18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Litewski tir spychał innych z drogi. "Kierowca as"

en...........an • 2013-06-27, 09:34



Wyprzedzając na linii ciągłej pod górę, spychał samochody z drogi - tak na DK8 między Zambrowem a Białymstokiem poruszał się litewski tir. Jego wyczyny nagrał reporter TVN24 Piotr Czaban. On też powiadomił o całym zajściu policję. Kierowca tłumaczył, że może tak jechać, ponieważ należy do "asów" kierownicy.

W środę reporter TVN24 wracał wraz z operatorem po zakończeniu relacji z nawałnicy, która przeszła nad Zambrowem. Na trasie do Białegostoku zauważył brawurowo jadącego litewskiego tira. Wyczyny ciężarówki postanowił nagrać telefonem komórkowym i o zajściu powiadomić policję.

Dzięki temu zgłoszeniu patrol drogówki czekał już na litewskiego kierowcę na rogatkach Białegostoku. Po obejrzeniu nagrania policjanci stwierdzii, że doszło do złamania prawa i sprawę należy wyjaśnić.

- Pierwszym z wykroczeń jest wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Drugim wykroczeniem jest nie stosowanie się do znaku poziomego "linia jednostronnie przekraczalna". Swoim manewrem kierowca zmuszał innych użytkowników drogi do zjechania na pobocze. Film będziemy wnikliwie analizowali. Zebrane dowody prześlemy do sądu - powiedział w rozmowie z TVN24 podkom. Mirosław Kubajewski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku,

Tłumaczenia

Kierowca nie widział nic złego w swoim postępowaniu. W rozmowie z TVN24 tłumaczył, że "kierowcom - asom", którzy jeżdzą dużo i profesjonalnie, tak wolno. - To nie jest dla tych, którzy prawo jazdy dzisiaj zdali - powiedział.

Zapewniał, że nie wyprzedzał pod górę, a jedynie korzystał z tego, że inny kierowca ustąpił mu drogi.

Mężczyzna spędził noc w areszcie w Zambrowie. Sąd zdecyduje, jaką karę poniesie.

Zapożyczone z TVN24

Od siebie dodam że tym policja powinna właśnie się zajmować. A nie robić panike jak ktoś przekroczy szybkośc o 20km/h.

pr...........as

2013-06-27, 21:28
litwini wracają.... ch*je

Donaldek

2013-06-27, 22:19
Litwini tak jeżdża po naszych drogach po w porownaniu z ich mandatami nasze są "tanie", pozatym to banda gburów co zdaje prawko za flaszke, wiem co mowię bo sam jeżdże, nasunac sie mozna nie powiem ze nie, ale k***a... to jest 40 ton, nie jakaś osobowka ktora wazy 1/40 tego... Ten Litwin to POJEB!

opson

2013-06-27, 22:36
A w uwaga pirat pokazują przestępce który wyprzedza na podwójnej , na prostej w lesie.

Ashed

2013-06-27, 22:40
Ah ten TVN, gratulacje z zrobienie sensacji. A dla niedzielnych kierowców wiadomość - Kierowca AS miał margines od pojazdu wyprzedzanego, więc nie ma się co mu dziwić. A dla was wiadomość nauczcie się jeździć, bo większe zagrożenie stwarzacie !

bartek934

2013-06-27, 22:50
Fakt że kierowca jechał nie przepisowo nie ulega wątpliwości. Ale ilu jest takich lub gorszych jak on? Nagłośnienie tej sprawy, nagranie wideo i te piękne wstawki z interwencji policji, w oczach ludzi z klapkami na oczach, kreują tvn na prawą i sprawiedliwą stacje która przestrzega przepisów itd a policje na sprawnie działąjącą. Chore jest to że zrobili z tego afere, chcąc tylko poprawić swój wizerunek. A kierowca ma pecha że trafiło na niego.

hogg

2013-06-27, 23:02
Faro napisał/a:

Po pierwsze skoro chcecie zwiekszyc kary nakladane na kierowcow jezdzacych w ten sposob , to podniescie im place zeby nie musieli tak jezdzic . Najlepiej dolozyc ! Zamiast próbowac zrozumiec czlowieka ktory jechal tak by miec na chleb ! Ale oczywiscie kogo to obchodzi , wszyscy zawodowi kierowcy przeciez kochaja jezdzic na ciaglej lini , zarywac nocki , skracac pauzy i jezdzic na magnesie naprawde nalezy im sie mandat stulecia . Wiec pracodawca ktorzy do tego kierowce zmuszaja powinno byc krzeslo elektryczne ! ! i Dla redaktora tez!



Gdybyś był Ruskiem, Litwinem czy innym przedstawicielem tej kurewskiej wschodniej dziczy to po prostu obśmiałbym się z twoich głupawych wywodów i idiotycznego pojmowania zasad bezpieczeństwa na drodze, gdyż w tych wschodnich krajach tak właśnie się jeździ, i pojmuje bezpieczeństwo na drodze (co widać zresztą na setkach filmów z Rosji) i tak właśnie się myśli jak ty. Ale w związku z tym że jesteś Polakiem, to wstyd mi jak ch*j, i mam nadzieję, że twoja mądrość nie wyjdzie po za granice tego portalu i nie zostanie przetłumaczona na żaden inny język, choćby k***a amharski.
Po za tym to był kierowca TIR a nie zwykłej ciężarówki, tam się jeździ na trochę innych zasadach niż tu nakreśliłeś o pracodawcach. To nie autobus k***a, że ma zdążyć od przystanku do przystanku.
I nie martw się tak o kierowców TIRów, mają na chleb.

On jechał tak nie dlatego, ze mu ktoś kazał, tylko dlatego, że jest tępym rusko-litewsko-białoruskim ch*jem, a tam po prostu tak się jeździ, i każdy jest k***a asem, szczególnie w Ładzie, po pijaku po pracy.

CrissSw

2013-06-27, 23:42
sam śmigam na ciężarowym i wiem że nie raz samochody wolniejsze ustępują na takich drogach i ja również tak czynie, tj. ustępowanie na szerokiej drodze przejazdu samochodom szybszym, a ja delikatnie zjeżdżam na pobocze a on nie przerywa ciągłej. Jeśli ktoś nie jeździ zawodowo bądź nie ma pomysłu na to jak pomagać osobowym na drodze niech nie hejtujcie bo niektórzy chu*a wiecie o kulturze na drodze. TVN oczywiście wyszukał się niesamowitego łamania prawa... no cóż "reporter" zarobić musiał na chleb bo przecież nie udało się piździe nawet nawałnic ogarnąć w temacie. Kto jeździ sporo wie że to raczej kultura i wspomaganie tej jakże "zj***nej" pracy gdzie 90% pracodawców NAKAZUJE łamać prawo.... postarajcie się zrozumieć to nie boli :)

wiciu11113

2013-06-27, 23:59
Nie trzeba być ruskiem żeby tak jeździć, jakbyście trochę jeździli po kraju to to zobaczylibyście że takie akcje to normalka wśród polskich jak i litewskich kierowców , ktoś jest debilem to jeździ jak debil a nie od razu ruski to jedzie jak po**bany bo ruski . Tamten mu ustąpił to go wyprzedził a wcale na początku nie był na podwójnej ciągłej . TVN nagłaśnia sprawę jakby to było normalnie morderstwo a taki widok na drogach to CODZIENNOŚĆ chłop miał pecha że za nim jechał i nagrał go dziennikarz szkoda że siebie nie nagrał jak na drodze szybkiego ruchu z ograniczeniem do 100 jedzie sobie 140 co także robi większość kierowców

kamuha

2013-06-28, 00:09
raz już sie na ten temat wypowiadałem.
To są właśnie szmaciarze z Litwy.
Sporo jeżdżę osobowym, czasami gadam z zawodowymi kierowcami i w ich mniemaniu litwińcy to traktorzyści. Banda chłopków która przesiadła się z traktorów na ciągniki siodłowe.
Robią sobie z naszych dróg Eldorado przy tym są naprawdę sk***ysynami (bo inaczej ich zachowania nie da sie opisać).

dawid1992

2013-06-28, 00:51
k***a nie TIR tylko ciężarówka i ten ch*j w telewizji powinien o tym wiedzieć k***a TIR to karnet a nie samochód

en...........an

2013-06-28, 09:07
lukasz26stg napisał/a:

Takie pie**olenie. W Polsce nie da się jeździć normalnie, nie mamy normalnych autostrad. Co do takiego wyprzedzania to wielu kierowców tak robi. Sam często odsuwam na bok pozwalając innym z przeciwka wyprzedzić. Jest to na tej zasadzie, że i JA i ON wiemy co mamy robi. On się przesunie na bok, na wyprzedzę. Innym razem będzie odwrotnie. Śmieszne jest takie pie**olenie ludzi, którzy nigdy nie siedzieli w ciężarówce a prywatnie robią 5 tyś km rocznie osobówką.



Wiem co co Ci chodzi. Wiadomo że trzeba sobie jakoś pomagać. I jak widzę że komuś za mną się śpieszy a ja jadę lajtowo to w miarę możliwości robię miejsce żeby mógł wyprzedzić.

ALE DO ch*jA PANA SĄ JAKIEŚ ZASADY. To nie jest pole k***a. Ciekawe co byście mówili jak taki as właśnie by wyprzedzał bo jest profesjonalistą a z naprzeciwka jechała by wasza dziewczyna, zona czy ktoś z rodziny i akurat coś by majstrowała przy radiu. Nie zdążyła by zjechać. To jest ułamek sekundy nieuwagi. I nie macie już bliskiej osoby.

Ja nie mówię że jestem święty. Też czasami wyprzedza się na styk. Ale do ch*ja jakieś podstawowe zasady obowiązują.

Dodam jeszcze jedno. Porównywałem sobie ile daje taka szaleńcza jazda.

Raz tą samą trasę jechałem spokojnie bez wyprzedzania a drugi raz gnałem ile tylko się dało. Różnica czasowa w trasie 400km=max 10 minut.

Więc śmiać mi się chce jak widzę co niektórych jegomościach w weiśwagenach jak spinają dupe żeby wyprzedzić wszystko co się porusza po drodze. A w domu są 5 minut wcześniej.
No chyba że te 5 minut mu starczy :wali:

Poza tym jeżeli ktoś uważa że wyprzedzanie w taki sposób który zmusza zjechanie auta z naprzeciwka na pobocze jest ok. to niech się pie**alnie w łeb.

Prawidłowe wyprzedzanie to takie które nie powoduje żadnych utrudnień dla wyprzedzanego ani dla nikogo z przeciwka.

Ale niektórzy młodzieńcy zrozumieją to dopiero jak stracą kogoś z rodziny w wypadku. Czego nie życzę.

A ten pajac na filmiku to k***a zwykły błazen. Profesjonalista i AS. Pewnie ma małego i musi się dowartościować napie**alaniem ciężarowym.

Bo prawdziwy , w miarę odpowiedzialny traker nie odpie**ala takich numerów.



Tu kolejny AS w osobówce. Debil k***a j***ny. Ale ch*j będzie w chacie 4 minuty wcześniej.

Za takie wyczyny w USA jest od razu paka.