18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Malowniczy wypadek rajdowy

As...........ds • 2012-08-13, 18:42
Auto kierowane przez Jeremy'ego Foley'a wyleciało w dość spektakularny sposób z trasy rajdu po górze Pikes Peak. Stan kierowcy jak i pilota, mimo, że poważny, jest całkiem stabilny.



Taka trasa bez barierek... :samoboj:

Pener

2012-08-13, 18:45
HerrJacuch napisał/a:

Taka trasa bez barierek... :samoboj:


i bez taśm :amused:

rockface123

2012-08-13, 18:55
zajebiste dachowanie ciekawe czy są jeszcze jakieś filmy naprzykład ich stan zdrowia po tym zdrowym rozk***iu

Quaswerty

2012-08-13, 19:01
Dużo osób było na tym zakręcie, pewnie o tym sk***ielom chodziło, później się cieszyli, każdy na swój sposób ale na pewno :szczerbaty:

markop4321

2012-08-13, 19:12
Jakby były k***a barierki to kto wie czy by przeżyli.

adamnt20

2012-08-13, 21:08
Spoko, da się szwagrowi , szwagier wyklepie :)

szparka

2012-08-13, 21:16
ten sam rajd

blendziooh

2012-08-13, 21:35
Gdyby nie klatka to mamy 2 trupy.
Dlaczego normalne samochody nie mają klatek bezpieczeństwa wbudowanych?

metal15

2012-08-13, 21:47
@up
on chce klatke do passata fabryczną, chyba k***a żeby mógł się lansować przed blokiem że tylko przez okno do auta może wchodzić haha
a tak na serio to odpowiedź jest prosta, wystarczy dokładnie przyjrzeć się budowie takiej klatki i każdy z IQ wyższym od betoniarki sam sobie odpowie na twoje pytanie ;-)

blendziooh

2012-08-13, 21:52
No jak po ch*j? Gdyby samochód z klatką uderzył czołowo w inny samochód z klatką to pasażerowie mieliby jakiekolwiek szanse. Pomijam fakt, że taki samochód byłby trochę mniej wygodny i brzydszy w środku, ale z tego co wyczytałem podobno bez kubełkowych feteli i kilku-punktowych pasów oraz kasku waliło by się w rury więc jeszcze gorzej, ale przecież można skonstruować specjalne fotele, pasy to chyba nie problem, a zamiast kasku po prostu poduszki powietrzne (zresztą po co kask skoro trzymałby nas fotel). Przeciążenia też robią swoje, ale większość wypadków śmiertelnych w moim mniemaniu to zasługa zgniecenia człowieka, bo samochód podczas kilkukrotnego dachowania po prostu się składa.

metal15 napisał/a:

@up
on chce klatke do passata fabryczną, chyba k***a żeby mógł się lansować przed blokiem że tylko przez okno do auta może wchodzić haha
a tak na serio to odpowiedź jest prosta, wystarczy dokładnie przyjrzeć się budowie takiej klatki i każdy z IQ wyższym od betoniarki sam sobie odpowie na twoje pytanie ;-)



Po pierwsze napisałem gdzieś do passata? Czyżbyś miał jakiś kompleks na punkcie tych samochodów?
Po drugie nie chodzi mi o kwestię lansu a bezpieczeństwa.
Po trzecie przyjrzałem się budowie i nie ogranicza ona w żadnym wypadku widoczności, miejsce to kwestia dopasowania przestrzeni w samochodzie, a klatka wcale nie musi być tylko 2 osobowa przecież, bo można 4 osobową też pewnie zrobić.
Po czwarte wsadź sobie w dupe te swoje inwektywy o betoniarkach skierowane w moją stronę, 31 lat a taki niewychowany, chciałeś pewnie zaistnieć i dostać piwa za obrażenie kogoś, w końcu to takie cool i respekt na dzielni +100.

LastSoul

2012-08-13, 22:23
Klatka bezpieczeństwa oraz 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa mają to do siebie, że w takich sytuacjach człowiek może przeżyć, natomiast przy małych dzwonach (z doświadczenia wiem), że co najwyżej przez pasy mogą tylko boleć jaja. ;)

klip88

2012-08-13, 22:27
"Stan kierowcy jak i pilota, mimo, że poważny, jest całkiem stabilny" - w sensie, że nie ma oznak życia? :D

maxdila0

2012-08-13, 22:49
HerrJacuch napisał/a:

Taka trasa bez barierek... :samoboj:


Rajdy typu Hill Climb są organizowane na szczycie z nawierzchnią szutrową i raczej lamp drogowych jak też znaków i barierek tam nie dojrzysz.