18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Lodowisko na MS AGH

kam15 • 2013-01-22, 00:11
Miasteczko Studenckie AGH w Krakowie, zwykly chodnik pod sklepem Lewiatan



sw...........zy

2013-01-22, 08:48
lepsze lodowisko na MS jest między jamnikami :D na długości całego chodnika było coś w rodzaju pasa startowego

Krak

2013-01-22, 09:10
Fajnie się bawicie, to lodowisko rozciągało się wczoraj na cały KRK.
Za wieśniaków w mieście zawsze piwo :)

WhiteAngel

2013-01-22, 10:37
a to i ja wam opowiem historię. Jako kochany wnuczek szedłem sobie odwiedzić babcię i było cholernie ślisko w całym mieście. A dobra skrócę wam pie**olenie, po prostu idę sobie a tam co? gościu na wózku inwalidzkim się zakopał(?) i biedaczek kręcił kołami w miejscu, ale pies go wyciągnął i jechał dalej.

SalvaCzoko

2013-01-22, 11:00
Uwierzycie? Dzisiaj we Wieliczce koło Krakowa były na aucie 3cm lodu, patologia.

2matt2

2013-01-22, 11:45
Na pewno opłatę wprowadzono za korzystanie z tej ślizgawki.

Hexe

2013-01-22, 12:53
=CAMEL= napisał/a:

Okazuje się ze podobno we Lwowie to samo co w Krk. A teraz patrzę przez okno i doj***ło jeszcze śniegu na ten lód...dobrze że dzisiaj nie imprezuje bo bym się połamał wracając :D



jak był śnieg to lepiej, bo się tak człowiek nie ślizgał :)
jednocześnie deszcz i mróz to mieszanka zabójcza.

shiters

2013-01-22, 13:35
biedni k***a, zapraszam Was do Suwałk i okolic. To jest zima, a to to jakies pie**olenie.

Abi.M.Sahim

2013-01-22, 14:11
Hahah! Chodniki koło lewiatana :D
Niech tak wytrzyma do czwartku to już widzę co się będzie działo, gdy studenciaki ubędą uderzać do Studia :D

A tak serio - wczoraj cały Kraków tak wyglądał :)

Hexe

2013-01-22, 16:37
shiters napisał/a:

biedni k***a, zapraszam Was do Suwałk i okolic. To jest zima, a to to jakies pie**olenie.



nie chodzi o zimę, tylko o deszcz na mrozie :) sam śnieg, czy mróz to nic.[/center]

Abi.M.Sahim

2013-01-22, 16:38
shiters napisał/a:

biedni k***a, zapraszam Was do Suwałk i okolic. To jest zima, a to to jakies pie**olenie.



Powiedział ten co prawdziwej zimy nie widział...

Chcesz prawdziwą zimę to zapraszam do którejkolwiek miejscowości z kotliny orawsko-nowotarskiej - jak przyjdzie wicher (a takim sprzyja wypłaszczenie kotliny na którym wiatr może się rozpędzić nie rozbijając o pagórki) i śnieżyca, to na drugi dzień będziesz samochodu szukał pod metrowym śniegiem, jeżeli sobie go "niefortunnie" zaparkujesz :P

A tak serio - kiedyś Ty ostatnio w Krk był że takie osądy wydajesz? Bo ja, że niemal co tydzień jeżdżę między Krk i Zako, to i wiem, iż w Krk jest teraz zima konkretniejsza niż w górach :P Co prawda nie ma tu zagrożenia lawinowego (chyba, że na Kopcu Kościuszki :P ), ale na taką ilosć śniegu w górach, miłośnicy nart zdecydowanie by nie narzekali ;)


A to co widzisz na filmiku to też nie jest dzieło przypadku - po kilku dniach śniegu, nagle spadł deszcz, który część owego rozpuszczał i chwilę później to wszystko znowu zamarzało (-3 C przy podłożu) - lodowiska porobiły się prawie jakby były specjalnie przygotowywane!

rogi_sc

2013-01-22, 22:36
Teraz cały kraj może tanczyc na lodzie :D

shiters

2013-01-22, 23:23
@el-cos tamelov
kiedy ty ostatnio w suwalkach byles ze "osady" wydajesz?
Tak dla scislosci - suwalki leza w podlaskim, to tak blizej litewskiej granicy i slyną i najnizszych temperatur i najostrzejszych zim w polsce. Ale co ja wiem :roll:

kmysza

2013-01-22, 23:44
Kocham internetowych spinaczy!!! hahaha! Ale jeszcze bardziej kocham przechwalanie się, nie posrajcie się czasem w sprzeczaniu się, kto ma gorzej

Abi.M.Sahim

2013-03-02, 22:37
shiters napisał/a:

@el-cos tamelov
kiedy ty ostatnio w suwalkach byles ze "osady" wydajesz?
Tak dla scislosci - suwalki leza w podlaskim, to tak blizej litewskiej granicy i slyną i najnizszych temperatur i najostrzejszych zim w polsce. Ale co ja wiem :roll:



Najniższe temperatury nie oznaczają największych zamieci :P
A i w aż 3 miejscowościach z Kotliny Orawsko-Nowotarskiej zanotowano najniższe temperatury zarejestrowane w Polsce w XXI wieku.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rekordy_klimatyczne_Polski#Temperatura_powietrza
Od zachodu idąc: Jabłonka, Czarny Dunajec, Łopuszna (ja osobiście pochodzę z Piekielnika, który znajduje się +/- w połowie drogi między Jabłonką i Czarnym Dunajcem)
Poronin w sumie też znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów na południe od owych terenów.

Akurat mieszkam sobie w Krk, więc nie było mnie w domu podczas tej "nocy rekordowych temperatur", ale podobno termometry wskazywały nawet 40 poniżej zera (jednak nie można tych pomiarów uznać za oficjalne, bo w Piekielniku nie ma ani stacji meteo, ani meteorogramu).

Dodam, że w miejscowości z której pochodzi mój współlokator, czyli w Krempachach (drugi koniec Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, jakieś 35 km na wschód od Piekielnika) również zanotowano temperatury pokroju -41, ale i tam nie ma wspomnianych urządzeń, aby pomiary uznać za oficjalne.


No i poza tym: Panie - to są góry! My w tych rejonach mamy śnieg najdłużej w roku i spada go najwięcej w w porównaniu z całą Polską! :P

Racja - są zimy lepsze i gorsze: zdarzyło się nawet w ostatnich latach, że w styczniu śnieg niemal zniknął... Ale później w lutym napadało go tyle, że od odśnieżających i kierowców mogłeś się nauczyć kilkuset nowych, nieujętych jeszcze w żadnych słownikach, przekleństw :P


Wracając jednak do tematu, tj. zamieci śnieżnych - duża otwarta przestrzeń pomiędzy dwoma pasami wzniesień, sprzyja wysokim prędkościom wiatru połączonym z intensywnymi opadami śniegu. Bywają w tych rejonach noce, że jadąc samochodem nie przekroczysz 10-15 kmph, bo nie widać drogi przed samochodem. I nie mówię tu o 5-10m widoczności - tylko o 0,5-1m. Czyli o warunkach kiedy tylko desperaci, którzy nie mają wyboru, ruszają w trasę.