18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mądrość czerwonoskórych

Jedrass • 2014-01-14, 12:37



Jestem ciekaw kiedy się ten scenariusz spełni;)

Ja...........ro

2014-01-14, 12:41
Mądrość Indian Kiri
Dopiero gdy zostanie ścięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zatruta a ostatnia ryba złapana, człowiek odkryje że nie naje się pieniędzmi.

Tak dopisałem, bo może nie każdy przeczytał

Magik2501

2014-01-14, 12:42
Nigdy się nie spełni. Zasoby są nie do wyczerpania. Jest tyle możliwości alternatywnych, że nie mogą się wyczerpać.
Ludzie nigdy nie zjedzą wszystkich roślin i zwierząt, NIGDY. Zwierzęta można wytępić tylko sztucznie przenosząc z jednego regionu drapieżnika do drugiego, gdzie ten drapieżnik nie występował. Jak giną ptaki kiwi? Myśliwi chodzą ławą i wybijają każdego napotkanego? Nie bardzo.

I tak swoją drogą - czego to ma nauczać?
Żeby nie ścinać drzew? Niewykonalne.
Żeby przestać jeść? Zachęcam całą lewicę z całego serca.

nowynick

2014-01-14, 12:48
to Ci sami Indianie co ziemię, złoto, dziewictwo własnych córek sprzedawali za lusterka i kolorowe kulki? No fakt mądry naród...

Jedrass

2014-01-14, 12:54
Magik2501 napisał/a:

Nigdy się nie spełni. Zasoby są nie do wyczerpania. Jest tyle możliwości alternatywnych, że nie mogą się wyczerpać.
Ludzie nigdy nie zjedzą wszystkich roślin i zwierząt, NIGDY. Zwierzęta można wytępić tylko sztucznie przenosząc z jednego regionu drapieżnika do drugiego, gdzie ten drapieżnik nie występował. Jak giną ptaki kiwi? Myśliwi chodzą ławą i wybijają każdego napotkanego? Nie bardzo.

I tak swoją drogą - czego to ma nauczać?
Żeby nie ścinać drzew? Niewykonalne.
Żeby przestać jeść? Zachęcam całą lewicę z całego serca.





MI się wydaje że chodzi tutaj o to by nie wzbogacać się za wszelką cene

Smutas

2014-01-14, 13:45
Ale, qrwa, ludowa mądrość. Tylko że to oni skończyli w rezerwatach, dzikusy jedne...

saracen

2014-01-14, 14:49
Pierwsze słysze, żeby indianie Kri znali pieniądze... Nie mówiąc już o tym, żeby truli rzeki :)

Mr.Drwalu

2014-01-14, 15:05
Jedrass napisał/a:

Jestem ciekaw kiedy się ten scenariusz spełni;)


Wtedy kiedy umrze ostatni mohikanin. :hitler:

Hrodgar

2014-01-14, 16:30
Indianie mówią: "Ziemia nie jest naszą własnością, pożyczyliśmy ją od naszych dzieci."

Radysh

2014-01-14, 18:48
Nikt nie wie w jaki sposób rozwinie się nasza "cywilizacja" w ciągu najbliższych
100 lat.

Zatem kłapanie dziobem o tym czy tamtym, jest bez sensu.

He...........eQ

2014-01-14, 20:57
Smutas napisał/a:

Ale, qrwa, ludowa mądrość. Tylko że to oni skończyli w rezerwatach, dzikusy jedne...



Ale pie**olisz. Jak do Ciebie na chatę wpadną uzbrojeni po zęby ludzie i powiedzą Ci, że od dziś "mieszkasz" w ich piwnicy i będziesz opie**alał gały każdemu, to co? Można już Cię nazwać dzikusem?

Falsum

2014-01-14, 21:00
Jedrass napisał/a:

Jestem ciekaw kiedy się ten scenariusz spełni;)



Nigdy! Nie pozwolę na to. ;d

ko...........ie

2014-01-14, 21:03
Ja wiem, że to hasło już padło nie raz, nie dwa, ale... co tu robią kwejki i inne demotywatory? Smutno mi strasznie.

eNeRgOo

2014-01-15, 01:40
Magik2501 napisał/a:

Nigdy się nie spełni. Zasoby są nie do wyczerpania. Jest tyle możliwości alternatywnych, że nie mogą się wyczerpać.
Ludzie nigdy nie zjedzą wszystkich roślin i zwierząt, NIGDY. Zwierzęta można wytępić tylko sztucznie przenosząc z jednego regionu drapieżnika do drugiego, gdzie ten drapieżnik nie występował. Jak giną ptaki kiwi? Myśliwi chodzą ławą i wybijają każdego napotkanego? Nie bardzo.

I tak swoją drogą - czego to ma nauczać?
Żeby nie ścinać drzew? Niewykonalne.
Żeby przestać jeść? Zachęcam całą lewicę z całego serca.



Ostatnio gdzieś czytałem, że ludzie przepie**alają o połowę więcej, niż ziemia jest im w stanie zagwarantować. Nigdy nie mów nigdy. :mrgreen:

SztywnyDrąg

2014-01-15, 17:46
Magik2501 napisał/a:

Nigdy się nie spełni. Zasoby są nie do wyczerpania. Jest tyle możliwości alternatywnych, że nie mogą się wyczerpać.
Ludzie nigdy nie zjedzą wszystkich roślin i zwierząt, NIGDY. Zwierzęta można wytępić tylko sztucznie przenosząc z jednego regionu drapieżnika do drugiego, gdzie ten drapieżnik nie występował. Jak giną ptaki kiwi? Myśliwi chodzą ławą i wybijają każdego napotkanego? Nie bardzo.

I tak swoją drogą - czego to ma nauczać?
Żeby nie ścinać drzew? Niewykonalne.
Żeby przestać jeść? Zachęcam całą lewicę z całego serca.



NIGDY to mocne słowo. Kiedyś gwiazdy zgasną...

Przypomniało mi się "Ostatnie pytanie" Asimova
p o k a z y w a r k a . p l / o s t a t n ie p y t a n i e /
polecam przeczytać (niestety poniżej 20 postów i poniżej miesiąca także link musi być w takiej formie