18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Małżeństwa dla Wszystkich" we Francji

Roler • 2013-01-15, 10:42
Wieści z Zachodu, Francja znów pokazuje pazur.
W minioną niedzielę miała we Francji miejsce największa demonstracja od dziesięcioleci, ukazując swój sprzeciw przeciw "Małżeństwom dla wszystkich".


Ustawa
Francuski rząd 7 listopada przyjął projekt ustawy dotyczący małżeństw homoseksualnych. Umożliwiałby on osobnikom tej samej płci na zawieranie cywilnych związków małżeńskich i adoptowanie dzieci. Nie pozwala jednak na korzystanie przez pary tej samej płci z metod medycznie wspomaganej prokreacji, jak technika in vitro. Ustawa ma być rozpatrywana przez francuski parlament, począwszy od 29 stycznia.

Sprzeciw
13 stycznia ulicami Paryża przeszła demonstracja licząca około 600 tys. ludzi, była to największa manifestacja we Francji od 1984 roku, kiedy to ludzie wyszli w obronie szkół prywatnych. Uczestnicy "Marszu Wszystkich", jak nazywają go demonstranci wystosowali oświadczenie do prezydenta, wzywając go do reakcji:
Cytat:

Czy Pan, Panie Prezydencie, będzie tym, który zadekretuje, że można się narodzić bez mężczyzny lub bez kobiety?
"Małżeństwo dla wszystkich" oznacza wpisanie w nasze prawo podstawowej dyskryminacji między istotami ludzkimi: między tymi, którzy urodzą się z ojca i matki, tymi, którzy zostaną legalnie "urodzeni" z dwóch ojców i tymi "urodzonymi" legalnie z dwóch matek.
Czy Pan, Prezydencie, będzie tym, który obali równość urodzin między dziećmi?.

Tu, na Polu Marsowym stoi przed Panem szeroka reprezentacja narodu francuskiego. Naród prosi Pana o niezwłoczne zawieszenie projektu prawa o "małżeństwach i adopcji dla wszystkich", które głęboko dzieli Francuzów. Naród prosi Pana dzisiaj o zwołanie Stanów Generalnych nt. rodziny, małżeństwa, pokrewieństwa i praw dziecka oraz - w geście pojednania narodowego - o przyjęcie od jutra w Pałacu Elizejskim tych, których Francuzi pokojowo wysyłają do Pana




Realia
Dzień po demonstracji francuski rząd zapewnił, że zamierza przeforsować ustawę. Wypowiedź ministra ds. kobiet i rzecznika rządu (Najat Valaud-Belkacem) dla lewicowego dziennika:
Cytat:

Rząd jest całkowicie zdeterminowany, by zrealizować tę reformę, będącą historycznym postępem a nie zwycięstwem jednego obozu przeciwko drugiemu; to postęp dla całego społeczeństwa






Ciekawy jest fakt, że we Francji geje i lesbijki mogą zawierać od 1999 roku rejestrowane związki partnerskie. Legalizowane są związki nieformalne, dając takim parom w niektórych dziedzinach - jak rozliczanie się z fiskusem - podobne prawa jak małżeństwom.
Tak więc nie mamy tu walki o prawa do życia, jak każdy normalny człowiek w związku, bowiem mają oni możliwości niemalże równe małżeństwom. Chodzi tu więc w dużym stopniu, o nazwanie ich związku 'Małżeństwem'.
O adopcji nawet nie warto się wypowiadać, bo brzmi to jak ustawa z afryki, żeby ludziom chorym dawać dziecko na wychowanie.

Smutas

2013-01-15, 10:48
Cóż, każda cywilizacja przemija, padł Rzym, teraz pada cywilizacja Białego Człowieka. Za 100 lat będzie islamska Europa, a kilka milionów ostatnich białych zamkniętych będzie w rezerwatach.

Magik2501

2013-01-15, 10:53
Cóż, będą małżeństwa dla pedałów na tych samych prawach co dla normalnych ludzi to i prawo do adopcji będzie im siłą rzeczy przysługiwać.

Dobrze, że dzieje się to we Francji, a nie u nas. Francja i tak jest skazana na pożarcie, także niech takie ekscesy dzieją się tam, z dala od nas. Może widząc co się wyprawia w tym dekadenckim kraju ludzie z innych krajów Europy (w tym oczywiście Polacy) pomyślą dwa razy nim poprą lewicę.

tepad.no

2013-01-15, 11:43
Francuzi, Belgowie, troche Holendrzy sa dziwni patrzac na nich przez pryzmat naszych srodkowoeuropejskich standardow. Niemcow, Brytyjczykow jeszcze jakos rozumiem.

Jopas91

2013-01-15, 11:55
Najśmieszniejsze jest to, że w tym marszu szli też pedzie i lezby :-D

kalion83

2013-01-15, 12:21
Ja mam wyj***ne, jak chcę homosie żyć razem to niech żyją, niech zalegalizują związki partnerskie. Niech tylko nie chodzą ulicami miasta bo mnie to ch*j obchodzi że są homosiami i niech ich k***a odpie**olą się od adopcji.

Swoją drogą czytałem artykuł (chyba fokus), że dzieci z homoseksualnych związków są bardziej otwarte w życiu dorosłym, mają inne, lepsze spojrzenie na świat i w ogóle jest zajebiście bycie dzieckiem z takich związków- że tak powiem już to k***a widzę w Polsce w której wystarczy być rudym i mieć przej***ne i nie chodzi o brak tolerancji - tolerować to ja mogę sąsiada.

Druga strona to jak WHO morze uznać wegetarianizm za chorobę psychiczną?! a homoseksualizm to niby co to jest ?

erythnul

2013-01-15, 13:21
"Ja mam wyj***ne, jak chcę homosie żyć razem to niech żyją, niech zalegalizują związki partnerskie. Niech tylko nie chodzą ulicami miasta bo mnie to ch*j obchodzi że są homosiami i niech ich k***a odpie**olą się od adopcji."

Też miałem podobne zdanie bo co mnie ma obchodzić co dwóch dorosłych ludzi robi pod kołdrą u siebie w domu. Problem polega na tym że ich nie da się tolerować. Na siłę wpie**alają się do życia publicznego ze swoim pedalstwem robiąc z tego, i tylko wyłącznie z tego wielki szum. Najpierw są parady i "oswajanie" społeczeństwa z ich wynaturzeniem, równoczesna nagonka przez lewicowe media i organizacje (zapożyczenie od Żydów strategi "antysemityzmu", tutaj: homofobia) na każdego kto ujawnia ich intencje czy brak argumentów. Pedalskie lobby najpierw żąda możliwości odwiedzania partnerów u szpitalach etc., gdy to się uda żądają związków partnerskich, zawsze powtarzając że na tym ich roszczenia się kończą, gdy to dostają, żądają legelizacji ich "małżeństw" uznania ich równouprawnienia z tymi normalnymi i prawa do wychowania dzieci.

inwalida_umysłowy

2013-01-15, 14:16
Niech sobie lesbijki i pedały mają dzieci. Jedyny warunek, muszą sobie sami w sypialni spłodzić. Jak się nie uda to trudno.

AdmirałFloty

2013-01-15, 15:41
Pozwolę sobie zacytować klasyka najbardziej adekwatnego do sytuacji.

Tytus Bomba
- Jak się kochają, to ch*j z nimi

adresikpuma

2013-01-15, 16:22
moze znow bd jakies auta płonąć we Francji ? :D

wiesiors4

2013-01-15, 16:30
Dalej głosujcie na lewicę, to w Polsce będzie za niedługo to samo.

KlinikaAborcyjna

2013-01-15, 16:31
To i ja wtrącę swe 3 grosze nie akceptuję pedalstwa ale ich toleruję dopóki nie afiszują się ze swoją (chorobą) odmiennością .
Nastała jakaś chora moda na tych zboków w prasie telewizji necie a ostatnio w polityce.
Mam to gdzieś że nazwą mnie homofobem , bo bycie normalnym i w dodatku patriotą jest ostatnio postrzegane jako coś złego.
Obecnie swoich praw domagają się geje i lesbijki a kto będzie następny ? zoofile ? pedofile ?


Muzz

2013-01-15, 16:53
Znajomy ojca kiedyś powiedział piękne zdanie: "tolerancja prowadzi do anarchii". Wyobraźcie sobie świat gdzie geje adoptują dzieci, bo ustawa przeszła. Później pedofile chcą te dzieci bzykać raz w tygodniu bez konsekwencji - no jak to, skoro gejowska nienormalność przeszła to dlaczego nie może przejść zachcianka pedofilów? I przechodzi... I tak jeszcze kilkadziesiąt innych. W pewnym momencie jakiś psychopata będzie chciał mieć prawo do wykopywania zwłok i bzykania ich. Nie pozwolisz mu - nie jesteś tolerancyjny. Każdy będzie mógł robić cokolwiek, a jak mu nie pozwolisz - to TY będziesz tym złym, nietolerancyjnym gnojem.

(wiem, fantastyka na poziomie Gwiezdnych Wojen, ale kumacie o co chodzi)

Le...........ne

2013-01-15, 20:21
Byłem tam razem z 60-cioma osobami z Polski.
Ciekawostka: TVP Info przedstwiła ten marsz jakoby był za związkami homoseksualnymi a nie przeciw.

Suka_Blyat

2013-01-15, 20:25
Mówiłem to wielokrotnie, ale powtórzę to jeszcze raz: działania lewicy muszą się skończyć źle. Czy to za naszego życia nastąpi nie wiem, ale nastąpi

Tak ich zapewne widzi lewica i partyjne media