18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ludobójstwo

namz • 2013-03-02, 19:20
Polecam poświęcić 6 minut



70 lat temu zamordowano 200 000 naszych rodaków. Mieliście o tym na historii ;) ?

bloodwar

2013-03-02, 19:34
Ja miałem, nie rób z naszego systemu edukacji czegoś, czym nie jest

Squbany

2013-03-02, 19:41
A teraz stawiaja im pomniki,SKUR**SYNY. Sprawe trzeba naglaszac

bustafan

2013-03-02, 19:42
:cry: Przykre to bardzo jest. Wiedzy co poniektórych z tego filmu nawet nie będę próbował komentować.

Źle się w Polsce dzieje. Zabijają ten kraj, rozkradają i mydlą wszystkim oczy, że jest pięknie i fantastycznie. Ehh....
Mimo wszystkich przeciwności losu kocham ten kraj. Niech żyje Polska !!!

LICH0

2013-03-02, 20:54
Jak nic z tym nie zrobimy to kolejne pokolenie nie będzie wiedziało, że w ogóle było druga wojna światowa, że nazistach i komunistach i PRL nie wspomnę....

namz

2013-03-02, 21:35
bloodwar napisał/a:

Ja miałem, nie rób z naszego systemu edukacji czegoś, czym nie jest



mógłbyś podać nazwę podręcznika? bo w co najmniej kilku nie ma ani zdania.

cl...........er

2013-03-02, 21:37
k***a, to już jest na prawie wszystkich polskich portalach (oczywiście oprócz prawdziwych i niezależnych onet, wp, gazeta, itp - taka ironia).
Wiadomym jest, że o I i II WŚ nie powinniśmy zapominać, no ale ileż można - wystarczy, że wałkują to 1 września.

bloodwar

2013-03-02, 21:50
@namz - chyba szukasz tak, żeby nie znaleźć, w każdym podręczniku (a miałem 3, bo jeden stary po bracie, jeden mój a potem jeszcze siostry) był albo przypis w formie ramki albo osobny rozdział "Ludobójstwo w czasie II WŚ" i było o Wielkim Głodzie na Ukrainie (choć to w sumie nie II WŚ tylko przed) oczywiście o Auschwitz i Katyniu ale także o tych mniej znanych jak np. japońskie mordy na ludności chińskiej czy traktowanie rosyjskich jeńców przez Finów w czasie Wojny Zimowej no i także o rzeziach Ukraińców na Polakach. Ale ja miałem historię 10 lat temu, może teraz się pozmieniało, bo np. w moim podręczniku była wzmianka o Berezie Kartuskiej a w podręczniku siostry mojej dziewczyny (zdaje teraz maturę) nie ma o niej ani słowa... Jak tak to zwacam honor - teraz już się pewnie młodzieży nie uczy o takich "nieistotnych szczegółach" historii

Loaloa

2013-03-02, 23:36
W którym momencie trzeba płakać?

Popeusz

2013-03-03, 05:37
A mikrofon sennheisera mają ;)

Squbany

2013-03-03, 10:25
plakac mi sie chce , jak widze zainteresowanie Polakow tym tematem. jakas jola rutowicz dostanie wiecej piwa , albo jakis slodki lemur czy kot

namz

2013-03-03, 12:48
bloodwar napisał/a:

@namz - chyba szukasz tak, żeby nie znaleźć



nie przesadzajmy. sam mam w domu trzy podręczniki (1 do gimnazjum, 2 do liceum) w których nie ma ani jednego zdania. Wiadomo - w części podręczników jest, w części nie ma, może nawet w programie jest ale co z tego skoro większość nie ma o tym pojęcia. A takie wydarzenie chyba zasługuje na pamięć, skoro za wschodnią granicą te wydarzenia pokazuje się zupełnie inaczej a zbrodniarzom stawia się pomniki.


clubber84 napisał/a:

k***a, to już jest na prawie wszystkich polskich portalach



yy gdzie?

razoreus

2013-03-03, 22:58
Odnosnie metod UPA:

Od 8:50 opisy tortur


A tu druga czesc


Widok takich tortur pozostawiam bujnej wyobrazni Sadoli ;] Jak cos troche zdjec skutkow niektorych z tortur mozna znalezc w google images wpisujac 'upa'