścić do łapówkarstwa czy kumoterstwa



A może..
http://rzeczpospolita2.blogspot.co.uk/2011/08/kara-smierci-dla-urzednikow-od-1921.html
:D

Cytat:

16 – Immunitet – zmniejszenie uprawnień, nie można dopuścić, by poseł czuł się bezkarny w każdym przypadku



Racja. Dopiero w 16. punkcie docierasz do jakiegoś sedna sprawy- odpowiedzialności politycznej. To miałem na myśli pisząc, żebyś przeanalizował trochę historię Polski. Niestety w tym kraju nigdy nie istniała odpowiedzialność polityczna i nie wykształciło się przez to zaufanie do elit. Każdy cham chciał być panem, ale z chamstwa nie wyrastał. Stąd często się zdarzało, że u władzy byli cwaniaczki i drobni lub grubi awanturnicy, chamy.
Niestety, do póki myślenie się nie zmieni, nic się nie zmieni.


Ogólnie mimo dobrych chęci mizerny wpis, raczej nie warty większych rozważań.
Kolega wyżej dałby ci -3. Ja bym ci dał 2, za chęci.

zincum napisał/a:

Tak szczerze, to przecież postulaty idola gimbusów z drobnymi modyfikacjami.



Super wywód bulwo, jak zwykle poparty rzeczowymi argumentami i nie przesycony twoim kretynizmem.

Ko...........on

2015-01-19, 08:49
exprimo napisał/a:


14 – Ogólna pomoc małym przedsiębiorcom (zwiększenie kwoty wolnej od VAT, łatwiejsze rozliczenia)


A ile teraz wynosi kwota wolna od VAT? :homer: :homer: :homer:

zincum

2015-01-19, 09:20
A tyle:
Art. 113.1

@Młody_Socjalista_xD - ile razy ci tłumaczyć, że dla mnie jesteś za głupi? Chcesz się dowartościowywać, to sobie piernicz to, co każdy dobrze wie.

Super wykład bulwo. No i bulwo nawet nie wiesz, że w ogólnym rozrachunku VAT płaci odbiorca, klient ostateczny. Za wszelkie towary czy usługi. Można sobie odliczyć VAT mając działalność gospodarczą bulwo. Natomiast bulwo wytłumacz mi jedno, jak to jest możliwe bulwo. Że masz np. mieszkanie do sprzedaży po zmarłym. I musisz bulwo zapłacić 19% podatku dochodowego bulwo, za to, co przez wiele lat było obłożone podatkami, przed i po zakupie, wchodzi w skład spadku ustawowo, bulwo? Gdzie k***a często dokładałeś do tego wiele tysięcy, przez lata, bulwo.

Widać bulwo, że nie miałeś styczności z różnej maści urzędami. Bo bulwo za spadek musisz wszędzie płacić, bulwo. W bankach musisz się użerać bulwo o swoje. Sprzedając nieruchomość bulwo musisz kupę kasy zapłacić w sądzie lub u notariusza bulwo.

Bulwa to idealne określenie dla ciebie. Bo ty w piździe byłeś, gówno widziałeś a jedyne co potrafisz, to dyskutować z jakimś gimnazjalistą. pie**olić elaboraty do demagogii, bo wyczuwasz słabszego od siebie. To wtedy się mądrzysz, tylko że gówno z tych twoich wywodów jest. Jak chcesz przykłady to dawaj.

el...........wy

2015-01-19, 09:44
zincum napisał/a:

No i bulwo nawet nie wiesz, że w ogólnym rozrachunku VAT płaci odbiorca, klient ostateczny.



No niemal każdy podatek jest przerzucalny i co w związku z tym?

zincum napisał/a:

Natomiast bulwo wytłumacz mi jedno, jak to jest możliwe bulwo. Że masz np. mieszkanie do sprzedaży po zmarłym. I musisz bulwo zapłacić 19% podatku dochodowego bulwo, za to, co przez wiele lat było obłożone podatkami, przed i po zakupie, wchodzi w skład spadku ustawowo, bulwo? Gdzie k***a często dokładałeś do tego wiele tysięcy, przez lata, bulwo.

Widać bulwo, że nie miałeś styczności z różnej maści urzędami. Bo bulwo za spadek musisz wszędzie płacić, bulwo. W bankach musisz się użerać bulwo o swoje. Sprzedając nieruchomość bulwo musisz kupę kasy zapłacić w sądzie lub u notariusza bulwo.



Jaki to ma związek z tematem?

De...........37

2015-01-19, 17:14
Kolejne pie**olenie sfrustrowanego gówniarza któremu tak strasznie źle i niedobrze ale nawet nie płaci tych podatków na które tak psioczy? Duzo jeszcze? Weź sie do nauki i zapracuj na swój dobrobyt bo na razie to płacze rozkapryszonego bachora które chce loda jak z mamą stoi w kolejce w Tesco i drze morde.

Ork.Fajny

2015-01-19, 18:06
Dexter37 napisał/a:

Kolejne pie**olenie sfrustrowanego[...]


[...]rzekomo 37latka, który traci czas na sadistica i twierdzi jak to w Polsce dobrze, nie ma biedy, wszystko jest okej...

Zaczynam mieć dziwne wrażenie i lekkie schizo, że w ramach rozwoju popularności tego portalu, pojawili się tutaj na stałe dyżurni politbiurowcy...

De...........37

2015-01-19, 18:13
Mylisz sie dałnie :P . Zadowolony z życia 37latek który po pracy ma czas na opie**alanie się na sadisticu. Idź sie uczyć lepiej bo sesja sie zbliża.

Wam to biedy trzeba jednak liznąć to się nauczycie cieszyć z tego, że macie bieżącą wodę w kranie i kanalizacje pod sraczem. Cieszcie się, wiekszość ludzi na świecie tego nie ma :D .

Ti...........ch

2015-01-19, 18:37
Dexter37 napisał/a:


Wam to biedy trzeba jednak liznąć to się nauczycie cieszyć z tego, że macie bieżącą wodę w kranie i kanalizacje pod sraczem. Cieszcie się, wiekszość ludzi na świecie tego nie ma :D .



Z całym szacunkiem parchu, ale stwierdzenie, że skoro kiedyś było ch*jowo lub gdzieś jest ch*jowo to teraz/tu jest dobrze zalatuje niebywałym optymizmem lub kompletna ignorancją. Naprawdę kanalizacja pod sraczem to jest szczyt rozwoju ludzkiej techniki w drugiej dekadzie XXI wieku więc już nic więcej od życia nie mamy prawa?. Zresztą aby mieć bieżącą wodę w kranie nie trzeba nawet ogólnej sieci wodociągowej.

Tak na marginesie to lepiej być człowiekiem ubogim, bo bieda to stan umysłu.

EOT