18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Łotewski humor

Mr Twincal • 2013-06-09, 20:20
Łotewski chłop słyszy plotkę o słodkim zimnioku. Jest taki jak zimniok tylko słodki, tak głosi plotka. Politbiuro mówi że to kapitalistyczne kłamstwo. Plotka o słodkim zimnioku spędza chłopu sen z powiek. Jak Politbiuro mówi: kłamstwo - to znaczy że musi być to kłamstwo. W drodze przez wieś, chłop natrafia na coś na drodze. To zimniok. Ale koloru innego niż zwykły zimniok. Chłop myśli że to słodki zimniok. Raduje się. Bierze zimnioka do ust.
To kamień. Chłop ma halucynacje z niedożywienia. Radość zmienia się w smutek, mrok i cierpienie. Chłop bierze kamień i rozbija o niego głowę, a trud jego dobiega końca. W ostatniej chwili uświadamia sobie, że to najsłodszy zimniok ze wszystkich.

Znalezione na facebooku

AspStępień

2013-06-09, 20:25
Nie.

To tak nie działa.

Otóż wytłumaczę wam coś. Żart jest śmieszny na raz. Kiedy jest świeży, odkrywczy, inny, niebanalny.

To już takie nie jest, bo zepsuliście idee, ch*jowo klecąc proste zdania, dodając wszędzie "halucynacje z niedożywienia" i "zimnioka". Niestety. Jesteście bandą zombie, dlatego nie uda wam się powtórzyć sukcesu autora tej serii żartów.

Gardzę wami, bo zepsuliście coś co mnie śmieszyło.
Już nie śmieszy.
k***a, dla mnie trud skończony.

szereg0wy

2013-06-09, 23:58
Ja pie**olę. Cały sens tych "żartów" opiera się na prostych zdaniach, "zimnioku" i reszcie. Początkowo były one pisane łamaną angielszczyzną, ale nasz język też nieźle funkcjonuje. Sugerowałbym najpierw zapoznać się z genezą i ogólną formą tekstów o Łotwie, a potem twierdzić, że ktoś coś zepsuł.

Trud trwa.

POW667

2013-06-10, 09:43
Miał być dowcip, wyszło słabe opowiadanie. Autor ma chyba halucynacje z niedożywienia.

Gebofon

2013-06-10, 09:43
@AspStępień
SkończoN k***a.

PS: Mnie to nigdy nie śmieszyło, gówno z kwejka.

kapitansraczka

2013-06-10, 10:04
Żart został totalnie sp***olony przez autora! Wiedziałem, że jak gimbaza dorwie się do tematu to obrzydzi wszystkim na dobre bekę kiepskim tłumaczeniem, albo swoimi próbami dorównania poziomowi w wymyślaniu nowych żartów.
Oto oryginał:

One day, Latvian man talk to neighbor who sleep on other side of rock, Neighbor say "I hear of place in Amerika that grow sweet potato, better than all potato in Amerika." Latvian man is perplexed "How is potato better than any other potato? I know not of what 'sweet' is."

Neighbor say "Sweet is feeling like politburo come to take you to gulag, and takes brother instead. Or like hit self in head with rock to forget suffer. Or like grandmother give family treasure while dying, quilt of family tree (is actually one thread, show heritage is very pure)."

"Is sweet potato real in Amerika?" ask Latvian man. "I do not believe sweet exist."

"Of course sweet exist, for I hear of it" say Neighbor. Suddenly, politburo come to arrest neighbor for speak of Amerika sweet potato. "Is not true, is only story" plead Neighbor "no such thing as sweet potato. Is only rumor from Amerika spy, undetectable with Amish technology too advance for Latvia." Politburo take Neighbor to gulag to waterboard with own tears.

Latvian man lay awake that night, sad that neighbor is gone. No company for many mile, no one to share suffer with. Latvian man look to stars and wish for sweet death, sweet like neighbor say sweet should be. Latvian man cry self to sleep wishing to never wake up alone.

Latvian man is wake up next morning, crying because still suffer. Is look on other side of rock and see neighbor, back from gulag. Neighbor say "Wish to hear more of sweet pota-" Before Neighbor can finish sentence Latvian man is hit self in head with rock in effort to end suffer, but instead is wake up from lucid dream.

Is actually no Neighbor, no rock. Just Latvian man awake in Latvia. Is cry, such dream was sweet. And like sweet, not real.

Such is life.

przemo93c

2013-06-10, 10:36
kapitansraczka, rzeczywiście angielskie lepsze od tych ostatnich pojawiających się tutaj

ArmiaKrajowa

2013-06-10, 10:56
Wytlumaczy mi ktos o co chodzi w tych kawalach o Lotyszach i zimniokach ? Od jakiegos czasu nagle pojawily sie na sadolu, mnie nie smiesza kompletnie, ale moze jesli ktos bedzie tak uprzejmy i powie o co w nich chodzi to bedzie mi dane zrozumiec ten jakze gleboki przekaz tych dowc**ow ? :)

smyndryl

2013-06-10, 12:03
@up
Parę tamatów niżej masz to dokładniej wyjaśnione, tutaj pokrótce.

Jakiś (chyba) amerykański podróżnik trafił na Łotwę, nasłuchał się o Wielkim Terrorze stalinowskim i o Wielkim Głodzie, który Łotwę równierz dotknął i napisał kilka dowcipów o łotewskich chłopach. Egzystowało to sobie w sieci, aż w końcu trafiło na Reddita i poszło w świat.

ch...........AN

2013-06-10, 13:12
@AspStępień

To tylko halucynacje z niedożywienia.

dresimir

2013-06-10, 20:41
Nie słyszałem nawet o jednej osobie, którą by te dowc**y śmieszyły.